Kā samazināt ar mājokli saistītās izmaksas rudens sezonā? 0

Rudens neizbēgami ir iestājies, uz to norāda ne tikai krāsainās lapas, bet arī nepatīkami zemā temperatūra un vajadzība pēc siltāka apģērba gan dodoties ārā, gan atrodoties mājās. Un, protams, rudens saistās arī ar dažādu, ar mājokli saistīto izmaksu paaugstināšanos – par elektrību, silto ūdeni, apkuri un citiem pakalpojumiem. Daudziem mājokļu īpašniekiem šis laiks nav vienkāršs, jo jārēķinās ar lielākiem izdevumiem. Taču tos ir iespējams samazināt, ņemot vērā turpmāk minētos padomus.

Reklāma
Reklāma

Kas jāievēro dienas laikā?

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Notriektā tautumeita 6
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Lasīt citas ziņas

Izmanto saules gaismu. Lai arī rudenī un ziemā sauli redzam retāk, jāizmanto ikviena reize, kad tā iespīd mūsu mājokļa logā. Atver aizkarus vai žalūzijas, ļaujot dabiskajam siltumam ieplūst caur logu. Kad saule norietējusi, aizkarus aizver, lai pēc iespējas ilgāk saglabātu siltumu telpā.

Pievērs uzmanību kokiem. Lai panāktu to, ka istabās ieplūst pēc iespējas lielāks dabiskās gaismas daudzumus, jārūpējas par to, lai pie ēkas augošie koki neaizsegtu logus. Vajadzības gadījumā no tiem būtu ieteicams atbrīvoties vai vismaz veikt traucējošo zaru likvidēšanu. Šajā gadījumā tas saistās ne tikai ar estētisko aspektu, bet arī drošību, jo, piemēram, dabas stihiju radītās sekas, tai skaitā, zaru uzkrišana ēkai, ir viens no riskiem, ko iekļauj dzīvokļa apdrošināšana. Padomā, vai arī Tavam mājoklim tas var būt aktuāli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izmanto auksto ūdeni, kad vien tas iespējams. Daudzi no mums vēlas just komfortu, it īpaši, ja aiz loga svilpo auksts vējš, līst un snieg. Silta vai pat karsta duša vai vanna šķiet sapņu piepildījums, kas ļauj sasildīties un uz mirkli aizmirst, ka šobrīd nav vasara. Taču, ja vēlies kaut mazliet ietaupīt, centies izmantot vēsāku ūdeni – gan dušā vai vannā, gan arī, piemēram, mazgājot drēbes.

Izmanto siltās pudeles metodi. Runājot par komfortu, diez vai ir iespējams atrast ko patīkamāku, nekā aukstā vakarā ielīst zem siltas segas. Taču, vai ir iespējams iegūt šādu rezultātu netērējot daudz naudas par apkuri? Liec lietā klasiskas un pārbaudītas vērtības – termoforu vai vienkārši pudeli, kurā ieliets karsts ūdens. Paliec to zem segas un ātri vien sasildīsi kājas. Uzmanies, lai neapdedzinātos!

Kas jāievēro nakts laikā?

Dod priekšroku vairākām kārtām. Tā kā pavisam nesen vēl baudījām +28 grādu siltumu, katru reizi, kad termometra stabiņš nokrīt zemāk, mēs šausmināmies par aukstumu, ar kuru tagad būs jāsadzīvo. Taču patiesībā viss nav tik ļauni, jo ir nepieciešams pierast pie jaunajiem apstākļiem. Viens no variantiem, kā to izdarīt – nevis palielināt gaisa temperatūru mājoklī ar apkuri, bet gan izmantot vairākas segas kārtas, lai gulēšana būtu ērtāka. Arī zinātnieki atzīst, ka gulēt vēsākā istabā ir veselīgāk.

Atceries izslēgt elektroierīces. Tā kā tumšajā gada sezonā mēs daudz vairāk laika pavadām iekštelpās, biežāk izmantojam arī dažādas elektroierīces, piemēram, TV, datoru, telefonu un citas. Pirms dodies pie miera, atvieno tās visas no elektrības kontaktiem, jo, lai arī šķiet, ka šādā režīmā tās neko daudz nepatērē, beigās viss kopā veido diezgan lielu patērētās enerģijas apjomu.

Sasildies. Arī Tu noteikti esi dzirdējis teicienu “galvenais, lai kājas siltas”. Patiesībā šajā teicienā ir liela daļa patiesības, jo, ja mēs parūpēsimies par siltām zeķēm, mums pašiem būs silti, kas attiecīgi arī atvieglos aizmigšanu naktī. Tāpat jāpiemin, ka ejot ārā jārūpējas ne tikai par kāju, bet arī galvas siltumu – liec lietā cepuri, kapuci un šalli.

Reklāma
Reklāma

Ir dažādi veidi, kā sasildīties aukstajā sezonā, netērējot daudz elektrības vai ūdens, kā arī, ietaupot izdevumus par apkuri. Taču atceries, ka rudens un ziemas sezonā aktuāli kļūst arī dažādi riski dzīvokļiem un mājām, tādēļ ietaupījumus ir vērts noguldīt lietderīgam mērķim, šajā gadījumā – apdrošināšanai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.