×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.0°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
17. aprīlis, 2015
Drukāt

Ka tevi nelabais! Noslēpumaini lāsti, kas skāruši slavenus un ievērojamus cilvēkus (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Autors – Anda Kaļinka
Zinātnieki un ekstraordināro parādību pētnieki jau sen cenšas izskaidrot lāstu iedarbību uz cilvēkiem. Racionāli noskaņotākie pārliecināti, ka nekāds lāsts nav spējīgs nodarīt cilvēkam ļaunu, ja viņš nenobīstas un nenotic tā spēkam. Taču ne tik senas vēstures nostāsti, kas galvenokārt balstīti uz faktiem, vēstī gluži citu!

Papa Doka vudū

Par to, ka veselais saprāts ne vienmēr spēj pasargāt no mežonīgā lāsta spēka, liecina atgadījums, kas piemeklēja atvaļināto amerikāņu jūras korpusa pulkvedi Robertu Heinlu un viņa sievu. Kad Heinls dienēja ASV jūras kara misijā Haiti laikposmā no 1958. līdz1963. gadam, viņa sieva ieinteresējās par vudū maģiju un rituāliem un savāca lielu faktisko materiālu klāstu. Atgriezies ASV, laulātais pāris nolēma apjomīgo materiālu ņemt par pamatu grāmatai, kurai deva intriģējošu nosaukumu “Uzrakstīts ar asinīm”. Grāmatā stāstīts par Haiti vēsturi, vudū maģiju un par valdošo dinastiju ar Fransuā Divaljē priekšgalā. Jāpiebilst, autori par šo vadoni atsaucās visnotaļ nelabvēlīgi, turklāt vēl iedēvēja par “Papu Doku”.

1971. gadā no kādas Haiti emigrantu avīzes laulātais pāris nejauši uzzināja, ka pēc diktatora nāves viņa atraitne Simona nolādējusi grāmatu “Uzrakstīts ar asinīm” un tās autorus. Pret šo ziņu Heinli izturējās skeptiski un drīz to aizmirsa, tomēr tad sekoja notikumi, kas lika viņiem to atminēties un mainīt savas domas. Piepeši grāmatas manuskripts bez pēdām pazuda redakcijā. Tikpat mistiski tas pēc četriem mēnešiem atradās kādā tukšā telpā, kurā tam nekādi nevajadzēja nonākt. Kad manuskripts nozuda, autori radīja tā kopiju, taču, tiklīdz tā nonāca grāmatsietuves darbnīcā, visas iekārtas tūlīt izgāja no ierindas. Problēmas radās arī ar grāmatas popularizēšanas kampaņu. Tiklīdz Washington Post reportieris bija norunājis tikšanos ar grāmatas autoriem, viņu piemeklēja akūta apendicīta lēkme un viņš nokļuva uz operāciju galda.

Taču tie bija nieki salīdzinājumā ar nepatikšanām, kas sekoja turpmāk. Uzstāšanās laikā pulkvedis pēkšņi izkrita cauri skatuvei un smagi traumēja kāju. Tad kādā pastaigā viņam negaidot uzbruka un spēcīgi sakoda suns. Nelaimes gadījumu ķēdi, no kuriem divi notika 22. datumā (šo skaitli “Papa Doks” uzskatīja par maģisku), noslēdza Heinla nāve. 1979. gada 5. maija svētku laikā Svētā Bartolomeja salā, uz austrumiem no Haiti, Heinlu pēkšņi piemeklēja sirdslēkme. Viņa atraitne vēlāk pievērsa uzmanību, ka neuzmanības dēļ viņi bija pārāk pietuvojušies Haiti, un tas, šķiet, pastiprināja vudū maģisko spēku iedarbību.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu saki viens cilvēks! Kā, diez, to skaidro zinātnieki?

Draugiem Facebook Twitter Google+