×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. augusts, 2013
Drukāt

Kā tikt pie vīzas? (1)

Foto - Edvīns KamoliņšFoto - Edvīns Kamoliņš

Šovasar vēl gribētu aizbraukt uz Maskavu pie draugiem un pie reizes – arī ekskursijā. Esmu Latvijas pilsonis. Kādi dokumenti man jānoformē un kur jāiet, lai saņemtu vīzu? 
Andrejs Rīgā

 

Ja esat nolēmis doties uz Krieviju ekskursijā un izmantojat kādas tūrisma firmas pakalpojumus, par vīzu varat neuztraukties. Visus nepieciešamos dokumentus tad parasti sagādā tūrisma firmas pārstāvis, kas organizē braucienu.

Taču, ja vēlaties aizbraukt ciemos, vīza jāgādā pašam. Atgādinām, ka Krievijas vēstniecības Latvijā Konsulārajā nodaļā pieņem individuālos pieteicējus – dokumentus vīzas noformēšanai jāiesniedz pašam vai personas likumiskajam pārstāvim (ar notariāli apliecinātu pilnvaru).

Krievijas vīzas noformēšanai nepieciešami šādi dokumenti:

• pieteicēja izdrukāta un personīgi parakstīta vīzas anketa, kas pirms tam aizpildīta krievu vai angļu valodā specializētajā mājas lapā internetā: http://visa.kdmid.ru (ja pieteicējam nav piekļuves internetam, var vērsties Krievijas vīzu centrā, kas bez atlīdzības sniedz elektroniskās vīzas anketas aizpildīšanas pakalpojumus; nepilnīgi vai nepareizi aizpildītas anketas, kā arī anketas, kas nav aizpildītas norādītajā veidā, nepieņem izskatīšanai);

• derīga pase (oriģināls), kurai ir vismaz divas tukšas vīzu ielīmēšanai paredzētas lappuses (pases derīguma termiņš – ne vēlāks kā sešus mēnešus pēc vīzas derīguma termiņa beigām);

• pases kserokopija (lappuses ar personas datiem un fotogrāfiju);

• viena krāsaina fotogrāfija (uz gaiša fona, precīzi 3,5 x 4,5 cm);

• starptautiskās apdrošināšanas polise, kas derīga Krievijas Federācijas teritorijā un pilnībā sedz visu vīzas darbības periodu.

Atkarībā no vīzas veida papildus vēl nepieciešams iesniegt arī citus dokumentus. Tūrisma vīzām (darbības termiņš – ne vairāk par 30 diennaktīm) vajadzīgs:

• ārvalsts tūrista uzņemšanas apstiprinājums, ko izdevusi Krievijas tūrisma kompānija, kas reģistrēta Krievijas IeM KD;

• vaučers, ko izdevusi Krievijas tūrisma kompānija vai Latvijas tūrisma kompānijas izdota tūrisma vaučera oriģināls.

Privātām vīzām (darbības termiņš – ne vairāk par 90 diennaktīm) vajadzīgs ielūgums iebraukšanai Krievijas Federācijā, ko noformējusi tur pastāvīgi dzīvojoša privātpersona (oriģināls).

Ja cilvēks uz Krieviju vēlas doties radinieku apbedījumu vietu apmeklēšanai, arī tad ir nepieciešama vīza, kuras darbības termiņš ir līdz 14 diennaktīm. Lai šādu vīzu saņemtu, nepieciešama izziņa (apliecība) par apbedījumu, ko izdevusi kapsētas administrācija, ciema padome, Sarkanais Krusts vai cita pilnvarota Krievijas Federācijas institūcija, un tās kserokopija.

Ja jums ir nekustamais īpašums Krievijas Federācijas teritorijā, arī tad jānoformē īpaša vīza (tikai īpašniekam, darbības termiņš – līdz 90 diennaktīm). Šādā gadījumā nākas sagādāt derīgu dokumentu, kas apliecina īpašuma tiesības Krievijas Federācijas teritorijā (nekustamā īpašuma tiesību apliecība, pirkuma-pārdevuma līgums u.c.) un tā kserokopija.

Atgādinām, ka visiem dokumentiem jābūt noformētiem un reģistrētiem attiecīgajās iestādēs (tehniskās inventarizācijas birojā, pilsētu un ciemu padomēs utt.). Konsulārā nodeva par vienreizējas vai tūrisma vīzas noformēšanu, ja to izsniedz desmitajā dienā, Latvijas pilsoņiem ir 47 dolāri, bet, ja to izsniedz trešajā dienā, – 94 dolāri.

Pieņemot dokumentus, pieteicējam izsniedz kvīti, kurā norādīts vīzas saņemšanas datums un laiks. Šo kvīti pēc tam uzrāda, saņemot vīzu. Jāņem vērā, ka vīzu var arī atteikt. Tas notiek gadījumos, kad personas iebraukšanu Krievijas Federācijā uzskata par nevēlamu.

 

SVARĪGI

• Jāatceras, ka tikai viesnīcas rezervācija Krievijā vēl nedod tiesības tūrisma vīzas noformēšanai.

• Vīzas atteikuma gadījumā iekasēto konsulāro nodevu neatmaksā.

 

UZZIŅA

• Krievijas vēstniecības Latvijā Konsulārā nodaļa atrodas Dzirnavu ielā 57 (2. stāvā), Rīgā. Dokumentu pieņemšana notiek katru dienu no plkst. 9 līdz 12 (izņemot brīvdienas un Krievijas Federācijas svētku dienas). Tālrunis uzziņām 67212579 – no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 10 līdz 13 un no plkst. 15 līdz 17, bet piektdienās no plkst. 10 līdz 13 un no plkst. 15 līdz 16 (izņemot brīvdienas un svētku dienas).

• No 28. maija Rīgā, Brīvības ielā 83, ir atvērts jauns Krievijas vīzu centrs (www.ifs-latvia.com) to noformēšanai. Tālrunis uzziņām 67370150 vai 67370160.

 

Konsultēja jurists Aleksandrs Čičerins.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. informācija novecojusi

Draugiem Facebook Twitter Google+