×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. februāris, 2015
Drukāt

Kā Šveices pulkstenis

Foto - LETAFoto - LETA

Tik labs ledus pēdējo 20 gadu laikā nav redzēts nekur – siltus komplimentus šajās dienās saņem Siguldas bobsleja, skeletona un kamaniņu trases direktors Dainis Dukurs.

Pasaules 45. čempionāts kamaniņu sportā Siguldā notiks sestdien un svētdien. Tā dalībnieki Latvijā ieradušies jau laikus, treniņos trasi apgūst kopš iepriekšējās nedēļas un ļoti atzinīgi izsakās gan par ledus kvalitāti, gan arī trases infrastruktūru. “Šī ir īstā reize, kad sevi parāda pērnvasar trasei uzliktais jumts un saules aizsardzības sistēma. Tas ļāvis spert milzīgu soli uz priekšu,” man stāsta Dainis Dukurs. Pagājušajā gadā trasē notika vērienīgi rekonstrukcijas darbi par kopumā apmēram 2,5 miljoniem eiro. Līdzās jau minētajiem uzlabojumiem veikti arī vairāki citi, tostarp nomainīts savu laiku nokalpojušais rezultātu tablo. “Tie, kuri šeit bija pirms gada, teic, ka trasi nevarot pazīt. Pat vācu speciālisti atzīst, ka šis ir labs paraugs, kā pārbūvēt vecu trasi – gan vizuāli, gan funkcionāli,” lepojas trases direktors.

Finansējums rekonstrukcijas darbiem piešķirts galvenokārt pasaules čempionāta dēļ. Politiķi novērtējuši arī bobslejistu, skeletona un kamaniņu braucēju sasniegtos rezultātus pēdējos gados. Olimpiskajās spēlēs Sočos medaļas izcīnīja visu trīs sporta veidu pārstāvji, kuri lielu sagatavošanās darbu veica tieši Siguldā. “Šīs sezonas rezultāti ir sportistu atbilde, ka investīcijas nav bijušas veltīgas,” uzskata Dainis Dukurs, “un es ļoti ceru, ka mūsu kamaniņu braucējiem pasaules čempionāts būs veiksmīgs.”

Iepriekšējo reizi pasaules čempionāts Siguldā notika 2003. gadā. Lai gan pagājuši 12 gadi, Dainis atzīst, ka trases stāvoklis šobrīd ir nevis sliktāks, bet labāks: “Trase ir pilnīgi atdzimusi, īpaši tas sakāms par ledus sagatavošanu. Dažs man teicis, ka tik labā kvalitātē tas nekur nav redzēts pēdējos 20 gadus.” Visātrākais ledus rodas tad, ja gaisa temperatūra ir mīnus pieci līdz mīnus desmit grādi un spīd saule. Šonedēļ Siguldā lielākoties būs ap nulli, taču ļoti iespējams, ka tomēr kritīs trases rekordi.

Dainis Dukurs uzskata, ka pasaules čempionātā lielāks izaicinājums ir nevis pašam, bet gan trases darbiniekiem: “Viņiem tas nozīmē ļoti daudz. Sočos mūsu darbinieki ledu sagatavoja dažu dienu laikā, bet šo brīdi ir īpaši gaidījuši. Darbā ierodas piecos no rīta un mājās dodas desmitos vakarā, taču baterijas nenosēžas. Atlīdzībai saņemam uzslavas no olimpiskajiem laureātiem un treneriem. Nevienam nav nekādu iebildumu. Esmu gandarīts, ka darbojamies kā labs Šveices pulkstenis.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+