×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
28. septembris, 2016
Drukāt

Kā samazināt hipotekārā kredīta izmaksas?

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ja jums ir pašiem savs mājoklis, jūs, visticamāk, zināt, kādas ir hipotekārā kredīta izmaksas. Hipotekārā kredīta maksājumi, tāpat kā jebkuri citi krediti, var sastādīt lielu daļu no jūsu izdevumiem, kas var radīt grūtības ar pārējo rēķinu apmaksu, par naudas atlikšanu iekrājumiem nemaz nerunājot. Procentu likmēm paaugstinoties, var kļūt vēl grūtāk nosegt pārējās izmaksas. Tā kā kredītmaksājumu kavēšana vai izlaišana nav vēlama, un arī pārējās izmaksas vairs nav iespējams samazināt, varat mēģināt samazināt kredītmaksājumu apmēru. Protams, vieglāk pateikt nekā izdarīt, tomēr tas ir iespējams. Kā samazināt hipotekārā kredīta izmaksas? Iepazīstieties ar pāris ieteikumiem un, sekojot tiem, atvieglojiet sev dzīvi.

Pērciet lētāku mājokli
Tas var šķist pašsaprotami, bet daudzi kredītņēmēji, nez kādēļ, par to neaizdomājas. Jo dārgāks ir jūsu mājoklis, jo lielāks ir jūsu kredītmaksājumu apmērs. Vairums cilvēku aizņemas tik daudz naudas, cik tiem dod, un tad noskata mājokli, kura cena atbilst aizdotajai naudas summai, nereti iegādājoties lielāku un greznāku mājokli nekā nepieciešams. Lieki piebilst, ka šādā gadījumā arī kredītmaksājumi ir lieli. Ir ieteicams sākt no otra gala, proti, padomāt, kādu summu jūs būtu gatavi ik mēnesi maksāt kredītā. Iespējams, jūs būsit gatavi maksāt diezgan lielu naudas summu, tomēr padomājiet arī par citām dzīvošanas izmaksām un saviem nākotnes plāniem, kuriem vajadzīgi finanšu līdzekļi. Tāpat vajadzētu sagatavoties arī neplānotām nākotnes situācijām, kurām arīdzan vajadzīga nauda. Skaidrs, ka šīs situācijas var arī neatgadīties, tomēr ir vērts tās paturēt prātā un padomāt, vai tām atgadoties, jūs vēl joprojām spēsit veikt kredītmaksājumus. Domājot no šāda aspekta, jūs, visticamāk, vēlēsities “nolaist latiņu” un iegādāties lētāku mājokli, lai bez problēmām spētu veikt kredītmaksājumus, neatkarīgi no savas dzīves situācijas.

Meklējiet izdevīgāko piedāvājumu
Tā kā hipotekārais kredīts nozīmē kredītsaistības vairāku gadu garumā, ir ārkārtīgi svarīgi izvēlēties iespējami izdevīgāko piedāvājumu, kas jums ir pieejams. Kā zināms, kredītdevējiem ir savi kritēriji, kā tie nosaka aizdevuma procentu likmi – ja kredītdevējs jūt, ka jūs esat riskants klients, tas, visticamāk, paaugstinās jūsu aizdevuma procentu likmi, lai, rodoties kādām kredīta atmaksas problēmām, tie neciestu finansiālus zaudējumus. Lai atrastu piemērotāko un izdevīgāko piedāvājumu, ir nepieciešams sazināties ar kredītdevējiem personiski, kā arī visos iespējamajos veidos pierādīt savu kredītspēju jeb spēju atmaksāt kredītu.

Veiciet kredīta refinansēšanu
Ja jums ir iespēja pārkreditēt savu hipotekāro kredītu, iegūstot izdevīgākus nosacījumus, noteikti dariet tā. Aizdevuma pārkreditēšana vienmēr nozīmē kredītdevēja maiņu, proti, jūs ar savu aizdevumu pārejat pie kredītdevēja, kas jums spēj piedāvāt izdevīgākus aizdevuma atmaksas nosacījumus nekā iepriekšējais kredītdevējs. Neskatoties uz to, ka pārkreditēšana ir maksas pakalpojumus, tas pavisam noteikti ir tā vērts, jo, pārstrukturējot kredītsaistības, jūs ilgtermiņā ietaupāt ievērojamas naudas summas. Ik pēc pāris gadiem ir ieteicams painteresēties, vai kāds kredītdevējs nevar jums piedāvāt zemāku procentu likmi, kas, ik mēnesi veicot kredītmaksājumus, ļautu jums ietaupīt naudu. Veicot aizdevuma pārkreditēšanu, noteikti noskaidrojiet it visas izmaksas, kas saistītas ar pāreju no viena kredītdevēja pie cita, jo nereti procentu likme var būt saistoša, bet pārējās izmaksas – astronomiski augstas.

Veiciet papildus kredītmaksājumus
Papildus kredītmaksājumu veikšana, it īpaši hipotekārā kredīta gadījumā, ir ārkārtīgi nozīmīga, jo ļauj ātrāk atbrīvoties no kredītsaistībām, tādējādi ietaupot milzīgas naudas summas uz procentu maksājumu rēķina. Tas pats attiecas arī uz tādiem aizdevumiem kā ātrais kredīts un patēriņa kredīts. Skaidrs, ka, atrodoties kredītsaistībās, ir ļoti grūti izveidot iekrājumus, tomēr, kā rāda pieredze, tas ir iespējams. Ja jums ir hipotekārais kredīts, noteikti izdomājiet, kā varētu regulāri izveidot iekrājumus, no kuriem veikt papildus kredītmaksājumus. Šo papildus kredītmaksājumu apmērs pavisam noteikti būs atkarīgs no jūsu finansiālajām iespējām – kādam tie būs tūkstoši, bet kādam citam – simti. Lai vai kā, centieties atmaksāt vairāk nekā noteikts viena mēneša ietvaros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+