×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. oktobris, 2012
Drukāt

Kā Rīgas izstāšanās no LPS atsauksies organizācijas darbībā?


Aknīstes novada pašvaldības priekšsēdētāja Ingrīda Vendele: 
”Rīgas pašvaldības lēmuma motīvi man nav saprotami, iespējams, arī līdz galam nezināmi. Es ļoti ceru, ka šis lēmums neietekmēs LPS turpmāko darbību nopietni un paliekoši.

 

Šo lēmumu uzskatu kā mēģinājumu sašķelt savienību, sašķelt visas pašvaldības savā starpā. 
Neskatoties uz to, ka LPS dalībnieku ir daudz un tie ir dažādi, un kopsaucēju ļoti bieži ir grūti atrast, šāda savienība ir vajadzīga. Uzskatu, ka, izstājoties no LPS, Rīgas pašvaldība prestiža ziņā – pārējo pašvaldību acīs, kaut ko tomēr zaudēs!”

 

 

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš: 
”Šo lēmumu Rīgas dome pieņēma, jo tai bija pāridarījuma sajūta, viņuprāt, viņi netika respektēti. Taču strīda pamats – iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadale – nav tikai Rīgas, bet arī citu pašvaldību sāpe. Tāpēc daļēji saprotu Rīgas pašvaldību, taču šo lēmumu es neatbalstu. Ir jābūt šādas savienības sastāvā, jo tā mūs visus vieno. Šī izstāšanās noteikti ietekmēs Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) turpmāko darbu, jo organizācija tiek sašķelta, un tāda sašķelšanās ne pie kā laba nenovedīs. Turklāt Rīgas pašvaldība bija liela savienības dalībniece. Turpmāk LPS būs ļoti nopietni jāpiedomā pie nākotnes stratēģijas un politikas, lai neviena cita pašvaldība nepieņemtu lēmumu izstāties.”

 

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune: 
”Tikai visi kopā mēs varam cīnīties ar problēmām un aizstāvēt savas intereses. Šķelšanās nav labākais variants. Valdībai tas ir pat izdevīgi! Protams, Rīgas pašvaldība zaudēja naudu, taču tai jāsaprot, ka viņiem jāatbalsta arī nabadzīgākās pašvaldības. Uzskatu, ka šis galvaspilsētas lēmums vairāk ir politisks, nevis ekonomisks. Iespējams, sekojot Rīgas piemēram, arī citas pašvaldības sāks apsvērt domu par izstāšanos no organizācijas.”

 

Dagdas novada pašvaldības priekšsēdētājs Viktors Stikuts: 
”Manā skatījumā Rīgas izstāšanās nozīmē LPS vājināšanu. Ja nav Rīgas, organizācijā vairs nav pārstāvēta arī lielas daļas valsts iedzīvotāju intereses. Mums jārespektē vienam otru, jo kopīgiem spēkiem un kopīgiem viedokļiem mēs varam sa-sniegt daudzus mērķus. Protams, Rīgu var arī saprast – pilsētas budžeta zaudējums ir diezgan liels. Taču tām pašvaldībām, kurām sniedza papildu līdzekļus, tajā skaitā arī mums, noteica arī papildu pienākumus. Tas neatrisināja mūsu problēmas, tā ir tikai acu aizmālēšana no valdības puses. Ar vienu roku iedod, ar otru atņem. Rīgas izstāšanās ļoti ietekmēs LPS turpmāko darbību, jo Rīgas pašvaldība sniedza arī vislielāko organizācijas biedra naudu. Tagad savienībai droši vien būs jāmazina struktūra vai arī katrai pašvaldībai vēl vairāk naudas jāiegulda savienībā.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+