×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
15. maijs, 2017
Drukāt

Baltijas krievu mūžīgā apspiestība jeb kā top melu ziņu karuselis (80)

Ekrānuzņēmums no portāla EADailyEkrānuzņēmums no portāla EADaily

Ja ieraksta "Google" meklētājā tikai vārdus "Русские в Прибалтике" ("krievi Baltijā"), tad šī viltus ziņa parādās kā viena no pirmajām. Iespējams, tieši tas ir galvenais mērķis.

Uzziņa

Neļausim meliem izplatīties!
Ja jums rodas aizdomas, ka lasāt, klausāties vai skatāties viltus ziņu, tad informējiet par to "LA" redakciju, rakstot uz atmaskots@la.lv. Pārbaudīsim un noskaidrosim, no kurienes meliem aug kājas, un uzsitīsim pa pirkstiem garajām rokām.

Aprīļa nogalē interneta vietnē “eadaily.com” parādījās ziņa ar dramatisku virsrakstu: “Krievi Baltijā: bez tiesībām uz tiesībām” (“Русские в Прибалтике: без права на права”).

Kā liecina ziņas nosaukums, tā veltīta krievu stāvoklim Baltijas valstīs. Pats raksts gan ir ļoti īss, papildināts ar Krievijas medijos bieži izmantotu fotogrāfiju no krievvalodīgo skolu “aizstāvības” piketa 2004. gadā. Tajā redzami bērni, kuri nes transparentu ar uzrakstu “Mēs neesam krieviskie latvieši, mēs esam Latvijas krievi”. Taču nelielajā rakstā autors iemanījies pateikt visas tradicionālās Krievijas propagandas klišejas par Latviju: gan par “otrās šķiras pilsoņiem”, gan par to “apspiešanu” un “dzimtās valodas vajāšanu”. Rezumējums – neraugoties uz visu, “vietējie krievvalodīgie turpina cīņu”, turklāt “tautiešu situācija ir nemitīgā Maskavas rūpju lokā, it īpaši tāpēc, ka Baltija ir vienīgais NATO reģions, kas robežojas ar Krieviju”.

Jūtams, ka informācija tēmēta nevis Baltijas krieviem vai nepilsoņiem, bet pašai Krievijai. Tas, kas šajā rakstiņā piesaista uzmanību: nav norādīts ne publikācijas autora vārds, ne laiks, kad tā tapusi.

 

Izcelsme un izplatība

Izrādās, Eirāzijas ziņu aģentūra (Eurasia Daily news agency jeb EADaily) ir dibināta 2015. gadā un tiek uzskatīta par vienu no aktīvākajā Kremļa “troļļu fermām”. Kā var lasīt pašas aģentūras mājas lapā, tās mērķis ir “objektīva politisko un sociāli ekonomisko procesu apgaismošana Eirāzijas telpā”. Aģentūras juridiskā adrese – Maskava, Orļikova šķērsiela 5 – 1.

Ieliekot “Google” meklētājā ziņas virsrakstu, es uzdūros pilnīgi identiskai publikācijai (sakrīt gan teksts, gan fotogrāfija), kas parādījusies arī interneta vietnē “mirtesen.ru” 2016. gada 16. maijā. Šeit varam uzzināt, ka ziņu ievietojis kāds Ļevs Dobrijs (tātad “miermīlīgais lauva”, kas visdrīzāk ir pseidonīms), un tā jau reiz tikusi publicēta tajā pašā “eadaily” portālā, gan ar mazliet citu adresi. Tātad mums ir darīšana ar klasisku “informācijas mīnu”. Tiek uzražota “vajadzīga” ziņa, kas tiek glabāta un vajadzības gadījumā periodiski izvilkta dienas gaismā vai piespēlēta līdzīgi futbola bumbai, palaista “pa karuseli”.

Kas ir nepatīkami – ja mēs ierakstām “Google” meklētājā tikai vārdus “Русские в Прибалтике” (“krievi Baltijā”), tad “eadaily” ziņa parādās jau pirmajā meklējumu lappusē. Visdrīzāk tai uzduras katrs Krievijas skolēns vai students, kam uzdots sagatavot darbu par Baltijas krieviem. Iespējams, tas arī bija viens no publikācijas mērķiem.

