×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
6. oktobris, 2015
Drukāt

Kā tikt pie 15 000 atbalsta mazajām lauku saimniecībām?

Foto - Inita ŠteinbergaFoto - Inita Šteinberga

2014. gadā saņēmu platību maksājumus, šogad pieteicos 500 eiro atbalstam mazajām lauku saimniecībām kā privātpersona. Vai varu pretendēt arī uz atbalstu mazajām lauku saimniecībām līdz 15 000 eiro, ja vēlos paplašināt un modernizēt savu dravu? Nosacījumos minēts, ka iepriekšējā gadā jābūt vismaz 2000 eiro apgrozījumam. Ko tas nozīmē? Ar kādiem dokumentiem šādu apgrozījumu var pierādīt? MARTA ENGURES NOVADĀ

Zemkopības ministrijas speciālisti informē, ka tiešo maksājumu mazo lauksaimnieku atbalsta shēma aizstāj pārējos tiešos maksājumus (vienoto platības, zaļināšanas un maksājumu gados jaunajiem lauksaimniekiem, kā arī brīvprātīgi saistīto atbalstu) un neierobežo pretendēt uz Lauku attīstības atbalsta pasākumiem.

Lai pieteiktos atbalstam pasākuma “Lauku saimniecību un uzņēmējdarbības attīstība” apakšpasākumā “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības”, pretendentam jāizpilda būtisks nosacījums. Gada kopējam neto apgrozījumam iepriekšējā noslēgtajā gadā pirms iesnieguma iesniegšanas vai saimniecības ekonomiskajam lielumam standarta izlaides vērtībā (attiecīgā reģiona cenās novērtēta no viena lauksaimniecības kultūras hektāra vai viena mājlopa iegūtās produkcijas vērtība gada laikā) projekta iesnieguma iesniegšanas dienā jābūt vismaz 2000 eiro, bet neviens no rādītājiem nedrīkst pārsniegt 15 000 eiro. Tātad saimniecībai jāno­drošina viens no šiem radītājiem vismaz 2000 eiro apmērā.

Ja saimniecības apgrozījums ir mazāks par 2000 eiro, var pieteikties atbalstam, ņemot vērā saimniecības ekonomisko lielumu standarta izlaides vērtībā. Saskaņā ar Gada pārskatu likuma 21. pantu neto apgrozījums ir ieņēmumi no sabiedrības pamatdarbības, produkcijas pārdošanas un pakalpojumu sniegšanas, no kuriem atskaitīta tirdzniecības atlaide un citas piešķirtās atlaides, kā arī pievienotās vērtības nodoklis un citi ar pārdošanu tieši saistīti nodokļi. Neto apgrozījums redzams saimniecības grāmatvedības bilancē.

Lauksaimniekiem, kurus interesē iespējamais atbalsts, jāseko līdzi aktuālajai informācijai Zemkopības ministrijas (www.zm.gov.lv) un Lauku atbalsta dienesta (www.lad.gov.lv) vietnēs. Informācija par pirmās kārtas atvēršanu apakšpasākumā “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības” tiks publicēta Lauku atbalsta dienesta mājaslapā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+