×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
4. jūlijs, 2018
Drukāt

Egils Līcītis: Kā saputroja Kursītes (18)

Foto: LETAFoto: LETA

Pa nakti velns pietaisījis internetā, ka Janīna Kursīte, mainīdama partijisko piederību, stāšoties “Attīstībai/PAR” blokā, un artiķeli izrotājis ar NA deputātes bildi.

Todien politiķes Janīnas Kursītes birojā telefonu centrāle vārījās kā putras katls. Apakšnieku izstieptie garie ģīmji labu vis nevēstīja. Cienījama akadēmiķe piepeši kļuvusi par nosodāmāko un darvojamāko personu valstī! Zvanītājs no dzimtās Arendoles izteicās – no Jāņiem līdz Pēteriem daudz raibuma notiek, bet šite, moseņ, tevi nesapratīšu. Cita teicēja svilināja – vai šī ar dunduriem galvā? Visos gaņģos mala skarbas, familiāras piezīmes un pat rupjības – kur Kursīte tik trakas idejas apsēsta! Varēja just, ka vada otrā galā brīžam groza ar pirkstu pie deniņiem. Beigās vēl pašas dēls telefonēja – muterīt, točno?

Raugi, kas par lietu. Pa nakti velns pietaisījis internetā, ka Janīna Kursīte, mainīdama partijisko piederību, stāšoties “Attīstībai/PAR” blokā, un artiķeli izrotājis ar NA deputātes bildi. Tauta sašutumā zvēro. “Virtuves vārdenes” un “Latviešu žestu” autori, likumu malējiņu strāvas trieciena ziņa sasniedza valstisku dokumentu ražošanas procesā. Atbalsta komanda gaidīja, ka folkloriste uz karstām pēdām ķersies pie latviešu stiprsālīto vārdu krellēm, taču Janīna vien nolieca galvu un atslīga krēslā. Cilvēks ar prieku pilda deputāta pienākumus, kā valdošās koalīcijas pilntiesīgs partneris piedalās ministru iecelšanā un gāšanā, cīnās par latvisku Latviju – un še tev, ledusauksta melīgas informācijas duša!

Palīgi ar klintscietu plecu no vienas puses steidza klāt ar vēsinātā šmakovkā mērktiem apliekamiem un no otras puses ar baldriānu novārījumu. Nepatiesi apvainotā, negodā kritusī sieviete atraidīja – nē, šoreizīt ko štengrāku. Atkorķējiet proseko. Asinsriņķošanai.

Agrākā sabiedrības dvēsele, rosīgā pasaku krājēja pie pokāla iegrima drūmā klusēšanā un rūgtās pārdomās. Senču parašu pētniece ne nodzeltējušos rakstos un Zobgala kalenderī, ne mūsdienu hibrīdkarā neatminējās uzgājusi tik melnojošas viltus ziņas paraugu kā viņas saistīšanu ar ultraradikāliem spēkiem. Āre, tak vārdamāsa Janīna Kursīte no “Vienotības” notinusies pie PAR kustības, bet internetā iemājojis jods vai ļaunais gars cilvēku stulbināšanai piekāris nelokāmās nacionālistes Kursītes portreju. Kāda muša Daugavpils Janīnai iekodusi, ka tā atrodas citā okultās enerģijas laukā, Jaunava Marija nezina, bet kas vērpj pret arendolieti? Čiuļu sazvērestība, lai Janīna piedzīvo apkaunojumu? Kas sekos nākamreiz pāršķirtā tīmekļa vietnes lapā? Ka Kursīte pievienojusies Sudrabas sektai vai slepeni saistījusies ar maksātnespējas administratoru mafiju? Tāda pārskatīšanās, kad visu prāti nodarbināti ar vēlēšanām, liek tev, cilvēkam, justies kā Velnezerā (Čertokā) izpeldinātam un notraipītam.

