×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. novembris, 2014
Drukāt

Anda Līce: Nacionālisms var būt gan ietverošs, gan atgrūdošs (42)

Foto-LETAFoto-LETA

Nacionālās apvienības un biedrības "Sargi valodu un Latviju!" rīkotais lāpu gājiens no Kārļa Ulmaņa pieminekļa līdz Brīvības piemineklim.

To, ka kokam ir divi gali, zina katrs miets. Jo visiem mietiem zemē iedzītais gals ar laiku nopūst, bet otrs gals, neizturot vāles bliezienus, sašķeļas. Vesela paliek vienīgi vidusdaļa. To der atcerēties, kad strīdamies par kādu jautājumu. Bet strīdamies mēs gandrīz par visu.

Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas starpnacionālās attiecības kā tāds karsts kartupelis ir viļātas cerībā, ka tas atdzisīs pats no sevis. Bet, tā kā to visu laiku uzkarsē no abām pusēm, tā arī neizdodas nonākt pie skaidras atbildes, kas ir tas pamats, kuram vajadzētu vienot visu paaudžu dažādās valodās runājošos cilvēkus ar atšķirīgu vēsturisko pieredzi un kultūru. Tas nevar būt vienīgi ieraksts ailē, kur minēta tautība. Bez pamata apzināšanas nav jēgas runām par sabiedrības saliedēšanu. Pēdējais gads ir uzskatāmi parādījis, kas notiek, kad kāda valsts (šajā gadījumā Krievija) savu nākotni izvēlas būvēt uz naida.

Latvijā 11. un 18. novembris ik gadu skaidri iezīmē pastāvēšanas pamatu, no tā tikai jātrauc nost politiskās spekulācijas. Latvijas iedzīvotāju vienīgais drošais pamats ir LATVIJAS VALSTS, nevis piederība kādai partijai, valodai vai reliģijai. Dzīve nevar kļūt auglīga, ja nerevidējam savus priekšstatus un neraisāmies vaļā no stereotipiem. Tas nav nekāds vieglais mājasdarbs. Mums ir jāapzinās arī demokrātijas nepilnības un savs cilvēciskais vājums, tomēr pajautāsim sev: vai es gribu atgriezties uz nemitīgiem meliem, bailēm un terora būvētā sistēmā?

Man stāstīja, kad šogad 18. novembra lāpu gājienā daži uzkarsētie esot sākuši skandēt: mēs esam latvieši! – krieviski runājošo jauniešu grupa ar savām lāpām devusies prom. Arī tā var pazaudēt Latviju. Pa gabaliņam vien. Nacionālisms var būt gan ietverošs, gan atgrūdošs. Man personīgi nav pieņemams tāds nacionālisms, kas paaugstina vienu tautību, noniecinot un atgrūžot citas. Tāds vienmēr pāraug savā pretmetā.

Patiesība ir pa vidu, un vienīgais, kā var atraisīt visus mezglus, ir meklēt šo vidu. Mēs, latvieši, daudz runājam par to, kas un kāpēc mums sāp. Varbūt pajautāsim, kas sāp mūsu līdzpilsoņiem cittautiešiem? Un izrādīsies, ka daudzi no viņiem stāv uz tā paša pamata, uz kura stāvam mēs, bet viņi nav droši par to, ka netiks atstumti. Ir jāmeklē veidi, kā turēt tīru un stipru mūsu visu pamatu. Esmu dzirdējusi, ka Igaunijas valdība nolēmusi gar austrumu robežu sākt brikšņu izciršanu, lai robeža labāk pārredzama. Tauta pateikusi, ka to veikšot sabiedriskā kārtā. Kāpēc arī mēs nevarētu darīt tāpat – nevis tikai skaisti runāt par patriotismu, bet doties laukā no Rīgas ar lāpām, dziesmām un cirvjiem un mazliet pasvīst Latvijas labā?

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. kas grib, tas ietveras pats un neviens viņu neatgrūž, bet uz ielām špļāvēji un citādi lopi mums nav vajadzīgi, kā viņi nav vajadzīgi arī mātes nācijām

 2. сектантство

 3. больные, таких шествий не бывает у приличных людей в принципе. сектанство.

 4. pensionēta skolotāja Atbildēt

  Neticu savām acīm- VAI ŠĀ TRAĢIKOMISKĀ RAKSTA AUTORE IR LĪDZ ŠIM CIENĪTA ANDA LĪCE??????????????

