×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. janvāris, 2013
Drukāt

Kā skatīties ralliju – ceļmalā vai pie televizora?

Foto - Raimonds VolontsFoto - Raimonds Volonts

Nedēļas nogale Kurzemē paies rallija rūkoņā. Pirmo reizi – augstākajā Eiropas līmenī. Ko no tā varam gūt mēs visi?
 Braucam skatīties! Laba doma. Taču – nestreb karstu! Nav tik vienkārši. Trīs garas dienas. Abi trases gali ap 200 km no Rīgas, tikpat tālu viens no otra. Visu, šķiet, aptvert spēs tikai izturīgākie fanātiķi. Un, protams, tie, kuriem kāds savējais tajā lielajā spēlē ir iekšā.


Ņemiet vērā – biļetes ir dārgas! Pat pērkot savlaicīgi, jau tagad – Ls 14 vienam cilvēkam. Rallija laikā – Ls 18 (visiem posmiem) vai Ls 8 vienam ātrumposmam. Bez maksas līdzi var iet bērns (līdz 10 g.). Atlaides pensionāriem un invalīdiem. Ļoti dārgi… Bet tāds nu ir Eiropas līmenis, kuru mēs esot sasnieguši…

Atzīstieties – pavīdēja palaidnīga domiņa – visus mežu un lauku kilometrus taču nenosargās un neizkontrolēs. Iešmauksim? Daudzi, protams, ie-šmauks. Sevišķi vietējo apstākļu un taku pazinēji. Taču viegli tas nebūs. Nav vasara. Sniegs, ledus, peļķes – dziļš atkusnis nākot…

Labi. Pieņemam, ka esam pietiekami turīgi, disciplinēti un investējam biļetēs. Nākamais jautājums – kurp doties? Sāciet plānošanas darbu savlaicīgi, jo tas būs darbietilpīgs. Pētiet programmu. To šeit pievienojam.

Bet kur ir, piemēram, SS (special stage) – 1? Vajadzīgas kartes. To apjoms ir tik liels, ka avīze jums palīdzēt nevar. Šajās dienās iznākšot žurnāla “Top Gear Latvia” speciāls numurs ar rallija pielikumu. Vēl viena investīcija… Turklāt nez vai žurnāls laikā sasniegs, piemēram, Ēdoli.

Glābiņš ir visuvarenais internets. Kurš – ja ne pašam, tad draugam vai kaimiņam – ir arī Ēdolē. Rallija organizatoru mājaslapā www.lvrally.com ir kartes. Ar visiem attiecīgā posma slēgšanas un starta laikiem, ar rekomendētajiem skatu punktiem (piebrauktuvēs biļešu kontrole būs pilnīgi noteikti!). Studējiet tās. Tiesa, minētajā lapā bildes ir (tīši jau laikam – sak’, nopērciet tomēr “Top Gear”) nelielā rezolūcijā. Tomēr ar sīkām datorblēdībiņām (PrtScr, copy/paste – nu jūs jau zināt) ciešamā kvalitātē izdrukājamas, blakus normālai “Jāņa Sētas” papīra kartei noliekamas un sava maršruta plānošanai gluži labi lietojamas. “Advancētākajiem” ir pat iespēja savā planšetdatorā ielādēt organizatoru sagatavotās “Google Earth” bildītes. Tad būs visa informācija vienuviet.

Sekmes vēlot, tomēr vēlreiz gribu atgādināt, ka skatīties ralliju nav ne viegli, ne vienkārši. Ja grūtības baida, ierobežojiet savas brīvdabas izpriecas ar starta parādi Liepājā vai “Lemberga hūti” Ventspilī. Tur acu un ausu pamielošana būs relatīvi ērta un civilizēta. Un tad – pie mīļā TV! Pirmo reizi ralliju Latvijā no putna lidojuma augstumiem rādīs “Eirosport” (programmā svētdien un pirmdien pl. 0.30). Organizatori savā mājaslapā apgalvo, ka retranslācija būšot arī TV6.

 

Programma

Piektdiena, 1. februāris

9.30 Kvalifikācijas posms

14.45 Rallija atklāšanas pasākums Liepājas promenādē

5.30 Pirmā rallija autostarts Liepājas promenādē

7.10 SS1 – Rallyofchampions.com

17.45 SS2 – Volkswagen 1

18.45 SS3 – LDz Cargo 1

20.00 Automašīnu atgriešanās Liepājā

20.00 – 22.00 Autogrāfu iela Zivju ielā

Sestdiena, 2. februāris

10.20 SS4 – LDz Cargo 2

10.55 SS5 – Volkswagen 2

11.55 SS6 – Neste Oil 1

15.20 SS7 – Ventbunkers 1

15.55 SS8 – Neste Oil 2

17.20 SS9 – Ventspils kalns 1

Svētdiena, 3. februāris

8.30 SS10 – Ventbunkers 2

9.00 SS11 – Swecon 1

10.10 SS12 – Kuldīga 1

12.05 SS13 – Swecon 2

13.15 SS14 Kuldīga 2

15.00 SS15 – Ventspils kalns 2

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+