×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
8. decembris, 2014
Drukāt

Kā saglabāt formu svētku laikā + Infografiks

Foto: shutterstockFoto: shutterstock

Tuvojoties Ziemassvētkiem un gadu mijai, teju ikkatrs gatavojas kādam saviesīgam pasākumam. Nav nekāds noslēpums, ka svētkos dāmas vēlas izskatīties īpaši labi. Lai to panāktu, nereti tiek meklētas “ātrās diētas”, ievērotas atslodzes dienas un citas vairāk vai mazāk nepatīkamas lietas. Ja tomēr neesi gatava pārtikt no svaigiem gurķiem vai katru dienu pavadīt sporta zālē, tad zini, ka pats galvenais noteikums veselīgas formas saglabāšanā ir uzņemto kaloriju patēriņš. To var izdarīt ne tikai aktīvi sportojot, bet arī veicot ikdienas mājas darbus – gludinot, mazgājot un tīrot.

Ka_pateret_kalorijas-Infografiks

Piemēram, ja svētkos sakārojies tradicionālais speķa pīrādziņš, tad atceries, ka, apēdot trīs pīrādziņus, Tu būsi uzņēmusi aptuveni 405 kcl, kuras stundas laikā patērēsi ar dejām. Savukārt viens kūkas gabals vairs neskaitīsies kā drauds slaidām aprisēm pēc grīdas slaucīšanas stundas garumā. Kaloriju daudzumu, kas ir vienā glāzē vīnogu nektāra, visprātīgāk patērēt 40 minūšu ilgā duetā ar putekļu sūcēju.

Veikalos iegādājami arī diētiskie dzērieni, kuros kaloriju skaits ir niecīgs – tos ieteicams baudīt draugu kompānijā, jo smiešanās patērē 1.3 kcl minūtē. Izklaides ar draugiem kaloriju sadedzināšanai var būt dažādas, piemēram, 100g lazdu riekstu kalorijas patērēsi vienu stundu dzenājot futbola bumbu.

Arī gastroenterologs Anatolijs Danilāns uzskata, ka nav jāpārtiek tikai no kāpostu lapām: ”Es tomēr esmu par to, ka nevajag mocīties ar kategoriskiem aizliegumiem, bet vajag baudīt dzīvi, protams, ar mēru. Viss ir atkarīgs no konteksta – ko cilvēks vēl lieto savā uzturā, cik daudz un kā to patērē.”

Ievērojot mērenību, sekojot par ikdienā uzņemtajām kalorijām un vienkāršām iespējām tās patērēt, ieguvumu būs vairāk kā zaudējumu –laba fiziskā forma, priecīgi draugi, kā arī māja spīdēs un laistīsies!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+