 5. LIELS PALDIES K-K!!! PRIEKS, KA IR TĀDI CILVĒKI!!!

 6. īsti nesaprotu-kāpēc latviešu nacionālismam obligāti jābūt “iekļaujošam”,bet vietējo krievu nacionālisms(šovinisms) tajā pat laikā drīkst būt” atgrūdošs”.Kā to dabūt kopā,nu nevaram mēs neko “iekļaut”,ja pretējā puse visu laiku to vien dara kā “atgrūž”.

 7. Kādreiz padomju laikā bija tāds teiciens: “Mēs neesam pret intīmo dzīvi, tikai blakus jāstāv kolektīvam.”
  Pārfrazējot Līcītes raksta jēgu vienā teikumā varētu teikt: “es neesmu pret nacionālismu un patriotismu, tikai katram nacionālistam un patriotam savos darbos ir jābūt internacionālistam un globālistam.” Jo, kā viņa pati to rakstā uzsver ” Dzīve nevar kļūt auglīga, ja nerevidējam savus priekšstatus un neraisāmies vaļā no stereotipiem.” Atraisīsimies no vecajiem patriotisma un nacionālisma steriotipiem, uztaisīsim nacionālismam un partiotismam jaunus steriotipus un UZ PRIEKŠU!!! Uz vispārēju brālību un laimi!!!!
  Starp citu, tas jau visu laiku tiek darīts. Nacionālās apvienības censoņi nacionālismam un patriotismam jau sen ir klāt “pietaisījuši” pavisam jaunus steriotipus. Tādus, kam ar agrākajiem nacionālisma un patriotisma jēdzieniem nav ne mazākā sakara.

 8. … Arprats !!!! Vai tiesam ir normali, ka mes parstiepjamies veseligam parata limenim, lai tikai pielagotos musu vagariem …

  … Bet tad jaajuta, ko gan savadaku no komunaku ideologijas, vai panslavisma zombetiem, vai Kremla un Globalisma imperialistisko ideologiju ‘izlietojamiem idiniem’, vai ari dzilakas inteligences iztrukstosiem skribantiem varetu sagaidit ka tikai sadus IZPATIKSANAI RADITUS IZVERDUMUS, un parsteidzosi savas tautas uzmetosus, sadus negativus ‘Lapas gajiena’ merku novertejumus, interpretaciju pielietosanu kadu sveso saimnieku merkiem … !

  … Vispirms, jau zeme iestadita MIETA metafors ir totali nepienemams latvietim/ei , jo autohtona latviesu pamattauta nav nekads MAKSLIGS OBJEKTS iebakstits musu pasu zemite, bet ir PATS SENAS UN PRIMARAS KULTURTAUTAS DZIVIBAS KOKS, kas ir iesaknojies sensenos laikos un audzis sava sencu zeme UN TURPINA AUGT UN ZALOT NESKATOTIES UZ LAUNUMA IZVERSTAM GENOCIDAM PRET TA DZIVIBU !!!!

  … LATVIESU TAUTAS DZIVIBAS KOKA NAVEJOSIE ‘VALES BELZIENI’ TACU NAK NO TUKSTOSGADU ILGAM AGRESIJAM NO VISAM DEBESSPUSEM, UN TA SASKELTA GALOTNE PUST AR TO PASU NAIDNIEKU IEVESTO ASINAINO GENOCIDU IZVERSTU PRET TAUTAS DZIVOT UN AUGT SPEJIGIEM KOKA LOCEKLIEM … !

  …. Tiesam kadam cilvekam, kas velas apmulkot citus, nezin kada noluka, te ta izsakoties ir jabut idiotam, vai ideologiski zombetam, vai uzpirktam, lai tas izmisigi izmekletu sadu nepiemerotu salidzinajumu, ta pieradot, ka vel nomenaklaturas parstavjiem un tas zombetiem iztrukst realitates izpratne, ka ari zinatnes, par atiecigo dabas zinatnes valdosiem principiem, iedomajoties, ka Dabas likumi atlauj kadam MIETAM vai ari DZIVAM KOKAM pasargat savu stumbri veselu, ja ta saknes tiek sapudetas un galotne saskelta/iznicinata … iznemot ja tas ir no maksligas vielas darinats – no ka ir viss, kas ir sakara ar globalismu vai imperialismu … !

