×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
12. septembris, 2017
Drukāt

Kā saglabāt ģimeni, kas nonākusi uz šķiršanās robežas. Psihologu viedoklis (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Jebkurš ģimenes pāris sastopas ar grūtībām. Dažkārt attiecības starp laulātajiem nonāk tik dziļā strupceļā, no kura vienīgā izeja šķiet šķiršanās. Kādam nepietiek gudrības, dzīves pieredzes, bet kāds – vienkārši nav pieradis cīnīties par laimi.

Statistika nežēlīgi liecina par to, ka 80 % laulību tiek šķirtas pēc 2-3 kopdzīvē pavadītiem gadiem. Kā izvairīties no šķiršanās un saglabāt ģimeni?

Psihologi ir veikuši kādu interesantu eksperimentu. Tika atlasīta laulāto pāru grupa, kuri atradās uz šķiršanās robežas. Katram dalībniekam tika demonstrētas dažādas problēmas laulāto attiecībās, lūdzot pastāstīt par konflikta iemeslu un risināšanas metodēm. Gandrīz 100% dalībnieku spēja izprast problēmas būtību, vēl vairāk – viņi absolūti precīzi stāstīja par to, kā saglabāt attiecības, taču tai pašā laikā nespēja objektīvi identificēt problēmas paši savā ģimenē.

Ģimene – tas ir darbs
“Mājīga atmosfēra ģimenē” – tas ir kopēju kompromisu rezultāts abu partneru aktīvam darbam ar sevi. Dzīvot kopā daudzus gadus, vienā ģimenē, tā nav maģija, tas ir smags darbs harmonisku attiecību izveidošanā starp vīru un sievu. Kā saglabāt ģimeni, nonākušu uz šķiršanās robežas? Daudzi pieredzējušu psihologu izstrādāti padomi — tā ir reāla pieredze, kuru sniedz cilvēki, kas reiz spējuši izglābt savu laulību no izjukšanas.

Par ko cīnāmies
Pirmais jautājums, kurš būtu sev jāuzdod – vai ir jēga cīnīties par attiecībām, vai ir vērts saglabāt ģimeni, kura atrodas uz šķiršanās robežas? Kā viens otru redz sanaidojušies partneri?

“Viņa vienmēr ir neapmierināta ar vieglprātīgajām draudzenēm un šausmīgo māti”.

“Viņam ir milzīgs daudzums sliktu ieradumu, uzmācīga māte, kas dara visu iespējamo, lai vīrs attālinātos”.

Atpazīsti? Tas ir spogulis, kurā redzams abu divu atspulgs, turklāt abi partneri – sieva un vīrs – ir diezgan līdzīgi.

Neraugoties uz savstarpējām pretenzijām, pārmetumiem, neapmierinātību vienam pret otru, vienīgā pareizā atbilde būs: “Jā, saglabāt ģimeni vajag, pat tad, ja tā ir izjukšanas robežas”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lūdzu palidzību kā rīkoties un dzīvot talāk,jo es to drīz vairāk neisturēšu. Dzīvoju ar mīļotu cilvēku 14 gadus un nezinu kas notika 3 gadus atpakaļ viņš palika ļoti greiserdīgs.Visādi centos viņu parliecināt ka tas ko viņš ieņemis galva nav taisnība un tā tas IR!!!! Es nekād viņu neesmu krāpusi ,bet pedēja laikā tas notiek katru nedeļu,pēc strīda viņš lūdz piedošanu bet diemžēl tas atkal un atkal atkartojas.Ko darīt mania nervu sistēma ir sagrausta./man 50 gadi viņam 62/ Paldies.

Draugiem Facebook Twitter Google+