Tehnika
Tehnoloģijas

Kā spēlēt Pokemon Go? Rokasgrāmata jauniem spēlētājiem 16

Kas tad īsti ir Pokemon Go?

Pasaules karstākais jaunums – Pokemon Go – ir jaunums arī tev un meklē palīdzību, kā uzsākt? Izlasi mūsu iesācēju rokasgrāmatu!

Lielākā daļa cilvēku ir vismaz dzirdējuši par pokemoniem – ”Nintendo” populārāko izstrādājumu, kurā spēlētājiemjāceļo cauri izdomātai pasaulei, lai nokertu dažādas fascinējošas radībiņas. Taču šodienas pasaule vairs nelīdzinās tālajiem 1990.gadiem – Nintendo un Niantic Labs ir apvienojušies, lai ar GPS “uzlabotās realitātes” un jauku grafiku palīdzību ļautu spēlētājiem noķert pokemonus, tajā pašā pasaulē, kurā dzīvojam mēs!

Ja tu pēdējo nedēļu esi dzīvojis realitātes jeb kaut kādā citā veidā pamanījies izvairīties no interneta, tad droši vien esi palaidis garām oficiālo jau apbrīnojami populārā Pokemon Go palaišanu.

KO VISU VAR ATRAST, MEKLĒJOT POKEMONUS

Tā saglabā veco pokemonu spēļu pamatus – pokemonu ķeršanu, cīņas “treniņu” zālēs, dažādu priekšmetu izmantošanu un savu pokemonu attīstīšanu – vienīgi ar traku pavērsienu: viss notiek īstajā pasaulē. Tas nozīmē, ka tā vietā, lai spēles pasaulē savu virtuālo aizbildni pretī piedzīvojumiem un pokemonu medībām mēs sūtītu ar podziņu palīdzību, šoreiz mums ir jāsoļo pašiem, īstajā pasaulē! Trakums.

Tu, iespējams, šeit iemaldījies, neko nezinot par pokemoniem, taču tas nekas – tev nav jābūt iepriekšējo spēļu fanam vai pat jāpārzin izdomātā Pokemonu pasaule un tās radības, lai šī spēle tev sagādātu prieku.

Lai arī šī spēle reklamē sevi kā Pokemonu ķeršanas un cīņu spēli, patieso prieku sagādā īstās pasaules izpētīšana ar draugiem, atpūšanās pie vēsturiskiem pieminekļiem, kuri patiesībā ir nomaskētas “PokePieturas”, kā arī jaunu cilvēku iepazīšana īstajā pasaulē.

Pokemon Go 101

Pirms tu dodies Pokemon Go pasaulē, tev vispirms vajadzētu izprast, kā spēle darbojas. Tas nozīmē izprast pasauli un tās mehānikas, kā piekļūt savam “Pokedex”, dažādiem labumiem, utt.

Lai piereģistrētos spēlei, tev būs jāizmanto savs Google konts vai arī jāpiesakās “Pokemonu Treneru Kluba kontam”. Pokemon Go saglabā visu tavu informāciju uz saviem serveriem, tāpēc tev ir jāizmanto tikai viena no divām metodēm, lai savienotu savus pokemonus ar ierīci.

Pēc piereģistrēšanās tev būs jāpielāgo savs virtuālais tēls, lai atbilstu tavām vēlmēm. Tu vari izvēlēties dzimumu, acu krāsu, matu krāsu, kreklu, cepuri, bikses, kurpes un savas mugursomas veidu. Līdzko tas ir izdarīts, tu nonāksi galvenajā spēles daļā: Pokemonu Go kartē.

Būtībā spēles galvenā daļa ir koši animēta Google Maps versija. Tu redzēsi (neiezīmētus) ceļus, čabošu zāli (kas nozīmē, ka apvidū ir pokemoni) un vietējos pieminekļus un ievērojamas vietas apzīmētas, kā “poke pieturas” un “poke zāles”. Līdz ar tu pārvietojies īstajā pasaulē, tavs tēls dara to pašu. Līdz ko tu dosies tālāk, pokemoni parādīsies kartē ar nelielu vibrāciju un, ja tu uzspiedīsi uz viņiem, tu varēsi mēģināt tos noķert.