  … TIKAI SADA EKOLOGISKA vide – TIESISKA UN ESOSA ( UN ATPLAUKSTOSA) latviesu SENAS UN AUTOHTONAS PAMATTAUTAS KULTURALA VIDE, UN KURAS PAMATS IR LIKTS UZ INTERNACIONALI ATZITAS UN NOTEIKTAS TERIOTORIJAS AR VISAM SEKOJOSAM TIESIBAM — TAUTAS DZIVIBAS KOKS IR RADIES, PASTAVEJIS UN VAR PASTAVET —- JO TAS IR VIENIGAIS PAMATS UZ KURU VISA LATVIJA DZIMUSI JAUNA PAAUDZE, VIENALGA NO KURAS VEJA PUSES NAKUSI VAR UN VARES PASTAVET NEATKARIBA UN BRIVIBA !!!

  … TIKAI TA MES VISI KOPIGI, PATRIOTISKI PILSONI VARESIM PASTAVET SAVA VALSTI !!!

  … TIKAI TA NODROSINAT LATVIJAS BUTIBU KA VALSTS ESAMIBAS UN TAS TIESIBU GARANTS !!!

  … SIS VALSTS NAKOTNE ATKARAJAS UZ VISAS JAUNO PAAUDZU SPEJAS PIELAIKOTIES UN INTEGRETIES LIDZ PIENACIGAM LIMENIM SAJA LATVISKI NACIONALA VIDE !!!

  … BET VISPIRMS, PEC OKUPACIJAS VARMACIBAM, GENOCIDA, KOLONIZACIJAS KULTURAS VERTIBU DEGRADACIJAS, MUMS AUTOHTONIEM IR TIESIBAS ARKARTA PEC PASAKUMIEM KURI ATGRIEZ UN NODROSINA, JAU 20 gadus ilgo, 5. kolonnas, OKUPANTU UN TO NAKAMAS PAAUDZES NELOJALO PILSONU VAI IEDZIVOTAJU, KOSMOPOLITANU KOLONISTU un to lidzskrejeju SAGRAUTO LATVISKO VALSTS VIDI !

  … TAMDEL 18.nov. LAPU GAJIENS ir ka vajadzigs pienesums zemes un gara auglibai … tas ir saustitas un izskaustas tautas jaunas paaudzes atdzimstosas kulturas izpaudums un manifestacija, situacija, kad ir nepartraukti vel jarod TAUTAS DZIVIBAS KOKA VESELIGUMAM, atplaukumam UN TA TALAKAI IZAUGSMEI politiska, ekonomiska un sabiedriska pareiza vide …

  … BET VAI TO ANDA LICITE IZJUT, IZPROT UN PIENEM … VARBUT NE, JO SIS RAKSTINS TA KA GLUZI NERADAS KA TAS NAK NO KADAS NACIONALAS VALSTS UN TAS AUTOHTONAS PAMATTAUTAS PATRIOTES PRATINA … JO TA NEKADI NESPEJ IZPRAST, KA KRITISKI VAJADZIGAS TAUTAS TIESIBU MANIFESTACIJAS, KAS ATGADINA VISIEM IEDZIVOTAJIEM BEZABRENE, KA MUMS IR VISAS TIESIBAS UZ SAVU DIEVDOTO, SAVA ZEME, SAVA KULTURA, UN TAS NAV NEKADAS SPELITES, NE POLITISKAS SPEKULACIJAS, NE ATGRUDOSS MEGINAJUMS CITIEM IEDZIVOTAJIEM, BET GAN ATGADINAJUMS UN AICINAJUMS TIEM BUT LOJALIEM PILSONIEM, PIENEMT TO IZVELETO REALITATI UN JAUNAI PAAUDZEI IZVELETIES SAVU NAKOTNI … JA NE SEIT TAD SAVA DABISKA DZIMTENE VAI PLASAJA PASAULE …

  …UN TADEJADI, LIDZIGI LICITEI, NOVELU VISIEM LOJALIEM PILSONIEM KOPIGI, LIDZIGI IGAUNIEM, SODIEN IZCIRST STIGU GAR NAIDNIEKA ROBEZU, LAI APTURETU VISA VEIDA AUSTRUMU KRIMIMNALISTU AGRESIJU, BET, LAI RITDIEN, SALIEDETU VALSTS SABIEDRIBU AP MUSU TIK LABESTIGAS UN TAISNIGAS SENAS KULTURAS VERTIBAM !

  • Jāizcērt stigu, bet 2-3 km Latvijas iekšienē gar austrumu robežu jāsastāda ozolus. Vienu pie otra tik tuvu un šahveidā, lai caur tiem nevarētu izbraukt krievu tanki. Tā būs dabas un latviešu cilvēku veidota “Mannerheima līnija”.
   Un tā būtu laba dāvana uz 100 gadiem – visa robeža iezīmēta ar ozoliem. Un līdz 2018.gadam jāatgūst Abrene, jo tā ir latviešu zeme.

