Kā tikt vaļā no kazeņu krūmiem? 0

“Esmu iegādājusies zemi, kur apmēram 20 m2 teritorijā biezi saauguši savvaļas kazeņu krūmi. Esmu nolēmusi tos iznīdēt un vietā ierīkot zālienu. Ir daudz informācijas, kā audzēt kazenes, varbūt varat arī ieteikt, kā visefek­tīvāk tikt no tām vaļā?” 
Lāsma

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

– Lai atbrīvotu augsni no kazenēm, krūmi vispirms jāapgriež. Ataugušās atvases apstrādā ar glifosātu saturošu herbicīdu, der, piemēram, raundaps eko, raundaps klasiks, – iesaka Latvijas Augu aizsardzības pētniecības centra Nezāļu pētniecības grupas vadītāja Ineta Vanaga. Piemēram, ja glifosāta saturs preparātā ir 360 g/l, tad 10 l ūdens iejauc 0,2 l preparāta. Ar iegūto darba šķidrumu var apstrādāt 400 m2 lielu platību. Kad kazenāji iznīkuši, augsne jāuzar vai jāuzrok. Pēc tam nogaida apmēram trīs nedēļas: ja kazenes parādās atkal, veic otru apstrādi (piemēram, ar raundapu klasiku, ko papuvēs atļauts izmantot divas reizes).

Kazeņu audzētājs, z/s “Gulbji” saimnieks Pēteris Heimanis neiesaka kazenes pirms miglošanas apgriezt: jo lielāka lapu virsma, jo labāk herbicīds tajās var iesūkties. Preparāta devai jābūt tikpat lielai, kā apkarojot ceļmalas krūmus, tas ir, 6 – 7 l uz hektāru. Pēc apstrādes kazenes neiznīks ātrāk kā pēc mēneša. Tad var nopļaut, novākt sausos, sakaltušos krūmus un mēģināt rakt (tas nebūs nekāds vieglais darbs) vai uzart ar traktoru un pēc tam kultivēt, lai dabūtu ārā saknes. Savvaļas kazenēm ir ļoti garas saknes (līdzīgi kā tīteņiem un usnēm), tāpēc herbicīdi šos krūmus spēj tikai daļēji iznīdēt. Pēc laika kazenes aug atkal. Tās apkarojot, piesārņoto zemi visu vasaru iznāk turēt melnajā papuvē. Taču, ja kāda būs palikusi dzīva, pēc zāliena ierīkošanas regulāri pļaujot zāli, iznīks.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.