×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
31. janvāris, 2014
Drukāt

Kā skan morēnas un šķiršanās? To izspēlēs stīgu kvartets “3+1”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 6. februārī, Lielajā ģildē uz neparastu koncertu aicina LNSO stīgu kvartets “3+1”, portālu LA.lv informēja LNSO. Brīnumskaistas akmens upes, asa personības drāma un Reinas princesei veltīts kvintets – tā koncertu dažās vārdkopās rezumē paši mūziķi. Koncertā piedalīsies Trīs dāmas – Beāte Račko, Aija Frišenfelde un čellu grupas koncertmeistare Diana Ozoliņa , savukārt “Plus viens” šajā kombinācijā ir LNSO altu grupas koncertmeistars Arigo Štrāls.

Šis koncerts būs arī lieliska iespēja novērtēt divus jaunus un pavisam jaunus māksliniekus – obojistu Pēteri Endzeli un pianistu Edgaru Tomševicu.

Bulgāru komponistes Dobrinkas Tabakovas mūzika Latvijā pēdējos gados visai pamanāma viešņa, taču sekstets “Moreni” plašākai publikai, iespējams, skanēs pirmoreiz. Šajā sekstetā komponiste zīmē morēnas – senus akmens veidojumus, kas izskatās kā akmens upes un kuru gultnē palaikam tiešām dzirdama slāpēta ūdens tecēšana.

Turku pianista un komponista Fazila Saja stīgu kvartets “Divorce” saskaņā ar komponista doto anotāciju skar tādas tēmas kā šķiršanās, atšķirtība un attiecību izjukšana. Tās ir komponista intuitīvas alūzijas, kas aizved mežonīgu emociju pasaulē, ļauj iegriezties džeza klubā un pieskaras melanholiskām vientulības stīgām.

Savukārt Johannesa Brāmsa Klavieru kvintets sākotnēji top kā stīgu kvintets, pēc tam tā ir sonāte divām klavierēm, un tikai pēc draugu un kolēģu vairākkārtējiem iebildumiem partitūra pieņem Klavieru kvinteta veidolu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+