   • Abreni ,protams,nevajadzēja atdot ,bet kas izdarīts izdarīts ,taču vajadzētu atcerēties ,ka Pleskava ir Pilskalne un Drisas apgabals arī ir mūsu ,taču tagad sākt risināt šādus jautājumus tomēr būtu muļķīgi. Tāpat kā Igaunijai atprasīt Valgu. Vispār jau dažu dievinātais K. Ulmanis atdeva latviešu apdzīvoto Drisu apmaiņai pret krieviski apdzīvoto Abreni ,jo tur bija dzelceļa mezgls ,tā ka pragmātisms parasti gūst pārsvaru par nacionālimu.

 9. Vidējais latvietītis Atbildēt

  Vai, kā nav labi tos krieviņus tracināt. Viņi jau tā ir nervozi, stresaini, jo viņiem visu laiku jādzīvo tādu uzpūtīgu latviešu vidū. Viņiem ir tik grūti. Un pilnīga taisnība Līces kundzei, ka viņa tos latviešus aprāj! Vai tā nav bezkaunība, iet lāpu gājienā un kliegt, ka esi latvietis. Ja gribi bļaut, ka esi latvietis, ieej labi dzīļi mežā un tad bļauj. Tikai pirms tam gan drošības pēc pārliecinies, ka neviens nedzird. Lepoties ar to, ka esi latvietis – tas nav nacionālisms. Īstais nacionālisms ir nevienam nestāstīt, ka esi latvietis. Un viltīgi izlikties, ka tā Latvija tevi nemaz neinteresē. Nevajag lēkt nevienam acīs. Jo nemanamāks tu būsi, jo lielāks nacionālists būsi. Tāds, kā tie mūsu TB/LNNK nacionālisti Saeimā. Nosēdēja tur 20 gadus klusi, nemanāmi. Tiesa gan uz vēlēšanu reizēm drusciņ paklaigāja par latviešu tautas interesēm, kuras viņi itin kā visu laiku aizstāvot, bet tā citādi klusi, mierīgi snauduļoja. Un kāda vaina?! Galvenais, ka nacionālisti. Galvenais, ka viņi paši zin, ka ir latvieši, mīl savu tautu un dzimteni Latviju. Pēdējā laikā ir nācis modē to nacionālismu un latviskumu pastiprināti noķengāt. Tas nav nekas slikts. Maskēšanās nolūkā arī paši nacionālisti to var darīt. Tā mēs izpelnīsimies visu to nelatviešu simpātijas, kuri te sabraukuši uz dzīvi. Un tuvināsim viņus sev. Un tad kopā draudzīgi celsim Latviju. Varējam jau nu gan arī tai krievu valodai piešķirt to valsts valodas statusu. Vai tad mums grūti?! Vai tad maz mīļā miera labad esam visu šo gadu laikā piekāpušies? Un tāpat tās krievu skolas atvērt labi daudz. Tur varētu mācīties arī latviešu bērni. Tā viņi labāk pierastu ar krieviem sadzīvot, iepazītos ar viņu kultūru, sadzīvi, parašām. Krievu valodā runā daudzi miljoni cilvēku. Tāpēc arī katram latviešu nacionālistam būtu derīgi to krievu valodu zināt. Man gadījās nupat nesen izlasīt tāda, laikam profesora apcerējumu par to, cik tā latviešu valoda ir nabadzīga, piezemēta, tai trūkstot garīguma. Nemaz salīdzināt nevar ar dižo krievu valodu! Vot! Tāpēc būsim nacionālisti, savas zemes patrioti! Bet būsim reālnacionālisti. Nerunāsim to, ko nevajag. Un nedarīsim to, ko nevajag. Īstais nacionālisms ir internacionālismā, es gribēju teikt, tautu draudzībā. ( Kādreiz bija tās lozungs:”Anarhija – kārtības māte”)

