×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. oktobris, 2012
Drukāt

Kā stiprināt organismu un uzturat savu veselību?


Aleksandrs Abramovs no Cēsīm: “Tā kā nodarbojos ar sportu, par veselības uzturēšanu domāju pastāvīgi, ne tikai tuvojoties rudens un ziemas sezonai. Manā veselības formulā ietverts – sabalansēts uzturs, regulāras un pilnvērtīgas miega stundas. Pēdējā laikā esmu sācis izmantot “miega kalkulatoru”. Tas palīdz aprēķināt laiku, kad jāmostas.

 

 

Lietoju arī sporta vitamīnus. Manuprāt, efektīvākais veids, kā saglabāt veselību, ir vairāk laika pavadīt svaigā gaisā, atteikties no kaitīgiem ieradumiem, kā arī regulāri izstaipīties, ja ilgi nākas sēdēt skolas solā vai birojā pie datora.”

 

 

Aļona no Daugavpils: “Lai gan mācību dēļ neiznāk regulāri nodarboties ar sportu, piekopju aktīvu dzīvesveidu. Citādi par organisma stiprināšanu rudens sezonā īpaši nepiedomāju, arī no gripas nebaidos. Ja cilvēki grib būt veseli, ir jāstiprina imunitāte, jālieto uzturā vairāk augļu un dārzeņu, jādzer vitamīni un jāguļ ne mazāk par septiņām astoņām stundām diennaktī.”

 

Jānis Korlāns no Krāslavas pagasta: “Stiprinu savu organismu ar vasarā savāktām ārstniecības tējām, daudz pastaigājos, izvēlos gadalaikam atbilstošu apģērbu, mēģinu izvairīties no caurvēja, kā arī laikus noslēdzu peldēšanas sezonu.”

 

Sintija Vīlistere no Rīgas: “Katru dienu lietoju omega-3 taukskābes un magnija preparātus. Tas palīdz stiprināt nervu sistēmu un cīnīties pret rudens depresīvajām domām. Cenšos ēst visu, ko šajā gadalaikā piedāvā dārzs, – ābolus, dažādus dārzeņus. Dzeru daudz piparmētru tējas un silti ģērbjos. Ikdienā jāatceras, ka organisma stiprināšanai var palīdzēt biežāka pārvietošanās kājām, vismaz 400 g augļu un dārzeņu ikdienas uzturā, saulainos brīžus ieteicams pavadīt svaigā gaisā.”

 

Lilita Langovska no Valmieras: “Dzīve ir kustība – tāds ir mans lozungs. Man patīk aktīvs dzīvesveids, nevaru ilgi nosēdēt bezdarbībā. Turklāt sportiskas aktivitātes lieliski palīdz uzturēt veselību. No slimošanas mani pasargā C vitamīnu komplekts – īpaši esmu iecienījusi greipfrūtus, kas ir paši veselīgākie produkti no C vitamīnu saimes. Manas pusdienas nav iedomājamas bez ķiploka daiviņas. Iestājoties pirmajam vēsumam, cenšos ģērbties silti, īpaši uzmanu, lai kājas atrastos siltumā un sausumā. Neatsverama nozīme ir pozitīvai domāšanai.”

 

Jānis Balodis no Preiļu novada: “Jāatzīst, ka ikdienā neievēroju veselīga dzīvesveida principus, arī no kaitīgiem ieradumiem līdz šim neesmu spējis atteikties. Taču, tā kā pēdējā laikā bieži slimoju, šoruden esmu apņēmies vairāk uzmanības pievērst savai veselībai – aiziet uz sporta zāli, lietot vitamīnus, ģērbties atbilstoši laikapstākļiem.”

 

Uzziņa

Kā cilvēki sargājas no gripas?

41% gripas periodā lieto vairāk vitamīnu

35% siltāk ģērbjas

32% biežāk vēdina telpas

5% vakcinējas pret gripu

4% lieto uzturā imunitāti spēcinošus dabas produktus

4% izvēlas kādus citus līdzekļus organisma stiprināšanai

29% neveic īpašas darbības, lai izsargātos no gripas

Šā gada septembrī pret gripu ir vakcinējušies vien 118 cilvēki (3 bērni), kas ir ievērojami mazāk nekā iepriekšējos gados (2009. g. septembrī – 562 cilvēki, 2010. g. septembrī – 333 cilvēki, 2011. g. septembrī – 451 cilvēks).

Epidemiologi atgādina, ka šobrīd ir piemērotākais laiks, lai vakcinētos pret gripu, pirms tā sākusi izplatīties.

Avots: TNS/LNT “900 sekundes”; Slimību profilakses un kontroles centrs.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+