Spēlētāja ikona: Tava spēlētāja ikona ir atrodama ekrāna apakšējajā kreisajā stūrī. Uzspied uz tās, lai apskatītu informāciju par savu personāžu, kā arī sarakstu ar sasniegumiem spēlē.

Mugursoma: Šeit tiek noglabātas visas mantas, kuras savā ceļojumā esi savācis.

Pokedex: Datubāze ar informāciju par visiem pokemoniem, kurus jau esi noķēris.

Pokemoni: Šeit, tu, vari redzēt visus pokemonus, kuri tev jau pieder.

Tuvākie pokemoni: Uzspied uz labā apakšējā ekrāna stūra, lai redzētu, kuri pokemoni ir netālu.

Kas tev jāzina par pokemoniem

Neatkarīgi no tā, vai tu nekad iepriekš neesi noķēris pokemonu, vai arī esi to darījis jau no bērnības, pēc spēles sākšanas tu ātri vien tiksi ar tiem iepazīstināts.

Sākotnēji ir iespējams noķert tikai Nintendo oriģināli veidotos pokemonus – kuri ir atrodami vecajās Red, Blue un Yellow Pokemon Go spēlēs – lai arī ir sagaidāms, ka līdz ar spēles paplašināšanos parādīsies arī jauni pokemoni.

Atrodami dažāda izmēra, veida un formas pokemoni: starp vairāk nekā 100 pokemoniem, kurus ir iespējams noķert, tu atradīsi pokemonus no laumiņu, elektrības, zāles, ūdens, spoka, kukaiņu, akmens, zemes, indes, lidojošos un – “normālā” veida. Mēs vēl neesam sastapušies ar nevienu Leģendāro pokemonu, bet tas nenozīmē, ka viņi kaut kur neslēpjas!

Kur atrast dažādu veidu pokemonus

Katram ģeogrāfiskajam apvidum ir specifisks Pokemonu veids, un dažus ir grūtāk atrast nekā citus. Ja tu atkal un atkal satiec vienus un tos pašus “Pidgey” un “Caterpie”, nezaudē cerību – tev ir jāceļo apkārt, lai atrastu viņus visus. Tu vari doties uz tuvākajiem ezeriem, dīķiem vai pludmalēm, lai atrastu ūdens tipa pokemonus, vai, piemēram, nogaidot līdz vakaram, tev ir lielāka iespēja atrast Laumiņu tipa pokemonus.

Kā noķert savu pirmo pokemonu

Kā ar visām Pokemonu spēlēm, kad treneris sāk savu pirmo piedzīvojumu, viņam tiek dota izvēle, ar kuru pokemonu sākt. Kad būsi pabeidzis pielāgot savu tēlu, tavā priekšā parādīsies trīs pokemoni. Tu vari izvēlēties starp Bulbazauru, Čarmenderu vai Skvirtlu (Bulbasaur, Charmander, Squirtle), kad būsi noķēris vienu, pārējie divi pazudīs.

Taču, pagaidi – ja tu aiziesi no oriģinālās trijotnes trīs līdz četras reizes, tev tiks dota ceturtā izvēles iespēja – Pikaču!

Kā noķert citus Pokemonus

Līdzko esi sācis spēli un izvēlējies savu pirmo pokemonu, ir pienācis laiks doties medīt pārējos.

Tu vari atrast pokemonus vienkārši pastaigājoties apkārt. Pieturies pie apdzīvotām vietām: pokemoni visbiežāk parādās netālu no “Poke-Pieturām”. Jo vairāk “Poke-pieturu” ir netālu, jo vairāk radībiņām vajadzētu parādīties. Pamēģini apmeklēt populāras vietas, kā, piemēram, tūristu iecienītākās vietas un lielveikalus.

Līdz ar tu pārvietojies īstajā pasaulē, tavs tēls pārvietojas pokemonu kartē, izmantojot GPS. Kad pokemons ir pietiekami tuvu, lai to noķertu, tas izlec uz tava ekrāna. Līdz ar to, ka staigāt apkārt un vienlaikus intensīvi skatīties ekrānā ir mazliet bīstami, spēle ir izveidota tā, lai tavas acis klīstot būtu brīvas. Tu savu telefonu vari turēt blakus, kad ej; kad būsi tuvumā pokemonam, tev par to tiks paziņots ar vibrāciju un (ja skaņa ir ieslēgta) ar pokemona unikālo saucienu.