  • Latvietis no Rīgas Atbildēt

   Paldies, ka vēl palikuši šādi patriotiski latvieši! Es dzīvoju pēc līdzīgas “receptes” – ar krieviem runāju tikai krieviski, uz ielas nepazīstamus cilvēkus uzrunāju tikai krieviski, skatos Krievijas Tv, klausos skaistās krievu dziesmas. Bet vienlaikus esmu draudzīgs arī pret rietumniekiem. Tā vectēva zemi no tēva puses pārdevu dānim. Vectēva zemi no mātes puses pārdevu vācietim.
   Saprotams, arī darba kolektīvā esmu draudzīgs. Lai gan esmu priekšnieks un firmas īpašnieks – ar saviem padotajiem un darbiniekiem runāju krieviski, jo mums ir viens tāds krieviņš, kurš nekādi nesaprot latviski. Tad lai viņš saprastu, ko mēs runājam, tad kolektīvā sazināmies tikai krieviski. Savadāk nabaga krieviņš nesapratīs ko mēs runājam.
   Ko vēl daru tautu draudzības vārdā? Svinu 8.martu un obligāti svinu 23.februāri.
   Es esmu īstens latvietis un Latvijas patriots. Pie manas mājas vienmēr plīvo sarkanbaltsarkanais karogs. Un ir stulbi lepoties tikai ar savu tautību. Tāpēc patīkami, ka raksta autore biedre Līce nosoda šādus izlēcējus un sabiedrības uzkurinātājus.

 10. Šoreiz Līces kundze, ceru, ka negribēdama, ir iebraukusi grāvī. Domāju, viņa pati to saprot.

  • Jums laikam taisniba.Vienmer ,atverot interneta LA,paskatos,vai ko nav uzrakstijusi Anda Lice. Patik,isi,kodoligi un patiesi. Sodien atveru,izlasiju ….un soks. Nu kas noticis,kur nu vel talak. Es sava zeme vairs nevaru teikt – Esmu latvietis. Latviesi izcinija so valsti un tie ,kuri bija ar viniem kopa ari ir latviesi,kaut dzimta valoda cita.Bet kada loma ir siem “runajosajie lielaja mele” sis valsts tapsana un pastavesana. Ta tacu ir vinu tragedija… un ka saprotams,mes to varam viniem kompenset.aizmirstot,ka esam latviesi. Anda,cienu Jus loti,bet soreiz sapigi aizkera.

 11. “Man personīgi nav pieņemams tāds nacionālisms, kas paaugstina vienu tautību, noniecinot un atgrūžot citas.”
  Anda Līce! Vai tiešām sauklis “Mēs esam latvieši!” nonocina citas tautības?
  Man patika Saeimas priekšēdes Mūrnieces 18.novembra uzruna. Mūrniece ir bijusī “Latvijas avīzes” žurnāliste un daudz labāk saprot nacionālisma jēdzienu. Lūk, Mūrniece nekautrējās un lika uzsvaru uz latviešu tautu, kaut gan Saeimas zālē bija daudz SC krievu, arī 2-4 “Vienotības” krievi, vismaz 1 lietuvietis, 1 arābs un vēl daži nelatvieši.

 12. ko tu dirsi ka tur krievi gāja,vienīgi kā provokatori

 13. Lūk ,šādi teksti var tikai kaitināt,un rezultāts ir tieši pretējs Līces ilgotajamTā ir “krievu valodā runājošo” problēma,ka viņi skrien prom no pasākumiem,kuros latviešipaši savā zemē pasaka,ka viņi ir latvieši.Miljoni,kuri izgāzti “integrācijā”ir izkūpējuši gaisā.Tie cittautieši,kuri to gribēja jau sen ir integrējušies,bet tie,kurus tracina vārds “latvietis”un kuriem šķiet,ka latviešu Rīgā joprojām ir “sļiškom mnogo” lai samierinās vai arī…nesamierinās .Tā ir viņu problēma.Kurā brīdī tika paaugstināta viena tautība,atgrūžot citas?Nudien jocīgi paliek,lasot tādas dumjības,kaut arī skaidrs,ko Līce gribēja pateikt.

 14. Rakstā minētais jēdziens “krieviski runājošie” apzīmē padomju tautai piederīgos – cilvēkus, kam etniskās kultūras sakņu īsti nav, bet adrese ir visa PSRS.
  No otras puses, klaigāšana “mēs esam latvieši” tieši 18.novembra svinību laikā ir tomēr nevietā. 18.novembris ir mūsu VALSTS dibināšanas gadskārta. Tātad tie ir svētki, kas vienlīdz svarīgi visiem Latvijas pilsoņiem. Un viņu vidū ir ne tikai latvieši, bet arī lībieši, čigāni, poļi, ukraiņi, krievi, lietuvieši un daudzi citi – visas mūsu valsts mazākumtautības, kuru esamība arī Satversmē ir ierakstīta. Vienīgi “krievvalodīgie” un “krieviski runājošie” 18.novembri nesvin – viņiem ir savi sovoku svētki.

  • Kāpēc gan “Mēs esam latvieši!” nevietā?
   Gluži otrādi! Kur tad citur un kad vēl cittautieši sajutīs sevi kā Latvijas tautas (latviešu) daļu, ja ne TAJĀ dienā un STARP latviešiem?