Vieni padomnieki Janīnai ieteica dabūt no kolēgas Zariņa slavenu advokātu mobilo numurus, otri mudināja uzstāt uz kļūdas labojumu visos soctīklojumos, trešie uzskatīja, ka jāiesniedz pretenzija Valsts prezidentam. Uz ko noskumusī latgaliete nopūtās – ko nu traucēšu, man šķiet, Levita kungs ir dikten aizņemts.

Kam vairs ticēt, kad parāda tik greizā spogulī! Agrāk teica – viss var būt taisnība, izņemot to, kas tiek drukāts. Tagad tikai drukas presē ir 100% pārbaudīta informācija, un žurnālisti ir un paliek lāga zēni, kas vis nesaputros divas Kursītes. Turpretī elektroniskos portālos strādā garīgi mazliet bremzēti pa pakšiem ziņu lasītāji. Tāpēc mācība. Abonējiet avīzes. Iegaumējiet – īstā Janīna Kursīte ir un vienmēr būs nacionāla, latviska kultūrpersona.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Pas dies, lai tak vecās raganas iet kurā sarakstā grib, tāpat kā visi 100 andri bērziņi

 2. Tā arī nesapratu, ko es tikko izlasīju? kursīte, velns, velnezers, čiuļi un vēl lērums Latvisku, Vācisku, krievisku lietvārdu un žargon vārdu, bet jēga kur?

 3. JA es pareizi sapratu tad Kursīte ir pievienopjusies “pariešu” partijai. Viņu laikam pamudināja kads no ģimenes, vai pariešu partijas , kurš ir izgājis no skapja un licis saprast kas viņs ir patiesībā. Parieši sevi ir pasludinājusi Latvijas TV1 pie Bojāra raidījumā), ka vinu partija stāv un krīt par seksperversijā aplipušajiem cilvēkiem. Lakam Janīnai kads no ģimenes par tādu ir paziņojis.

  • Pilnīgi pareizi!Bet tā ir cita J.Kursīte.Ne attēlā redzamā Saeimas deputāte no Na.

  • Tu stulbs esi? Tak izlasi to rakstu! Vai tiešām grūti saprast, ka “staigātāja” ir Janīna Kursīte no “Vienotības”, nevis Janīna Kursīte no NA? Un ka visu saputrojuši interneta “zurnālisti”! Padzer Gingko biloba, lai smadzenes sāk darboties!

 4. Egil, varbūt tu vari uzrakstīt skaidri, latviskai saprotami,kas ir kas, kura, kurš uz kurieni pārgāja, kur atrodas. Citādi tu nomurgoji un lai citi plātās, bakstās – kas te notiek šajos, hibrīdkara apstākļos.

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes.”

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī eurolatvānijas lumpeņu “titulnācijas” biogaļas izstrādājumi u.c. taml. “lojālpatrEJotiski orientēti” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i. pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  Savukārt, kā zināms: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. 😉

  =======

  Mediju ziņa (2008.): Lai “aizpildītu vakanci”, kura parlamentā radusies pēc “tautas kalpa” mandāta anulēšanas par vēlēšanu rezultātu viltošanu, balsu pirkšanu un citiem noziegumiem notiesātajam J. Boldānam (eks-TB/LNNK), nākamā kandidāte TB/LNNK sarakstā J. Kursīte ( eks-PSKP, eks-TB/LNNK, PS) apstiprināja, ka esot “izlēmusi kļūt par Saeimas deputāti”. Tiesa gan, Kursīte “iekļaušoties “pilsoniskās savienības” ( PS ) frakcijā”, neskatoties uz to, ka tikusi ievēlēta no “tēvzemiešu” saraksta…
  ——-

  “Kad aklai vistai graudiņš trāpās…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 2.11.2008., Nr.6. )
  .
  Tver Muļķu Zeme vēsti jaunu:
  “’Laiž desās’ “tautas kalpu” aunu,
  Kurš ‘badījies’ ar likumpantu ~
  Šā vietā laiž pie SILES tantu!…”