Tad tu vari pārvietoties uz drošu vietu (piemēram, ja ej gar ceļa malu) un uzspiest uz redzamā pokemona, lai to noķertu. Uzspiešana pietuvina skatījumu tavam tēlam un palaiž “uzlabotās realitātes” pieredzi, kas liek pokemonam lēkāt tev apkārt. Ja tu uzreiz neieraugi kāroto pokemonu, pakustini savu telefonu apkārt, līdz tas parādās. (Ekrāna apakšā ir bultiņas, kuras palīdzēs tev meklēt īstajā virzienā).

Ja uzlabotā realitāte tevi šķebina un tu nevēlies izniekot telefona bateriju, šo iespēju ir iespējams atslēgt augšējā labajā ekrāna stūri.

Līdzko esi atradis pokemonu, ir pienācis laiks mest “Poke bumbu”, lai mēģinātu to noķert. Tu “met” uzspiežot un turot uz savas “Poke bumbas”; ap pokemonu parādās mirdzošs, sarūkošs riņķis. Kad riņķis ir vismazākais, tev ir jāmet sava “Poke bumba” tieši pretī radībai (ar mērķi trāpīt tai pa galvu), atlaižot turēto pirkstu; ja veiksmīgi, tad tu tajā noķersi Pokemonu.

Ne visiem pokemoniem patīk atrasties tik šaurā bumbiņā, un daži no tiem var izlekt no tās atkal ārā. Ja tas notiek, tev ir jāmēģina mest vēl viena “Poke bumba”, lai to atkal sagūstītu – vai arī, ja tev ir mazi krājumi, skrietu prom.

Spēlē progresējot, tu satiksi aizvien stiprākus pokemonus, kuriem būs nepieciešama daudz stiprāka Poke bumba. Ja riņķis ap pokemonu ir zaļš, tev nevajadzētu būt problēmām to noķert; ja tas ir dzeltens, tev ir 50-50 iespēja, ka to noķersi; ja tas ir sarkans, tev būs nepieciešams vairākas Poke bumbas, vai spēcīgākas, lai vispār būtu iespēja to noķert.

Vairāk nekā viens spēlētājs var noķert vienu un to pašu pokemonu; ja tu un tavs draugs ieraugāt vienu un to pašu pokemonu uz ielas, jūs abi to varat pievienot savām atsevišķajām kolekcijām.

Kas ir Poke pieturas? (PokeStops)

Poke pieturas ir svarīgas, ikoniskas vietas tavā apvidū: tas var būt pie soliņiem populārā parkā, pie paliekošām mākslas instalācijām vai arī vēsturiskiem pieminekļiem. Tas nekad nebūs kaut kas tik vienmuļš, kā stop zīme, kā arī tās nekad nebūs vietā, kura nav publiski pieejama – privātmājā vai aiz aizslēgtiem vārtiem.

Poke pieturas ir vienkāršs veids, kā savākt dažādus krājumus, pieredzi un Poke olas (kuras vēlāk ar inkubatoru palīdzību izšķeļas par Pokemoniem, par to vēlāk).

Tās tavā kartē tiek apzīmētas ar gariem stabiem, kuru galā ir zili kubi: Tu vari uzspiest uz vienu no šiem, pat ja neesi tā tuvumā, lai noskaidrotu, ar kuru vietu tā tiek asociēta, bet tu nevarēsi tajā ieiet, līdz nebūsi nonācis pietiekami tuvu.

Kad Poke Pietura ir gana tuvu, zilais kubs pārvērtīsies par disku, kurš griežas. Novelc gar disku, lai to iegrieztu – un tu tiksi atalgots ar dažādām lietām. Sākot no Poke olām, Pole bumbām, “veselības dzirām” un vēl vairāk. Ar lielākiem līmeņiem tiek atslēgtas jaunas lietas, kuras vari savākt.

Kā izmantot dažādas mantas no savas mugursomas?

Dažādas lietojamas mantas ir neatņemama šī spēles daļa – tev ir nepieciešamas “Poke bumbas”, lai noķertu Pokemonus, vīraks, lai tos pievilinātu un veselības dzērieni, lai atjaunotu viņu “dzīvības” pēc “Gym” zāļu cīņām.