 15. Citāts: “Man personīgi nav pieņemams tāds nacionālisms, kas paaugstina vienu tautību, noniecinot un atgrūžot citas.”
  Ja kāds kaunās būt mūsu tautas daļa, pats vainīgs. LATVIEŠIEM NAV JĀNONIECINĀS!
  Latvieši nedrīkst kvalitatīvi zaudēt, iegūstot tikai kvantitāti, jo tad rezultāts būs “0”!

 16. Es saprotu, ka var būt krieviski runājošā vidējā un vecākā paudze, bet krieviski runājošie jaunieši ir izglītības sistēmas brāķis. No tā, ka man skolā iemācīja rakstīt un lasīt krieviski (runāt iemācījos pagalmā) es protams par krievu nekļuvu, bet tas jocīgais termins ” krieviski runājošais” arī uz mani būtu attiecināms, jo tā sauc tos, kas nav krievi, bet māk arī krieviski, lai gan ģimenē ir cita valoda. Ja ģimenē ir tikai krievu valoda, tad tas ir krievs kurš vai nu māk vai nemāk latviešu valodu. Tāpat tie, kuru seņči ir latvieši bijuši, bet valodu nemāk, nav latvieši, bet tās tautas, kuras valodā viņi runā. Latvieši arī ir pārtautojuši citas tautas, kas te atnākušas dzīvot. Tagad, kad robežas vaļa, ar varu neviens netiek spiests iekļauties tajā tautā, kas veidojusi valsti. Tie latvieši, kas izvēlās kļūt par angļiem, īriem, vāciešiem vai krieviem ir tautai zaudēti. Tie, kas grib būt latvieši šeit, ir ieguvums . Pārējiem vienkārši nav jābremzē nācijas veidošanās , jo ja latviešiem būs labi Latvijā, tad visiem būs labi. Tad būs ietverošs nacionālisms. Tos kas traucē, mēs tak vienmēr gribam pabīdīt malā, lai netraucē.

 17. Nozelojamakais, ka tadi “andini-antini” faktiski piebalso padomju imperisma meliem un faktu, jedzienu sagrozijumiem, atkartojot un tirazejot, piekritot to meliem par seit esoso KOLONISTU, MIGRANTU, IT KA minoritates, mazakumtautibas statusu, ar visu izrietoso Kremla velmi, panakot so tiem nepienakosos statusu, iedabut krievu valodu ES aprite ka 1 no dalibvalstu valodam.

  Par oficiālām reg’ionālām valodām Eiropā ir atzītas katalāņu (minoritāšu valoda Spānijā,Francijā,Sardīnijā), galīciešu un basku valodas (Spānijā), velsiešu un gēlu valodas Lielbritānijā. Eiropas Reg’ionālo un minoritāšu valodu hartas mērķis ir šo valodu aizsardzība, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana.

  Krievu valoda nav apdraudēta, jo tajā runā 100 miljonu tauta Krievijā.

  Eiropas Reg’ionālo un minoritāšu harta (to ir parakstījušas Eiropas Padomes dalībvalstis, tai skaitā Krievija!), sniedz reg’ionālo un mazākumtautību valodu definīciju. Proti, tās ir valodas, ko valsts teritorijā tradicionāli lieto iedzīvotāju daļa, bet kas nav oficiālās valsts valodas dialekti, migrantu valodas vai mākslīgi radītas valodas.

  Hartas paskaidrojumā ir skaidri atdalītas oficiālās minoritāšu valodas no lingvistisku minoritāšu valodām (kuru skaitā ir krievu valoda), precizējot – oficiālās minoritāšu valodas nevar būt valsts teritorijā parādījušās ekonomiski vai politiski motivētu procesu rezultātā. Tieši tādēļ par minoritāšu valodām ES nav pieņemtas, piemēram, arābu un krievu valodas, turku valoda – Vācijā vai hindu valoda Lielbritānijā (neskatoties uz attiecīgo lingvistisko kopienu plašo klātbūtni! ).

  Pirms padomju okupācijas Latvijā krievu valodu lietoja minimāli. 1935.gadā tikai 8,8 % bija krievi, latvieši – pamatiedzīvotāji veidoja gandrīz 80 %. Krievu valodas lietojums Latvijā nesamērīgi pieauga tieši PSRS veicinātās migrācijas un rusifikācijas politikas, tātad – politisku iemeslu dēļ. Tā rezultātā 1989. gadā krievi bija jau gandrīz 34 % Latvijas iedzīvotāju, bet krieviski runājošie (ukraiņi,baltkrievi,ebreji u.c.) veidoja jau 44 %. Latviešu bija 52 %.

