×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. aprīlis, 2013
Drukāt

Kā sauc, tā atskan!

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība stāsta, ka valsts ekonomika iet uz augšu, bet algas lielākoties paliek tās pašas, toties cenas aug. Ko var pagūt izdarīt aprīlī, lai ietaupītu savu naudu? Ir dažas idejas!

 

Var arī atteikties

Jau no 1. maija “Lattelecom” likvidē telefona abonēšanas tarifu “Mini”, kuram maksa bija tikai 1,50 lati mēnesī. Taču sarunas – dārgas, tāpēc šo tarifu lietoja cilvēki, kuri paši pa stacionāro tālruni nezvanīja, bet runāja ar tiem, kas piezvanīja viņiem.

“Mini” tarifa vietā tagad būs sociālais tarifs. Abonēšana – 3,03 lati mēnesī, toties maksa par sarunām lētāka – “Lattelecom” tīklā – 5,45 santīmi par minūti (brīvdienās un svētku dienās – lētāk), bet zvanīt uz mobilajiem tīkliem būs ļoti dārgi – 26,02 santīmi minūtē.

No 1. maija vairāk būs jāmaksā arī par “Ekonomiskā” tarifa izmantošanu. Abonēšanas maksa pieaugs no pašreizējiem 3,63 latiem uz 4,85 latiem mēnesī.

Ko tagad darīt? Iespējams, “Mini” tarifa lietotājiem pieder arī mobilie tālruņi. To piedāvājums ir izdevīgāks, tādēļ no stacionārā tālruņa var… atteikties. Šādu vēlmi var izteikt, nosūtot iesniegumu uz adresi Dzirnavu ielā 105, Rīgā, LV-1011, vai uz faksu 80008041, vai arī ieskanētu iesniegumu (PDF formātā vai ieskanētu kā attēlu) nosūtot uz e-pasta adresi lattelecom@lattelecom.lv.

“Lattelecom” uzziņu tālruņi ir 177 vai 67000177.

 

Elektrības spēlītes
latvenergo_006

Valdība ir paredzējusi elektrības tirgus brīvlaišanu. Tas nozīmē, ka katrs varēs izvēlēties elektrības piegādātāju, taču cenas augs! Iespējams, ka tas notiks jau šā gada 1. septembrī.

Tad iedzīvotājiem vairs nebūs spēkā lētais starta tarifs – 8,18 santīmi par pirmajām 1200 kWh. Būs jāmaksā vismaz pamattarifa līmenī – 10,65 santīmi par kilovatstundu. Uzņēmums “Enefit” prognozē, ka pēc 1. septembra cena varētu būt vēl lielāka – 11,31 santīms/kWh.

Ko tagad darīt? Iespējams, var samaksāt uz priekšu, izmantojot starta tarifu – 8,18 santīmus/kWh!

Pašlaik, līdz aprīļa beigām, vēl varat samaksāt par elektrību, kas patērēta līdz 31. martam. Varbūt vēl neesat izmantojuši iepriekšējās sezonas starta tarifa 1200 kWh? Tādā gadījumā varat tās uzreiz izlietot, samaksājot par visu vēl neizmantoto elektroenerģiju pēc lētā, 8,18 santīmu tarifa.

No 1. aprīļa atkal ir pieejamas 1200 kilovatstundas pēc lētākā tarifa. Atskaites punkts būs rādījums, ko būsiet apmaksājuši kā patēriņu līdz 31. martam. Tāpēc to elektrības daudzumu, kuru uzrādīsiet kā patēriņu pēc 1. aprīļa (par to maksāsiet maijā vai vēlāk), arī apmaksāsiet pēc lētā, 8,18 santīmu tarifa, kamēr patēriņš nepārsniegs 1200 kWh robežu.

Tādā veidā būsiet sagādājuši kaut nelielu, tomēr uzkrājumu nebaltām dienām, kad valdība mūs aplaimos ar kārtējo dzīves līmeņa pieaugumu.

“Latvenergo” klientu servisa tālrunis ir 80200400.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+