Kultūra
Literatūra

Kā runāt par vēsturi?0

Foto: Valdis Semjonovs

“Latvijas Grāmatu izstādē 2019” 2. martā, sestdienā, plkst. 14 uz Lielās skatuves populārais vēsturnieks Uldis Neiburgs sarunāsies ar režisoru Normundu Puci. Pasākumu vadīs publicists Otto Ozols.

Apmeklētāji tiks iepazīstināti ar jauniznākušo U. Neiburga darbu “Grēka un ienaida liesmās”, kas veltīta Otrā pasaules kara dzīvajai vēsturei. Grāmatā apkopoti 33 stāsti – raksti, kas balstās uz dokumentiem un aktuāliem pētījumiem, aculiecinieku liecībām un atziņām.

Intervijā “Latvijas Avīzei” Uldis Neiburgs par saviem pētījumiem stāsta: “Man nav tabu tematu. Man interesē viss, kas Latvijā Otrā pasaules kara laikā noticis. Arī no ārvalstīm atvestie ebreji Mežaparka koncentrācijas nometnē un Dundagā ir mūsu vēstures sastāvdaļa. Padomju laikā daudz kas tika falsificēts. Kaut vai apgalvojums par 260 tūkstošiem Latvijā iznīcināto ārzemju ebreju, kas ir vairāk nekā desmitkārtīgs pārspīlējums. Tāpat jārunā par noklusētām lietām.”

Grāmata “Grēka un ienaida liesmās! Latvijas Otrā pasaules kara stāsti” ir darba “Dievs, Tava zeme deg! Latvijas Otrā pasaules kara stāsti” turpinājums. Grāmata izdota, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālajam atbalstam.

Uldis Neiburgs (1972) – vēstures doktors. Autors grāmatām “Dievs, Tava zeme deg!” (2014) un “Draudu un cerību lokā. Latvijas pretošanās kustība un Rietumu sabiedrotie (1941–1945)” (2017), kā arī līdzautors darbam “Aiz šiem vārtiem vaid zeme: Salaspils nometne 1941–1944” (2016). Pētnieciskās intereses: Latvijas Otrā pasaules kara, padomju un nacisma okupācijas (1939–1991) vēsture, sociālā atmiņa un nacionālā identitāte.

Normunds Pucis (1974) – režisors, uzņēmis filmu “Segvārds Vientulis” (2014) un pavisam svaigo LTV daudzsēriju filmu “Sarkanais mežs” (2019), kas veltīta nacionālai pretošanās kustībai Latvijā pēc padomju okupācijas.

Saistītie raksti

Otto Ozols (1970) – žurnālists un rakstnieks, autors grāmatām “Latvieši ir visur” (2010), “Neērtās patiesības” (2015), “Saule. Mārtiņš. Daugava” (2018), līdzautors kolektīvajam darbam “100 notikumi Latvijas vēsturē” (2018).

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Pirmā Latvijas Ainavu arhitektūras balva piešķirta arhitektam Didzim Jaunzemam
4 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Māksla var kļūt par spēcīgu propagandas ieroci. Saruna ar režisoru Valteru Sīli 1
20 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Pēc kaismīgām diskusijām Latvija nosauc savu pretendenti “Oskara” balvai 1
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Atklāj, ka Siguldas bērnudārzā ēdināšana notikusi nelegāli
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Neatbalsta ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā
31 minūtes
ML
Māra Libeka
Ekonomika
Apgrūtinās bezdarbnieku dzīvi
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atbalsta iniciatīvu par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem
1 stunda
PL
Pēteris Leiškalns*
Ekonomika
Pēteris Leiškalns: Šādā veidā svaidīties ar naudu nedrīkst! Tas ir amorāli! 1
6 stundas