  Tātad jāsecina: krievu valodas atzīšana Latvijā pat par oficiālu minoritātes valodu neatbilstu nevienam no Eiropas hartas kritērijiem.

 18. Tiem, krievu jauniešiem, kas pameta lāpu gājienu, nav pieņemams, ka mēs esam latvieši. To jau Maskava cenšas panākt – viena zeme, viena ticība, visiem viena krievu valodiņa. Tas tā tiek uzspiests no cara laikiem līdz mūsdienām. Te ir Latvija, un tas traucē tikai un vienīgi tiem , ka nav nekādas tautības – valodīgie. Līces kundze – tipisks mankurtisma piemērs, ko izveidojis visdrausmīgākais režīms 20. gadsimtā.

 19. Zini, Anda, laikam ne velti ir teiciens, ka vecums nenak 1…. Butu izmantojusi vismaz vertigo iespeju pakluset, nevis, gvelzot mulkibas, atklat sava IQ iztrukumu…
  Ak, “nabadzini” cittautiesi, kuri ir neviens cits ka Krievijas KOLONISTI, ar visu izrietoso, jo citiem tadu problemu but nevar, kuri iedomajusies, ka te bus Krievijas guberna, kura vietejie aborigeni tiem paklausies un runas krieviski, nevis integresies seit ka neatkariga valsti.
  Visa problema ir tiesi taja, ka pie varas joprojam esosie komunistu mantinieki, Kremla ielikteni, citigi uztur pretlatvisku kremlim tikamu politiku, gan ar segregetu izglitibu, kas ir citas ideologijas uzturesanas instruments, gan kolonistu pretnostatijums vietejiem, nelaujot tiem tapt par realiem sis valsts pilsoniem, gan slepjot cekas maisus, utml., gan neiebilstot pret arvien atklati un sistematiski uztureto pretlatvisko attieksmi no krievu medijiem.

 20. “Varbūt pajautāsim, kas sāp mūsu līdzpilsoņiem cittautiešiem?” – ja Latvijā būtu veikta deokupācija un dekolonizācija, tad mēs to noteikti varētu jautāt šeit dzīvojošiem cittautiešiem. Taču te un tagad smadzeņu skalošanas rezultātā par minoritātēm un cittautiešiem sauc okupantus, kolonistus un viņu pēctečus, gan naturalizētos, gan tos, kuri ir atteikušies naturalizēties, to nemaz nav jājautā, jo tas patiesībā nav svarīgi. Jo šai Latvijas iedzīvotāju grupai, kura, mums par nelaimi, ir pārāk liela, ja kaut kas sāp, tad ir jābrauc mājās vai arī kārtējo reizi jādodas tur, kur viņiem ir labāk.

  • P.S. “Taču te un tagad smadzeņu skalošanas rezultātā par minoritātēm un cittautiešiem sauc okupantus, kolonistus un viņu pēctečus, gan naturalizētos, gan tos, kuri ir atteikušies naturalizēties” – un Anda Līce cītīgi nodarbojas ar smadzeņu skalošanu.

 21. Patiesībā pārmetumi nacionālismā ir nekaunīga cīņa pret latviešiem latviešu tautā. Tas ir veidot tādu tautas kokteili, lai migtantiem vairs nebūtu “jāmocās” runāt latviešu valodā. Tā ir valodas cīņa uz dzīvību vai nāvi!

 22. Labāk papētiet kā lielā minoritāte un par maksu iebraukušie ievēro Latvijas likumus, kārtības un tikumus. Ik dienas ar tās mežoņu tautas pārkāpumiem jāsastopas.

 23. Ja Francijā afrikānim pajautāsiet kas viņš ir, viņš lepni atbildēs- esmu francūzis. Pajautājiet to pašu jebkuram ASV satiktam cilvēkam, neatkarīgi no rases un valodas, domāju atbildi Jūs zināt. Latvijā būt latvietim ir tikai normāli, jākaunas būtu Jums par to ka padomju laikā galvā iedzītos stereotipus par to, ka latvietis=fašists Jūs no galvas neesat izdzinusi. Mēs esam latvieši un dzīvojam Latvijā , nav svarīga ādas krāsa un citas lietas – MĒS ESAM LATVIEŠI. Jums taču esot valodnieka izglītība- ak tā , padomju laikā iegūta.Nav jākaunas būt savas valsts patriotam, civilizētā pasaulē būt patriotam -ir gods. Un tie , kas mēģina pierādīt ko citu, dzied kremļa propagandas stabulē (no Jums to negaidīju).

