Sports
Futbols

Kā tirgus laukumā: Šodien notiks intrigu apvītās LFF prezidenta vēlēšanas0


Askolds Uldriķis spriež, ka LFF darba stilu būtiski nemainīs jebkāds prezidenta vēlēšanu iznākums.
Askolds Uldriķis spriež, ka LFF darba stilu būtiski nemainīs jebkāds prezidenta vēlēšanu iznākums.
Foto – Edijs Pālens/LETA

“Lielai daļai federācijas biedru futbols neinteresē ilgtermiņā, bet svarīgākais ir šābrīža ieguvums,” uzskata kādreizējais sporta žurnālists, funkcionārs un divu futbolistu tēvs Askolds Uldriķis.

Šodien notiks Latvijas Futbola federācijas (LFF) kongress un prezidenta vēlēšanas, un kandidātu priekšvēlēšanu cīņa atgādina tirgus laukumu, kur visu var nopirkt. “Viens no iemesliem, kāpēc es nekandidēju, ir tas, ka vairākums LFF biedru atzīst īstermiņa stratēģiju,” teic Uldriķis, kurš decembrī apsvēra domu pieteikt savu kandidatūru, tomēr to neizdarīja. “Ar dažiem parunājos, un viens no pirmajiem jautājumiem bija – ko tu man dosi, ja balsošu par tevi? Neteikšu, ka jāsola nauda, bet, piemēram, nopirkt vārtus vai tuvākajā laikā uzklāt laukumu LFF programmas ietvaros. Vēlēšanās daudz noteikts tas, cik prasmīgi solīs kandidāti.”

Uz LFF prezidenta amatu pretendē Kaspars Gorkšs, Vadims Ļašenko un Krišjānis Kļaviņš. “Ar dubļiem tiek aplieti privātās sarunās, publiskajā telpā notiek viegli uzbraucieni. Neviens no viņiem nav ideāls kandidāts, katram savi plusi un mīnusi, cīņā mēģina izmantot otra trūkumus. ”

Sākotnēji šķita, ka Gorkšs uzvarēs pārliecinoši, tomēr Ļašenko izrāda nopietnu konkurenci. “Kaspars varbūt mazliet atslāba, jo daudzi runāja, ka viņš būs Gunta Indriksona pēctecis. Bet Vadims ir ambiciozs cilvēks, daudz sasniedzis biznesā un telpu futbolā, visi to redz. Turpretim Kasparam nav prakses futbola organizatoriskajā lauciņā,” skaidro Askolds Uldriķis. Kļaviņa kandidatūru viņš neatzīst par nopietnu arī šajā reizē un apšauba Ļašenko lēmumu dienu pirms kongresa rīkot futbola diskusiju: “Vajadzēja vērsties federācijā, lai tā organizē diskusiju, jo apspriežamās tēmas ir aktuālas. Tad visi kandidāti varētu uzstāties LFF biedru priekšā.”

Uldriķis domā, ka jebkurš vēlēšanu iznākums būtiski nemainīs LFF darbu, jo ne Gorkšs, ne Ļašenko negrasās nopietni revidēt darbinieku štatu sarakstu. “Pēdējās desmitgades krīzē vainojams ne tikai prezidents Indriksons, bet arī pārējie LFF darbinieki, kuru veikuma kvalitāte izpaužas jebkurā futbola sfērā – jaunieši, infrastruktūra, treneru sagatavošana. Situācija ir ļoti bēdīga. Kaspars un Vadims nepiedāvā nevienu jaunu seju. Futbola vidē dažiem galvenais ir savs labums, nevis sporta veida attīstība. Tāpēc ir dažādi gājieni un shēmošana. Tas atspoguļojas, piemēram, Barona ielas stadiona projektā. Iztērēja miljonu, bet atsevišķās pozīcijās nav skaidrs, kur tā nauda palika. Domāju, ka tādiem cilvēkiem nevajadzētu strādāt federācijā. Kad biju “Skonto” direktors, man dažās sarunās ieteica mobilo telefonu atstāt ārpusē, lai nedzirdētu, ko pārspriež. Diemžēl tādas sarunas notiek, un Krišjānis Kļaviņš var mierīgi kandidēt, jo oficiāli nav sodīts par savām agrāko gadu darbībām.”

LA.lv