×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. marts, 2012
Drukāt

Kā strādā aparāta smadzenes

dokumenti_leta

Ierēdņi pieder pašai neaizsargātākajai, iebiedētākajai un krīzē noplukušākajai sabiedrības kārtai. Lai viņi jau nokļuvuši kategorijā, kam pienākas humānās palīdzības pārtikas pakas ar miltiem, putraimiem un zilcgaļas konserviem, vienalga, ja kādudien no Rīgas centra pazudīs Brīvības piemineklis, netrūks pilsoņu, kuri apgalvos, ka to nozaguši ierēdņi.

 

Šie nabaga ķebļa cilvēki ir pastāvīgi naidīgi noskaņotu iedzīvotāju vajāti un savu priekšnieku ministru ieskatā – mazvērtīgāki par biroja tehniku. Ar ko sākas “ļetučkas” lielajā apspriežu zālē? Ar ministra ducināšanu – dienaszagļi, gaidu to X stundu, kad jūsu vietā strādās ārpuspakalpojums, mākslīgais intelekts un e-pārvalde! Pēc politisko līdaku pavēles nullei pielīdzinātajiem kalpotājiem jāpiedalās te Latgales desantā, te ekonomiskajā izrāvienā, te jādreb, ka samazinās birokrātisko slogu un izmetīs uz ielas. Izsaukšana pie ministra nebūt nenozīmē silta dzēriena tasi vai pacienāšanu ar īstām amerikāņu cigaretēm, visdrīzāk tas liecina par nepatikšanām un paziņojumu, ka no rītdienas ausī jānēsā krotālijas, ja esat sertificēti ierēdņi. Šodien valsts darbiniekiem jārealizē ekonomiskais izrāviens, bet vēl vakar visi pūliņi bija jāvelta, lai īstenotu “gāzi grīdā” politiku. Ierēdnim nebūs “čuriki” un “pas” tiesības, ja rītu valdības programma būs – viena zeme, viena tauta, viens fīrers. Viņš nedrīkstēs atteikties, kad politiski atbildīgais ministrs noteiks darīt “ne jā, ne nē, ne melns, ne balts, aizej tur, atnes nezin ko”.

 

No rīta, kājām čāpodams uz darbu (jo trolejbusa biļetei nepietiek naudas), pa ceļam parkā uzkozdams svaigi lauztus, veselīgus pumpurus (jo brokastis nedeva), vecākais referents nezina, vai viņš joprojām ir amatvietā departamentā, varbūt ministra privātsekretārs visu pārkrāmējis un darbinieks pārcelts fokusa grupā vai nokļuvis uz diskusiju paneļa.

 

Tas nav parasta cilvēka, bet tikai valsts sektorā strādājošā spēkos ar savu inovatīvo vilkmi vienlaidu apkalpot 1500 radītos ilgtermiņa un parastos, nacionālos un māsterplānus. Paldies Dievam, ka tie sacerēti un uzrakstīti, citādi civildienests sen būtu nobeidzies, kā izmira mamuti pirms daudz, daudz gadiem. Ir taču vajadzīgi cilvēki ar bronzas pierēm un smadzenēm, kuri izburtos šiem papīru krāvumiem cauri! Tikai tamdēļ ierēdņu aparāts ir tāds agregāts, kurš neiznīkst, pašieeļļojas un atražojas, tāpat kā tā mikroflora, tūkstoš baktēriju sugu, kuras apdzīvojot ikviena indivīda zarnu traktu.

Bet, lūk, beidzot Brīvības ielas 36 verdzības tumsībā iegailējies sveces dakts galiņš! Šodien iedarbināta Valsts pārvaldes cilvēkresursu attīstības padome, kuras mērķis ir risināt aktuālās cilvēkresursu problēmas valsts iestādēs! Darba grupa nr. 2345/14 izplānos rekonstruēt pussabrukušo civildienesta sistēmu pa ķieģelītim, ģenerēs motivāciju pagurušajiem, atalgos čaklākos. Turpmāk valsts algādžu armiju papildinās tikai ar makāniem virs 2 metri augumā. Atjaunos titulus, rangus un pakāpes. Sūtīs neirolingvistiskās programmēšanas un līderisma kursos. Būs kārtīgas algas un gratifikācijas, ja ierēdnis gājis bojā, valsts pienākumu pildot. Tiem, kas dzīves laikā būs sevišķi uz rezultātu vērsti darbinieki, rezervēs vietu Ārlingtonas kapsētā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+