  Tiek ‘zelēts’ temats plašsaziņā:
  “’Ņems’ mandātu šī, katrā ziņā!
  Bet – interesanti, kurā ‘blicē’,
  Iekš “augstā nama” taisās ‘zicēt’?…”
  .
  Trīs dienas ‘tantuks galvu lauza’:
  “Ka tikai ‘nesalaižu auzas’ ~
  Iekš “pastalnieku” listes es(m)u,
  Bet – nu jau citas “krāsas” ‘nesu’…
  .
  Ko paudīšu, ja “pūlis” jautās,
  Dēļ kam es “urnu FARSĀ” tautās,
  Aiz “prievīšnieku” Baķkas ‘slāju’,
  Bet vēlāk – citur ‘aizklamzāju’?…
  .
  Un – ja nu, “goda” krēslā sēžot,
  Man ATKAL ‘uzrauj fišku blēžot’ ~
  Pie citiem ‘sugas biedriem tīties’?…
  Kā “prastai” tautai atskaitīties?!
  .
  Būs jāmēģina blefot (visiem),
  Ka – ’neiešu’ uz kompromisiem,
  Bet “strādāšu” pēc “godaprāta”,
  Iekš “balsošanas aparāta”!
  .
  Ja ‘apvārdošu’ tautas “masu”
  Ka – ’ziepējos’ ar slotu asu,
  Es šīs “valsts” SILI izmēzt tīru ~
  ‘Mož, ķersies (kāds) uz mušpapīru’?…
  .
  Pat – ja man “shēma” ‘aplauzīsies’ ~
  Tāds ‘prodžekts’ smuki “atpelnīsies”:
  Ar ‘taukšķiem (mēnesī) uz rokas’,
  Būs ‘pofig’ sirdsapziņas mokas!
  .
  Bet ‘masmēdekļos’ – jāpavēsta,
  Ka neesmu ‘grōša neaptēsta’:
  Ar “cieņu” pienākumu ‘nesu’!
  (Kaut – citā ‘polit-blicē’ es(m)u…)”

  Kad aklai vistai graudiņš trāpās,
  Pie SILES, kurā rukšķi kārpās ~
  Tiek pie…(klukstēta) Fermas sēta,
  Kā strausa ola būtu dēta…

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 6. Redzēju rakstiņu ar nepareizo bilditi, bet bija pilnīgi vienalga kurš vēzis no vienas kulītes pāriet uz citu….

 7. Dažam labam ,kauns ir svešvārds.

 8. Nomelnotāji strādā nekaunīgi

 9. Pat komentārus neliek,nopirkts viss.

 10. Tādus murgotājus vajadzētu sodīt.Ne kauna ,ne goda.

 11. Krievu aģenti to putru vāra. Maskavai ir tikai viens nopietns pretinieks Latvijā — NA.

 12. ..murgs Līcīša izpildījumā

 13. Kursīte ir slima.

 14. Prostitūtu laiks Atbildēt

  Ko var darīt ka kursītes daudz un vienādas. Staigātājas netrūkst kas maina każoku kad vēlēšanas nāk. Nav pašai savas nostăjas bet pie siles grib

 15. Vai autors nav pārmocījies , šādu tekstu savirknējot ??? Varbūt tā ir paštīksmināšanās – eku, cik gudri protu izteikties ?

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kurš te varens?

ASV prezidents Donalds Tramps saņēmis daudz kritikas par pirmdienas tikšanos ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Trampam tiek pārmests par izteikumiem, ka Krievija ASV prezidenta vēlēšanās nav iejaukusies, – par spīti tam, ka ASV slepenie dienesti izmeklējumos pierāda pretējo. Tāpat ASV prezidents nav aizstāvējis Ukrainu un nav nosodījis Krievijas agresiju tajā, īpaši tādēļ, ka šodien ir ceturtā gadadiena kopš Malaizijas lidmašīnas MH17 notriekšanas virs Austrumukrainas. Tiek apspriestas arī Trampa ārpolitikas īpatnības, jo pēdējā laikā viņam lielāku sapratni izdodas atrast ar dažādiem diktatoriem, kamēr attiecības ar partneriem NATO pārsvarā raksturo strīdi un apvainojumi.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+