Tu nekad nezini, ko atradīsi nākamajā “Poke-pieturā”, bet gandrīz vienmēr tas ir noderīgs. Katrai mantai ir savs specifiskais pielietojums; lielākā daļa iekrīt vai nu “noķeršanas” vai “atlabšanas” kategorijā – palīdzot tev noķert jaunu Pokemonu vai arī atveseļojoties pēc cīņām.

Inkubatori un olas

Kad tu pārvietojies cauri pasaulei, savācot mantas no “Poke pieturām”, tev, iespējams, ir paveicies, lai saņemtu “Poke olu”. Šīs olas ar laiku kļūs par pilntiesīgiem pokemoniem, bet pirms tam ir nepieciešama palīdzība no inkubatora.

Spēli tu sāc ar vienu, neierobežojami lietojamu inkubatoru, bet tu vari nopirkt arī vairāk, ja vēlies turēt vairākas olas vienlaicīgi.

Līdzko ola ir inkubēta, tev ir nepieciešams fiziski staigāt – piedodiet, braukšana nelīdzēs – noteiktu distanci, līdz ola izšķilsies. Atkarībā no atrastās olas retuma pakāpes, tie varētu būt tikai divi kilometri vai līdz pat 10 kilometriem. Un, jā, aplikācijai ir jābūt atvērtai, lai soļi tiktu reģistrēti. Ardievu, telefona baterija!

KĀ PAILDZINĀT TĀLRUŅA BATERIJAS DZĪVI, SPĒLĒJOT POKEMONUS

Kā pacelt līmeni savam pokemonam un likt tam attīstīties?

Attīstība

Lai liktu savam pokemonam attīstīties uz nākamo formu, tev ir jāķer tieši tāda paša pokemona dublikāti, kuri dod tev Candy vai Stardust. Tu vari aizsūtīt pokemonu pie profesora apmaiņā pret 1 “Candy”, taču esi uzmanīgs. Līdzko tu viņu esi aizsūtījis – nekad vairs neatgūsi.

Līdzko tev ir gana daudz “konfekšu” (ang. candy), tu vari izmantot tās, lai liktu savam pokemonam pieņemt nākamo formu. “Konfektes” ir specifiskas katram pokemonam.

Papildus tam, ka tas tavu pokemonu pārvērš nākamajā evolūcijas formā, tas paceļ arī pokemona HP/CP statusu. HP (dzīvības punkti) nosaka, cik daudz triecienu tavs pokemons spēj izturēt, savukārt, CP nosaka cik stiprs ir tava pokemona uzbrukums. Statusu ir arī iespējams pacelt, kombinējot “Konfektes”(ang. candy) un “zvaigžņu putekļus” (Stardust).

Kā pievienoties “zālei” un cīnīties ar citiem spēlētājiem

Līdzko būsi sasniedzis piekto līmeni un apmeklēsi “zāli”, tev prasīs pievienoties vienai no trim krāsu komandām: Instinkts (dzeltens), Mistika (Zils) vai Varonība (sarkans). Pēc tam, kad esi izvēlējies komandu, tu pievienosies miljoniem citu spēlētāju no pasaules; katra komanda strādā kopā, lai būtu visveiksmīgākā.

“Zāles” (ang. Gyms)

Saistītie raksti

Līdzīgi kā Poke-pieturas, Zāles ir patiesas vietas mūsu pasaulē, un tieši tajās notiek visas pokemonu cīņas. Tu vari iekarot to savai komandai vai arī palīdzēt pacelt tās līmeni, lai tava komanda var iegūt prestižu. Treneri var okupēt brīvās zāles savām komandām. Ja tava komanda kontrolē zāli, tu tajā vari trenēt savus pokemonus. Ja zāle pieder pretinieku komandai, tev nāksies cīnīties ar sargājošajiem pokemoniem, lai samazinātu tās prestižu un gūtu iespēju iekarot to savai komandai.

Kad tu okupē zāli, tu palīdzi ne tikai savai komandai – tu nopelni arī Poke-naudu! Ik pēc 20 stundām tu vari apmeklēt veikalu un pieteikties naudai atkarībā no tā, cik daudz zāles tu pašlaik esi okupējis.

LA.lv