×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. marts, 2014
Drukāt

Kvotas beigušās jau pirmajā ceturksnī!? (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

“Marta vidū zvanīju uz P. Stradiņa Klīnisko universitātes slimnīcu, lai pieteiktos galvas smadzeņu doplerogrāfijai. Man atbildēja, ka šim gadam kvotas jau izsmeltas. Kā tā var būt, ja nav beidzies pat pirmais ceturksnis? Varbūt šo izmeklējumu var veikt citur Rīgā? Kā lai uzzina, kurai iestādei ir kvotas un kurai nav?” 
Anita Jansone Tukumā

Valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniedz vairākas ārstniecības iestādes. Tās var veidot gaidīšanas rindas pakalpojuma saņemšanai, un dažādās ārstniecības iestādēs šis laiks atšķiras. Pacients var pierakstīties tajā, kurā rindas nav vai tā ir mazāka nekā citur.

Informāciju par visām ārstniecības iestā­dēm, kur veic valsts apmaksātu doplerogrāfiju, kā arī par citiem valsts apmaksātiem medicīnas pakalpojumiem var noskaidrot interneta vietnē www.rindapiearsta.lv. Šo informāciju ārstniecības iestādes nosūta Nacionālajam veselības dienestam reizi mēnesī. Var uzzināt, sazinoties arī ar konkrētas ārstniecības iestādes reģistratūru, jo tām ir pieejama aktuāla informācija par rindām un pierakstu.

Valsts apmaksātu galvas asinsvadu doplerogrāfijas izmeklējumu var veikt vairākās ārstniecības iestādēs. Piemēram, Rīgā 18. martā īsākās gaidīšanas rindas bija “Veselības centra 4” Juglas klīnikā – pieraksts iespējams uz 27. martu, “Ultra Express” – uz 14. aprīli, “Valeo” – uz 14. maiju.

Savukārt P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā izdevās noskaidrot, ka pacienti rindā uz valsts apmaksātu izmeklējumu (doplerogrāfiju) ir pierakstījušies līdz pat jūnija beigām. Tikai jūlija sākumā būs iespēja pierakstīties uz nākamo periodu.

Lai saņemtu šo izmeklējumu, nepieciešams nosūtījums no ģimenes ārsta vai speciālista, kurš ir līgumattiecībās ar valsti. Pacientam par izmeklējumu jāmaksā 4,27 eiro.

Valsts finansējumu ambulatoru doplerogrāfijas izmeklējumu veikšanai aprēķina, ņemot vērā ārstniecības iestādē izdarīto izmeklējumu skaitu iepriekšējā gadā un pieejamos budžeta līdzekļus.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pierakstisanas Stradinos ir nirgasanas par cilvekiem. Rindu ienem jau lidz ar gaismu pie registraturas durvim,pie tam ceriba pierakstities ir tikai klatiene,un pieraksts beidzas jau ap 11,jo visas vietas zibenigi tiek aiznemtas. Un tas notiek musdienas!murgs!

Draugiem Facebook Twitter Google+