×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. maijs, 2013
Drukāt

Kā sadzīt pēdas?

pedas7

Kur ar lētākām izmaksām varu uzzināt, kādus īpašumus mans vīrs kopdzīves laikā iegādājies par sertifikātiem vai pajām, kā arī to kadastrālo vērtību? Šīs ziņas vajadzīgas, lai pamatotu laulība šķiršanas pieteikumu. Zemesgrāmatu nodaļa izsniedza nodalījuma norakstu dzīvoklim, tur nav nekādas informācijas. 
Irēna

 

Ziņas par jebkuru īpašumu jebkurš cilvēks, samaksājot 5 latus, var iegūt zemesgrāmatu nodaļā. Šī informācijas sistēma veidota ar domu, ka īpašums nevar būt anonīms. Katrs, kas vēlas – kaimiņš, potenciālais pircējs vai jebkurš cits pēc adreses un kadastra numura (dažkārt pietiek tikai ar adresi) var noskaidrot, kam šis īpašums pieder.

Taču pretējā virzienā šī sistēma nedarbojas. Nevar aiziet uz zemesgrāmatu un palūgt, piemēram, lai iedod ziņas par visiem Jāņa Kārkliņa īpašumiem.

Ko darīt? Nāksies nodarboties ar izlūkošanu. Zemi par pajām nepiešķīra, par tām varēja iegādāties tikai dzīvokli, māju, kā arī citas ēkas (piemēram, kopsaimniecības kūti, šķūni, kalti u.tml.). Ēkas par pajām cilvēks varēja iegādāties tikai tajā saimniecībā, kurā bija strādājis.

Par sertifikātiem varēja izpirkt tikai to zemi, kura bija piešķirta lietošanā. Zemi lietošanā cilvēkam parasti piešķīra tajā pašvaldībā, kurā viņš dzīvoja.

Tātad nāksies parunāties pašvaldībā, kurā dzīvo vai dzīvoja jūsu vīrs.

Kad īpašumi būs apzināti, tālāk jau būs vieglāk, jo, zinot adresi un kadastra apzīmējumu, katra īpašuma kadastrālo vērtību var noskaidrot Valsts zemes dienesta (VZD) nodaļā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+