×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. augusts, 2012
Drukāt

Kā svinējāt Rīgas pilsētas svētkus?

Foto-LETAFoto-LETA

Inita Balode, strādā valsts pārvaldē: “Man kā rīdziniecei ar kaunu jāatzīst, ka pilsētas svētki kārtējo reizi aizgāja gar degunu. Iestigusi ikdienas rutīnā un remonta darbos, par svētkiem pavisam aizmirsu, un tikai draugu piedāvājums satikties centrā, lai kopīgi apmeklētu kādu pasākumu, atsauca mani realitātē.”


 

Guna Kalniņa, friziere: “Rīgas svētku laikā pie mums ciemojās draugi no Sanktpēterburgas. Viņiem tā bija pirmā reize Latvijā un itin visas piedāvātās aktivitātes šķita saistošas. Mēs īpaši neveidojām apmeklējamo pasākumu sarakstu. Tā vietā izstaigājām centru, Vecrīgu, baudot vispārējo atmosfēru, labo laiku un atkalredzēšanās prieku. Otrajā dienā, par lielu prieku jaunākajiem ģimenes locekļiem aizgājām uz “Svītrainajām dienām” Zooloģiskajā dārzā un apmeklējām “Zaļās jostas EKO pieturu” Mežaparkā.”

Ligita Podniece, māksliniece: “Man kā mazpilsētas iedzīvotājai Rīgas svētki arvien ir iespēja pāršķirt ikdienas rūpju un pienākumu lappusi. Kā māksliniecei tā ir lieliska izdevība prezentēt savus darinājumus un gūt papildu peļņas iespēju. Taču svarīgāka par piepelnīšanos ir cilvēku pozitīvā attieksme. Gan vietējie, gan tūristi labprāt nāca, skatījās, jautāja un nebeidza brīnīties, ka Latvijā tik lielā cieņā joprojām tiek turēti roku darba izstrādājumi.”

Laura Grigorjeva, farmaceite: “Gribētos pateikt lielu paldies gan Rīgas mēram, gan visiem pārējiem čaklajiem darbarūķiem, kas piedalījās svētku rīkošanā. Šajā laikā galvaspilsētā tik tiešām bija jūtama svētku noskaņa – pilnas ielas ar zinātkāriem tūristiem, pārpildītas kafejnīcas, dažādi ielu pasākumi. Visvairāk patika “Garšas meistaru iela”, kur savu produkciju piedāvāja pašmāju pārtikas audzētāji, brīvdabas lasītava, diennakts basketbola maratons un kanāla regate. Iepriecināja arī “Ielu mūzikas diena”, kur varēja pieteikties mūzikas mīļotāji un izpildītāji neatkarīgi no viņu profesionalitātes līmeņa.”

Kārlis Petrovskis, šoferis: “Ar ģimeni dažas dienas atpūtāmies Klaipēdā un Palangā, līdz ar to uz Rīgas svētku sākumu nepaspējām. Taču no draugiem un paziņām dzirdētās atsauksmes liecina, ka svētki kā arvien bija izdevušies. Paši aizgājām tikai uz koncertuzvedumu “Rīga, mana baltā Rīga” un uguņošanu, kas izvērtās par skaistu šā gada atvaļinājuma noslēgumu.”

Uzziņa

* Rīgas svētkus trīs dienu laikā, no 17. līdz 19. augustam, šogad apmeklējuši kopumā ap 180 000 cilvēku, bet noslēguma pasākumus svētdien – ap 150 000 cilvēku.

* Salūta laikā svētdienas vakarā 11. novembra krastmalā bija pulcējušies ap 50 000 cilvēku.

* Svētkos kopumā norisinājās vairāk nekā 60 pasākumi dažādās Rīgas vietās gan mūsdienu, gan viduslaiku noskaņās, svinot Rīgas dibināšanas 811. gadadienu un 730. gadadienu kopš Rīgas iestāšanās Hanzas savienībā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+