×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
21. marts, 2018
Drukāt

Franks Gordons: Kā Staļina laikos (12)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Anglija. Kas bija šis izveicīgais “kāds”, kurš mēģināja noindēt bijušo aģentu Sergeju Skripaļu un viņa meitu Jūliju? Atmiņā nāk pirmskara laiki, kad Staļina “garā roka” neizbēgami žņaudza nost pārbēdzējus, kas bija patvērušies Rietumos.

Kā zināms, 15. martā ASV, Britānija, Vācija un Francija īpašā paziņojumā uzlika Krievijai atbildību par “ķīmisko ieroču” iedarbināšanu pret Skripaļu un viņa meitu. Tas ir pirmais “ķīmiskais uzbrukums” Eiropā pēc Otrā pasaules kara, teikts paziņojumā. Šajā sakarā ievērību pelna informācija, ar kuru nācis klajā Izraēlas lielākās avīzes “Yediot Aharonot” analītiķis Ronens Bergmans. Izrādās, ka Izraēlas ārējais izlūkdienests “Mossad” jau pagājušā gadsimta 80. gados sekojis tam, ar ko nodarbojas PSRS Zinātņu akadēmijas loceklis, ģenerālleitnants Anatolijs Kuncevičs, kurš izgudroja nāvējošo vielu “Novičok”, ar kuru tagad saindēti Skripaļs un viņa meita. 1995. gada jūlijā, kā noskaidroja “Mossad”, Kuncevičs ieradās Sīrijā, kur esot palīdzējis turienes režīmam ķīmisko ieroču izstrādē. Izraēla ļoti nervozi reaģēja uz Kunceviča darbību un uz to, ka Kremlis atteicās “sniegt paskaidrojumus”. Bet 2002. gada 29. aprīlī, lidojot no Alepo uz Maskavu, Kuncevičs lidmašīnas salonā saļima. Uzrādītais nāves cēlonis – infarkts.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. .V. 21. marts, 2018 17:50
  Atbildēt

  Mossads viņam droši vien palīdzējis salīmt. Tādiem “zinātniekiem” mūžs, pēc iespējas, jāsamazin.

  nu, to jau arī Gordons “caur puķēm” raksta, vai tad gruti saprast

 2. Старый антисоветчик пусть лучше расскажет про «геироические» деяния Моссада? Сколько людей убила это ваша служба?!!! Atbildēt

  !!!

 3. Tiem kas vēl nav lasījuši Pāvela Sudoplatova grāmatu “Special Tasks” varu to silti ieteikt. Sudoplatovs pārzināja spiegu vienību, kas “izņēma no ierindas” Staļinam un viņa pēctečiem nevēlamas personas ārpus Impērijas robežām. Pūķins, acīmredzot, ir atsācis šo sava elka problēmu risināšanas metodi.

 4. Mossads viņam droši vien palīdzējis salīmt. Tādiem “zinātniekiem” mūžs, pēc iespējas, jāsamazin.

 5. … Vienkarsi: Bezabrenes politikiem ir jazin, kurai pusei pieder noluks turpinat etiskako civilizaciju ar cilveciskako morali … !!!

  … Bet ka siem nezinisiem tas butu iespejams, jo tiem gadu gajumiem nav bijusi iespeja macities istajas latviesu skolas un ienemt musu vertibas … !!!

  … Pat Ontuns Mazpusans to saprot: ‘ Ka zinams, pecpadomju Latvija … ‘ !!!

 6. Labāk jūs mazāk interesētos par indēšanām Anglijā un beidzot noskaidrotu ,kas bija Latvenergo “grāmatveža bites “, Un ķā tas sanāk , ka divi stalti CVK priekšsēži veiksmīgi izdara pašnāvību !!!!!

 7. Gordons pats netieši atzina, ka Kunceviču noindēja Mossad. Gribu lētticīgajai publikai atgādināt, ka specdienesti izmanto organiskas izcelsmes indes (piemēram, kurāri), kas pēc ļaunā darba sadalās un vairs nav konstatējamas.

 8. pasutits propogandas raksts vai vienkārši autors savā stulbumā pats dzejo? nekas vel nav noskaidrots, pat ne kur inde bijusi, par vainigajiem pat vel runa neiet pieradijumu nekādu, pat ekspertizes tiek slēptas….. bet propogandas mašina jau maļ pilnā spēkā. viena tante teica jau zin vainigo. kā vel nepasludina ka putins personigi indi viņam tējā lēja…..

  • mazas sivēna ačteles un maujamais no vienas auss līdz otrai raksturo tevi pašu !
   Vari savu pūķinu aizstāvēt cik gribi – cūkas esat abi !

 9. Pirms 16 gadiem pirmo reiz valstu vēsturē tikās 39 valstu slepenie dienesti pretterorisma jautājumos (pēc ANO organizācijas vispār pašlaik reģistrētas 193 valstis kā tās dalībnieces).
  Jau agrā vēsturē cilvēce izmantojusi šo darbību (indēšanu) lai atrisinātu sev interesējošās lietas un maz ticams kad šī metode tiks likta malā jo atzīta kā viena no efektīvākajām “problēmu” risināšanai slepeno dienestu darbībā.
  Parasti pēc valstu slepeno dienestu “operācijām” tām viss aiziet secen ….bet rezultāts 99 procentu efektīvs.

Draugiem Facebook Twitter Google+