Viedokļi
Feļetoni

Egils Līcītis: Kā saputroja Kursītes19

Foto: LETA

Pa nakti velns pietaisījis internetā, ka Janīna Kursīte, mainīdama partijisko piederību, stāšoties “Attīstībai/PAR” blokā, un artiķeli izrotājis ar NA deputātes bildi.

Todien politiķes Janīnas Kursītes birojā telefonu centrāle vārījās kā putras katls. Apakšnieku izstieptie garie ģīmji labu vis nevēstīja. Cienījama akadēmiķe piepeši kļuvusi par nosodāmāko un darvojamāko personu valstī! Zvanītājs no dzimtās Arendoles izteicās – no Jāņiem līdz Pēteriem daudz raibuma notiek, bet šite, moseņ, tevi nesapratīšu. Cita teicēja svilināja – vai šī ar dunduriem galvā? Visos gaņģos mala skarbas, familiāras piezīmes un pat rupjības – kur Kursīte tik trakas idejas apsēsta! Varēja just, ka vada otrā galā brīžam groza ar pirkstu pie deniņiem. Beigās vēl pašas dēls telefonēja – muterīt, točno?

Raugi, kas par lietu. Pa nakti velns pietaisījis internetā, ka Janīna Kursīte, mainīdama partijisko piederību, stāšoties “Attīstībai/PAR” blokā, un artiķeli izrotājis ar NA deputātes bildi. Tauta sašutumā zvēro. “Virtuves vārdenes” un “Latviešu žestu” autori, likumu malējiņu strāvas trieciena ziņa sasniedza valstisku dokumentu ražošanas procesā. Atbalsta komanda gaidīja, ka folkloriste uz karstām pēdām ķersies pie latviešu stiprsālīto vārdu krellēm, taču Janīna vien nolieca galvu un atslīga krēslā. Cilvēks ar prieku pilda deputāta pienākumus, kā valdošās koalīcijas pilntiesīgs partneris piedalās ministru iecelšanā un gāšanā, cīnās par latvisku Latviju – un še tev, ledusauksta melīgas informācijas duša!

Palīgi ar klintscietu plecu no vienas puses steidza klāt ar vēsinātā šmakovkā mērktiem apliekamiem un no otras puses ar baldriānu novārījumu. Nepatiesi apvainotā, negodā kritusī sieviete atraidīja – nē, šoreizīt ko štengrāku. Atkorķējiet proseko. Asinsriņķošanai.

Agrākā sabiedrības dvēsele, rosīgā pasaku krājēja pie pokāla iegrima drūmā klusēšanā un rūgtās pārdomās. Senču parašu pētniece ne nodzeltējušos rakstos un Zobgala kalenderī, ne mūsdienu hibrīdkarā neatminējās uzgājusi tik melnojošas viltus ziņas paraugu kā viņas saistīšanu ar ultraradikāliem spēkiem. Āre, tak vārdamāsa Janīna Kursīte no “Vienotības” notinusies pie PAR kustības, bet internetā iemājojis jods vai ļaunais gars cilvēku stulbināšanai piekāris nelokāmās nacionālistes Kursītes portreju. Kāda muša Daugavpils Janīnai iekodusi, ka tā atrodas citā okultās enerģijas laukā, Jaunava Marija nezina, bet kas vērpj pret arendolieti? Čiuļu sazvērestība, lai Janīna piedzīvo apkaunojumu? Kas sekos nākamreiz pāršķirtā tīmekļa vietnes lapā? Ka Kursīte pievienojusies Sudrabas sektai vai slepeni saistījusies ar maksātnespējas administratoru mafiju? Tāda pārskatīšanās, kad visu prāti nodarbināti ar vēlēšanām, liek tev, cilvēkam, justies kā Velnezerā (Čertokā) izpeldinātam un notraipītam.

Vieni padomnieki Janīnai ieteica dabūt no kolēgas Zariņa slavenu advokātu mobilo numurus, otri mudināja uzstāt uz kļūdas labojumu visos soctīklojumos, trešie uzskatīja, ka jāiesniedz pretenzija Valsts prezidentam. Uz ko noskumusī latgaliete nopūtās – ko nu traucēšu, man šķiet, Levita kungs ir dikten aizņemts.

Kam vairs ticēt, kad parāda tik greizā spogulī! Agrāk teica – viss var būt taisnība, izņemot to, kas tiek drukāts. Tagad tikai drukas presē ir 100% pārbaudīta informācija, un žurnālisti ir un paliek lāga zēni, kas vis nesaputros divas Kursītes. Turpretī elektroniskos portālos strādā garīgi mazliet bremzēti pa pakšiem ziņu lasītāji. Tāpēc mācība. Abonējiet avīzes. Iegaumējiet – īstā Janīna Kursīte ir un vienmēr būs nacionāla, latviska kultūrpersona.

LA.lv