Mobilā versija
Brīdinājums -0.8°C
Andulis, Alnis
Piektdiena, 19. janvāris, 2018
25. janvāris, 2016
Drukāt

Kā saglabāt ģimeni, ja pelni vairāk nekā vīrs? (5)

1. Trīs mazāk pelnošo vīru tipi

1no8
Foto - FotoliaFoto - Fotolia


Sensenos padomju laikos, tātad pirms 25-30 gadiem, šāda situācija bija liels retums. Vīriešiem maksāja vairāk vienkārši par to, ka viņi bija vīrieši. Pat, veicot vienādus pienākumus, sievietes alga bija ievērojami mazāka par summu, kādu saņēma vīrietis. Mūsdienās savukārt nav retums situācija, kad sieviete pelna vairāk, ar to pašu radot savā vīrietī nepilnvērtības kompleksu.

Kas jādara, lai ģimene neizjuktu, ja pelni ievērojami vairāk nekā tavs vīrs, skaidro resursa “passion.net” aptaujātie psihologi.

Ja tavā dzīvē sācies straujš karjeras lidojums augšup, savukārt vīram – tieši otrādi, labāk jau savlaicīgi iztēloties, kā situācija varētu attīstīties. Lūk, kāda var būt vīrieša izturēšanās. Gadās, protams, arī izņēmumi, bet parasti vīrus, kuri pelna mazāk nekā sievas, var iedalīt trīs tipos:

Esmu neveiksminieks

Gadās, ka pats sevi vīrietis redz kā neizdevušos, nespējīgu, neprasmīgu bikšaini. Jo visi viņa pūliņi atrast pēc paša domām cienīgu darbu vai papildu darbu beidzas ar pilnīgu krahu.

Un tāds “nekāds” cilvēciņš (un tieši tā viņš uztver pats sevi), sāk no iekšpuses grauzt sevi, bet pie reizes arī citus, kas paši sev par nelaimi atrodas līdzās.

Mierināšana, pierunāšana un tamlīdzīgas izdarības viņa stāvokli tikai pasliktina, lai gan sirds dziļumos tās baro viņa svarīguma apziņu.

Vienkārši runājot, vīrs kļūst par enerģētisko vampīru. Visbeidzot viņš veiksmīgi un galīgi pārliek visu atbildību par kopdzīvi uz taviem pleciem, pilnam komplektam pievienojot arī vainu par paša neveiksmēm.

Esmu īsts vecis

Dažkārt vīrs sāk pierādīt sievai savu vīrišķīgumu. Sirds dziļumos, bet varbūt nemaz ne tik dziļi, viņš uzskata, ka komandē tikai tas, kurš pārnes mājās mamutu, un tas automātiski padara viņu par otrās šķiras personāžu paša mājās.

Pieņemt otrā plāna lomu viņš kategoriski nav gatavs – vai nu Oskars, vai uzreiz noslīkt kopā ar “Titāniku”. Tāpēc vīrs kļūst rupjš un agresīvs. “Piekasās” par sīkumiem, prasa atskaites, tostarp par tēriņiem, bet pašos bēdīgākajos gadījumos šantažē arī ar seksu. Tik ilgi, kamēr pārstāsi justies pievilcīga un iekārota.

Esmu partneris

Nav nekā slikta tajā, ka sieviete pelna vairāk nekā vīrs. Un daži vīri pat spēj uz to normāli reaģēt. Nav nekāds noslēpums, ka cilvēkam var būt laba izglītība, pat zinātnisks grāds, bet alga – nu, tā vai vēl mazāka.

Tomēr, ja cilvēki viens otru patiesi mīl un ciena, sievas veiksmīgā karjera nekļūs par klupšanas akmeni attiecībās.

Pieņemsim, ka vīram nav augstu apmaksāta amata, bet viņš vienalga var būt sevi profesionāli piepildījis un arī īsts vīrietis, kurš gan tā sauktos vīriešu darbus mājās paveiks, gan ar bērniem nodarbosies un vēl sievai saimniecībā sniegs palīdzīgu roku.

Vienu vārdu sakot, būs tev tas stiprais plecs, balsts un akmens siena. Un ar naudu tam nav nekāda sakara.

 1. Trīs mazāk pelnošo vīru tipi
 2. Ko saka psihologi?
 3. Nepasvītro savu pārākumu
 4. Ievēro principu "katrs papildina ģimenes budžetu"
 5. Cieni viņa ieguldījumu ģimenes dzīvē
 6. Interesējies par viņa panākumiem darbā
 7. Nost ar stereotipiem!
 8. Vērsies pie psihologa

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Gudra sieviete, nekad neliks sajust to, ka pelna vairāk !!!

 2. Manā pusē daudzus vīriešus apmierina fakts, ka sieva strādā un pelna, bet viņi var atļauties nestrādāt. Vienkārši dzīvot mājās, gulēt, skatīties TV, uzpīpēt un reizēm satiekot draugus, iedzert. Te tādu vīriešu nav mazums. Agrāk, padomju laikos, te tāds bija tikai viens, tagad vismaz 10.

 3. Kur var ģenerēt šos rakstus. Cik tad mums tādas ģimenes ir kur sieva pelna vairāk. 1 no 100 varbūt.

 4. Tīrās muļķības! Kārtējo reizi tiek mācīts, kā sievietei līst tirsā losim un/vai mazizglītotam tipiņam tikai tāpēc,ka ģimenē jābūt vīrietim, kas par to, ka tik vien kā nosaukums un bikses kājā…
  Kas maksā, tas pasūta mūziku! Ja vīrietim nepatīk, ka sieva vairāk pelna, lai pelna pats! Bet, ja vienkārši skauž, lai meklē sev tādu pašu loseni, kā pats, un dzīvo laimīgs!

Draugiem Facebook Twitter Google+