 24. Nacionāļi jau paši uzkarsē šo jautājumu, un loģiski, ka krievi uz to atbild. Latvijā jau vairāk nekā 20 gadus ir neatkarīga, un tā ir latviešu, bet reizē ar citu tautību valsts, kas šeit dzīvo, un klaigāt “mēs esam latvieši”‘ ir stulbi un nevajadzīgi

  • Latvija nav nekāda daudznacionāla impērija. Nesapņojiet.

  • Patriotismu nevajag jaukt ar nacionālismu. Etnisko ar pilsonisko. Patriotam jābūt katram! Ja franči pret melnajiem iebraucējiem vērstu etnisko nacionālismu, tad diezin vai marokāņi un citi melnie, lepni sauktu sevi par francūžiem. Mums vajag vēl kādu laiku piekot gudru nacionālo politiku, lai krievi un citi iebraucēji sevi sauktu par latviešiem, un būtu mūsu zemes patrioti. Kaut etniski būtu krievi, ukraiņi utt.

 25. Par lāpu gājienu internetā raksta visādas tenkas. Gan to, ka šogad gājienā daudz skanējusi krievu valoda, gan – kā te – ka krievi gājuši prom no gājiena, jo latvieši atļāvušies saukt sevi par latviešiem. Diezin vai vērts ticēt tenkām.

 26. Paldies, Līces kundze, ka jūs beidzot sapratāt, kas ir nacionālisms. Tas izraisījis milzumu karu, novedis pie nacionālisma riebīgākās formas – vācu nacisma. Tāpēc rotaļāšanās ar šo idiotu spēlmantiņu vienmēr beidzas graujoši. Latviešiem ir visas tiesības uz valodu un savu kultūru. Bet to mums jāprot aizstāvēt tā, lai nevienu citu neatgrūstu. Lai labi mums un visiem citiem, nevis tā kā sludina nacionālisms: visu mums, bet citiem – lai pieraujas un pielāgojas, bet, ja ne, tad – ar zobenu. Tieši tā tiek atgrūsti daudzi, kas var palīdzēt, un tas ved uz Latvijas galu.

  • Tas nav viens untaspats Atbildēt

   Nacisms ir nacionālsociālistiskās vācu strādnieku partijas (1919-1945) ideoloģija, politika un praktiskā darbība, vācu fašisma izpausmes valdošā forma.
   Nacionālisms ir 1. Patriotiskas jūtas, uzskati, nacionālā pašapziņa. 2. Visas šīs parādības pārāk sakāpinātā formā; šovinisms. 3. Nacionālās neatkarības ideoloģija un politika.
   avots: Tezaurs.lv
   LŪDZU IZTEIKTIES KOREKTI, LAI VAR SAPRAST KO GRIB PATEIKT

 27. Biju par Līces kundzi labākās domās. Bet izrādās – kārtējais cilvēciņš, kam kauns pateikt, ka ir latvietis, un kas joprojām uzskata, ka okupācijas laikā iepludināti kolonisti ir uzskatāmi par mazākumtautību, kuriem mums latviešiem nrz kādēļ ir jāiztop.

 28. Viņa domā kā padomiete. Viņa nav spējīga domāt citādi kā padlatviete.

 29. Par tiem krieviem, kuri aizgāja prom no gājiena.
  Vai Anda Līce 18.novembra gājienā iesaka skandēt: “Mēs esam latvijieši! Mi latvijci!”? Neitrāli, remdeni un iztapīgi – daudzi krievi taču jau tā apvainojušies, ka atrodas latvieši, kas Latvijā uzdrošinās ar krievruņiem runāt latviski. Būsim pretimnākoši krieviem un vēl labāk 18.novembrī brēksim: “Mi latvijci! Za družbu narodov!”. Ļausim krievam justies Latvijā kā Krievijā, vai ne Anda? Tas taču ir latviešu “nacionālisms” – iztapt citām tautībām un nedzīvot kā saimniekiem savā zemē??

 30. Kurš var apgalvot ka patreizejā sistēma nebalstas uz bailēm,naida un terora?Balsti taču netiek mainīti un uz meliem nevar arī uzbūvēt neko labu.Ar krūmu ciršanu var tikai melus nostiprināt un aizvērt acis neredzēt iemeslus,kuru dēļ latvieši ir spiesti pamest Dzimteni.

Draugiem Facebook Twitter Google+