Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
6. oktobris, 2015
Drukāt

Kā tikt pie 15 000 atbalsta mazajām lauku saimniecībām?

Foto - Inita ŠteinbergaFoto - Inita Šteinberga

2014. gadā saņēmu platību maksājumus, šogad pieteicos 500 eiro atbalstam mazajām lauku saimniecībām kā privātpersona. Vai varu pretendēt arī uz atbalstu mazajām lauku saimniecībām līdz 15 000 eiro, ja vēlos paplašināt un modernizēt savu dravu? Nosacījumos minēts, ka iepriekšējā gadā jābūt vismaz 2000 eiro apgrozījumam. Ko tas nozīmē? Ar kādiem dokumentiem šādu apgrozījumu var pierādīt? MARTA ENGURES NOVADĀ

Zemkopības ministrijas speciālisti informē, ka tiešo maksājumu mazo lauksaimnieku atbalsta shēma aizstāj pārējos tiešos maksājumus (vienoto platības, zaļināšanas un maksājumu gados jaunajiem lauksaimniekiem, kā arī brīvprātīgi saistīto atbalstu) un neierobežo pretendēt uz Lauku attīstības atbalsta pasākumiem.

Lai pieteiktos atbalstam pasākuma “Lauku saimniecību un uzņēmējdarbības attīstība” apakšpasākumā “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības”, pretendentam jāizpilda būtisks nosacījums. Gada kopējam neto apgrozījumam iepriekšējā noslēgtajā gadā pirms iesnieguma iesniegšanas vai saimniecības ekonomiskajam lielumam standarta izlaides vērtībā (attiecīgā reģiona cenās novērtēta no viena lauksaimniecības kultūras hektāra vai viena mājlopa iegūtās produkcijas vērtība gada laikā) projekta iesnieguma iesniegšanas dienā jābūt vismaz 2000 eiro, bet neviens no rādītājiem nedrīkst pārsniegt 15 000 eiro. Tātad saimniecībai jāno­drošina viens no šiem radītājiem vismaz 2000 eiro apmērā.

Ja saimniecības apgrozījums ir mazāks par 2000 eiro, var pieteikties atbalstam, ņemot vērā saimniecības ekonomisko lielumu standarta izlaides vērtībā. Saskaņā ar Gada pārskatu likuma 21. pantu neto apgrozījums ir ieņēmumi no sabiedrības pamatdarbības, produkcijas pārdošanas un pakalpojumu sniegšanas, no kuriem atskaitīta tirdzniecības atlaide un citas piešķirtās atlaides, kā arī pievienotās vērtības nodoklis un citi ar pārdošanu tieši saistīti nodokļi. Neto apgrozījums redzams saimniecības grāmatvedības bilancē.

Lauksaimniekiem, kurus interesē iespējamais atbalsts, jāseko līdzi aktuālajai informācijai Zemkopības ministrijas (www.zm.gov.lv) un Lauku atbalsta dienesta (www.lad.gov.lv) vietnēs. Informācija par pirmās kārtas atvēršanu apakšpasākumā “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības” tiks publicēta Lauku atbalsta dienesta mājaslapā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+