×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. februāris, 2015
Drukāt

“Kā tas ES katliņš vārās” (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc 28. janvāra “Latvijas Avīzē” publicētā Daces Kokarevičas raksta “Kādu atzīmi likt Latvijas Televīzijai?” vaicāju mūsu lasītājiem, kurus TV raidījumus viņi skatās regulāri un kurus kritizē.

Roberts Brižs Kabilē: “Vislabprātāk skatos “Provinci”, tas ir tā vērts. Patīk arī, ka žurnāliste Maija Migla izbrauc uz laukiem, runā ar zemniekiem. Uzskatu, ka mūsu TV vairāk jāiepazīstina ar novadu dzīvi. Tāpat mani interesē, kā dzīvo vienkāršā tauta Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, citās valstīs. Eiropas Savienībā esam 28 dalībvalstis. Bet ko par tām zinām? LTV varētu katru dienu stāstīt par vienu no tām atbilstoši izvēlētajai tēmai, piemēram, vienu mēnesi veltīt lauksaimniecībai, nākamo mēnesi – rūpniecībai, pēc tam izglītībai utt. Katru mēnesi citai tēmai, apskatot visas valstis, tad vismaz saprastu, kā tas ES katliņš vārās.”

Ilga Zemīte Vecmīlgrāvī: “Latvijas Televīzijā man visvairāk patīk kultūras raidījumi – “Nacionālie dārgumi”, “Personība”, “100 grami kultūras”, diskusijas par dažādām aktualitātēm. Paldies mecenātiem Inārai un Borisam Teteroviem, jo viņu finansiālais atbalsts ļauj mums noskatīties izrādes, kas vēl nesen bijušas teātru repertuārā. Ļoti patika dokumentālās filmas par ziemeļu dabu, dzīvniekiem, ceļojumi uz Gruziju, Azerbaidžānu, aizkustina “Ķepa uz sirds”. Toties nekādi nesaprotu, kāpēc būtu jāskatās tādi raidījumi kā “Ciemiņš virtuvē”, “Te”, “Vides fakti”, bet visbriesmīgākais, manuprāt, ir vakars kopā ar Renāru Zeltiņu. Traki, ka visi kanāli gluži vai pārslānīti ar nevajadzīgiem seriāliem un sestdienās – ar nebeidzamiem raidījumu atkārtojumiem.”

Juris Vītols Salaspils novadā: “Parasti televīzijā skatos t. s. šovinistiskos krievu kanālus “Rossija24”, RTR, “Pirmo Baltijas kanālu” un citus, lai uzjautrinātos. Diemžēl Latvijas Televīzijā neko īpašu neizvēlos mums uzspiesto reklāmu dēļ. To nevaru ciest, tāpēc vēl skatos “Viasat” piedāvātās programmas svešvalodās, kur reklāmu vispār nav. Īpašu kritiku pelna ārzemju ziņas. Lai gan Ukraina ir galvenā aktualitāte, par šo valsti, tās vēsturi, saistību ar Krieviju tikpat kā neko nestāsta. Informācija pašam jāmeklē enciklopēdijās.”

Aivars Kadiķis Ķeguma novadā: “LTV pirmajā un septītajā kanālā gandrīz nav ko skatīties. LTV7 demonstrē krievu seriālus ar vairāk nekā 5000 sērijām. Tikpat kā “Hameleonu rotaļas”. Cik var tos ģīmjus skatīties! Esmu sašutis, ka vairs nerādīs makšķerēšanas raidījumus un vietā arī neko nesola! Ja nebūtu krievu programmu, tādu kā NTV, tad nebūtu ko skatīties. Šajā kanālā demon­strē interesantas filmas, tāpat raidījumus par vēsturi. Ir autori, kas nebaidās atklāt savas tēvzemes patiesos faktus. Toties mūsu TV “Dormeo” reklāmas – zem katras kritikas!”

Jānis Lukstiņš Vecpie­balgā: “Televīzijā skatos vienīgi ziņas, vislabāk tās patīk TV3 sniegumā. “Panorāma” ir kā silts ūdentiņš, visu jau esmu uzzinājis no citiem kanāliem. Skatos arī “100 gramus kultūras” un “Šlāgeraptauju”, šī mūzika mani apmierina.”

Austra Bērziņa Viesītē: “Televizoru ieslēdzu jau no paša rīta, kad rāda vācu seriālu “Mīlas viesulis”, tagad meksikāņu seriālu, tie man patīk. Nelaižu garām “Panorāmu”, dienas ziņas, bet nupat skatījos interesantu dokumentālo filmu par spuldzēm. Vispār zinātniskie raidījumi mani ļoti saista, tāpat ceļojumi, teātra izrādes, nopietnā mūzika, neesmu arī pret “Šlāgeraptauju” un “Mikrofona” koncertiem. Dažs politiskais raidījums, piemēram, “Viens pret vienu”, tā nokaitina, ka līdz galam nemaz neskatos. Žurnāliste pratināja Ināru Mūrnieci. Uzskatu, ka intervētājam jābūt neitrālam, citādi rodas iespaids, ka viņš teju vai apēdīs intervējamo personu. Nepatīk šovi, arī koncerti, kas adresēti jaunatnei, arī viņiem vajadzētu ko nopietnāku.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Mans bērnības pirmais TV!))

    • ak, cik brīnišķīgs tas “bērnības televizors”! Bet tāds sīkumiņš, ka būtu mums jāintegrējas Rietumos, bet mēs arvien vēl esam tā pati “padomju tauta”, ar tām pašām okupācijas paliekām un atrodamies tās pašas Krievijas ietekmes zonā …tas ir sīkums…vai ne?

  2. Kas par laimi,beidzot es bērnības televīzoru redzu.!

Draugiem Facebook Twitter Google+