×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
30. maijs, 2016
Drukāt

Kā Ruta Pazdere kļuva slavena Krievijas medijos (7)

LETALETA

Latvijas Okupācijas izpētes biedrības (LOIB) valdes priekšsēdētāja RUTA PAZDERE pirms mēneša diezgan negaidīti kļuva par vienu no Krievijas medijos visbiežāk pieminētajām Latvijas personām. Kampaņā pret viņu un viņas pārstāvētajām institūcijām iesaistījās pat Krievijas Ārlietu ministrija, neatturējās arī Rīgas mērs Nils Ušakovs un viens otrs vietējais Latvijas rakstāmspalvas meistars.


– Krievijai taču nav jaunums, ka baltieši jau gadiem strādā pie padomju okupācijas laikā tiem nodarīto zaudējumu aprēķināšanas. Tomēr šoreiz reakcija bija ļoti vētraina. Kāpēc tā?

R. Pazdere: – Arī mani šis jautājums nodarbina. Pirmajā nedēļā pēc tam, kad 18. aprīlī šī ziņa izskanēja, vēl nebija nekā; nākamajā nedēļā parādījās interese, bet trešajā jau brauca un intervēja mūs visādos leņķos. Attieksme bija ļoti nopietna. Ļoti daudzas televīzijas nāca, tajā skaitā “Euronews”, RTR, arī laikraksts “Washington Post”. Es pat visus nosaukt nevaru! Krievijas centrālā televīzija RTR mūs stundu intervēja Okupācijas muzejā. Visu korekti izstāstījām. Pēc tam viņi no tā parādīja tikai vienu teikumu, kur es saku, cik miljardu zaudējumu nodarīts. Vairāk nekā. Pēc tam atkal bija zvans no Maskavas, ka viņi gribētu mani “dzīvajā” TV raidījumā. Apmaksāšot ceļu, lai tik es braucu. Es teicu nē, slikti runāju krievu valodā. Bet viņi zvanīja vēl. Un tad es ieteicu vēsturnieku, Vidzemes Augstskolas rektoru Gati Krūmiņu, kurš savos pētījumos, analizējot finanšu dokumentus, noskaidrojis, ka PSRS savā centrālajā budžetā paturēja 20% no tā, ko tai iemaksāja republika. Pēc tam skatījos raidījumu un sapratu: tas ir šovs “vienos vārtos”. Tik daudz melu stundas laikā vēl nebiju dzirdējusi! Gatim, kurš teletilta laikā sēdēja TV24 studijā Rīgā, tā arī neļāva pateikt, ko vajadzēja. Pēc tam atkal brauca no kādas Krievijas televīzijas, bet es runāt atteicos. Vēl bija intervija avīzei “Vzgļad”. Intervētājs bija samērā godīgs; nebija daudz neko grozījis.

– Jums jau arī no NTV izjokošanas raidījuma “Zvonok” zvanīja, uzdevās par Ukrainas tieslietu ministru.

– Viņi mani uz ielas mājupceļā no darba sazvanīja. Kādas 20 minūtes tirdīja. Bet situācija bija citāda, nekā pēc tam rādīja NTV. Tur jau viss bija samontēts. Zvanītājs stādījās priekšā, ka esot no Ukrainas Tieslietu ministrijas, ministrs. Kad pārjautāju, viņš uzreiz laboja – esot “padomnieks”. Televīzijā viņi pēc tam bija atstājuši, it kā Pazdere runā ar pašu ministru. Bet bija uzreiz skaidrs, ka tā tādas lietas nenotiek – nav tas līmenis. Necentos nemaz iedziļināties. Sacīju, ka esmu uz ielas un nevaru runāt, bet viņš tikai visu laiku uzbāzās ar jautājumiem. Teicu, ka mēs labprāt padalītos savā pieredzē zaudējumu aprēķināšanā, lai atsūta kādu savu cilvēku. Un tā mēs arī atvadījāmies. Raidījumā viss bija samontēts tā, it kā ministrs no Ukrainas solītos pie manis braukt.

Visu interviju ar Rutu Pazderi lasiet 31. maija “Latvijas Avīzē” un laikraksta e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Domāju, ka strīdēties ar okupantu aģentūru ir pazemojoši un bezcerīgi, un to darīt nevajadzētu.
  Latvijai ir jāprecizē apstākļi, kādos tā var sadarboties ar saviem sabiedrotajiem PSRS okupācijas seku likvidēšanā, lai novērstu Krievijas jaukšanos savas “krievu pasaules” aizstāvībā un neradītu precedentu militārai konfrontācijai un jaunam kara sākumam.
  Cerams, ka šāds apstākļu izvērtējums ir jau NATO stratēģiskās komunikācijas jautājumos iekļauts.

 2. Pobeds Ušakovs-Ausainis Atbildēt

  Kas te visu laiku seko krievu mēdijiem? Pie velna ar vaņkām un viņu mēdijiem !

 3. Kad sāks izmaksāt kompensācijas, tad arī Latvijas medijos Pazderes kundze slavēt slavēs!

 4. tepat arī netrūkst... Atbildēt

  KF MIL jūīdeļi vankšķ to pašu ko Latvijas MIL j ūdeļi, – Rotšiuldcūku interesēs…Kurina naidu un utainos peisus priekā purina ja pamet šiem šekeli pagalde par naiuda kurināsanu, dumību ļurināšanu un biksēs pļurināšanu..

 5. Kāpēc, Jūs, Pazderes kundze, vispār ar viņiem runājāt. Jums taču vajadzēja saprast, ka tie ir propogandas rupori.

Draugiem Facebook Twitter Google+