Atmaskojums

Mums, kuri dzīvo Latvijā, īpašs atmaskojums šai ziņai pat nav vajadzīgs – tēma ir malta un pārmalta tūkstošiem reižu. Pirmkārt, runājot par tiesībām, Latvijā nav dalījuma krievos, latviešos, ukraiņos vai vāciešos – visas tautības ir vienlīdzīgas. Tas, kas ir, ir dalījums pilsoņos un nepilsoņos, un šajā ziņā tiesības tiešām nav vienādas: nepilsoņi nedrīkst vēlēt. Otrkārt, melīgs ir raksta virsrakstā paustais apgalvojums – “bez tiesībām uz tiesībām”. Tieši otrādi – tiesības iegūt pilsonību ir katram, vienīgi vajag pašam panākt nelielu solīti pret Latvijas valsti – iemācīties valodu, iziet naturalizācijas procesu. To visu lieliski zina Latvijas nepilsoņi, bet es neesmu pārliecināts, ka arī pārējie 200 miljoni krievu valodas pratēju visā pasaulē, kuri lieto internetu. Treškārt, rakstā ir elementāra faktoloģiska kļūda – apgalvojums, ka Baltija ir vienīgais NATO reģions, kas robežojas ar Krieviju. Bet tā tas nav. Es ieteiktu anonīmajam autoram ieskatīties Eiropas kartē – tad viņš pārliecinātos, ka Krievijas robežojas arī ar Norvēģiju.

Sadarbībā ar

kkf

Paldies! Jūsu jautājums/ziņojums ir saņemts.

Pievienot komentāru

Komentāri (80)

 1. Ieejam apģērbu veikalā. saunājamies, ka re, kāda tagad veikalā kultūra. Sarunu dzird pārdevēja, tūlīt aktīvi atsaucas un skaidro mums: veikalā mums ir zeķturi, krūšturi, bikšturi, bet kuļturu gan nav, varam pasūtīt. vēlaties pasūtīt? Jā, jā pasūtiet. Pārdevēja ķeras pie telefona un uzsāk sarunu, mēs cik ātri vien nes kājas, pojām no veikala, lai nedzirdētu, kā pārdevēja no bāzes pasūta – KUĻTURUS.

 2. Ieejam apģerbu veikalā. saunājamies, ka re, kāda tagad veikalā kultūra. Sarunu dzird pārdevēja, tūlīt aktīvi atsaucas un skaidro mums: veikālā mums ir zeķturi, krūšturi, bikšturi, bet kuļturu gan nav, varam pasūtīt. vēlaties pasūtīt? Jā, jā pasūtiet. Pārdev\eja ķeras pie telefona un uzsāk sarunu, mēs cik ātri vien nes kājas, pojām no veikala, lai nedzirdētu, kā pārdevēja no bāzes pasūta – KUĻTURUS.

 3. Soņa ukrainvalodīgā Atbildēt

  Vai tad Latvijā ir krievi. Vai tad Krievijā ir krievi? Nav, ir tikai “KEIEVVALODĪGIE”. Tā viņi sauc sevi Krievijā, jo Krievija nav krievu tautības valsts, bet salasītās tautas okupācijas rezultatā. Viņiem nav pat krievu preses, bet ir krievvalodīgā prese.

  Krievu valoda ir viens no svarīgākajiem un bīstamākajiem ieročiem okupācijasi – okupācijas instruments, kā pakļaut tautas un valstis. Kuras nepakļaujas vai neklanās krievu valodai, tie diskriminē “krievvalodīgos”, tas ir šo pazudušo tautību.

  Visiem ir labi runāt – padomju vara, padomju Savienības, komunistiskais režīms un nekur nav krievu laiku, kievu okupācijas režīms. Vai kā nepatīk nosaukt sevi pareuizajos vārdos. Bet ļaunākais, ka visa pasaule mauj līdzi krievu viltus izgudrojumiem – visus procesus saukt ar pseidonīmiem.

  • Соня, девочка, а вы украинско говорящая или всё же латышско говорящая? Или вы ещё не решили? А на Украине есть украинцы?! Или там тоже одни хохлоговорящие, а? Какая же каша у вас в голове. Язык не может быть оружием, тем более средством оккупации. И вы ничего не знаете про то время, и не жили тогда в той стране. А Сталин был грузин, а Хрущёв – украинцем, и так далее. А Восс, Пельше были латышами, между тем. Левочка, вам надо привести в порядок свои мозги.

 4. Kā tas viss ir apnicis, jo tādas privilēğijas kādas viņiem ir šeit, ir reti kur citur

 5. Tikko pamodies un ieraudzīji , ka esi Latvijā ?

 6. Cien.LA lasītāji.Kāpēc jūs mēģināt diskutēt ar šo moskaļu atkritumu?
  Nebarosim trolli!
  Ja neatbildēsim šim izdzimumam,viņš pats aizvērsies.

  • Главный выродок здесь – это ты сам, земноводное! Как и самое главное дерьмо, так же. Хавалу закрой свою, ариец недобитый! Нос откушу и зубы выбью, придурок!

   • Panāc pretī, urla. Mans vectēvs, tēvs un arī es esam urlas pietiekami situši.

    • Dižais Ļeņins Atbildēt

     Šis jau, iespējams, nemaz nav tāds riktīgs urla; drīzāk pārurlojies ;), ja jau ar tādu sparu urlām par aizstāvi uzmeties …

    • Вау, какие мы грозные. Ой, боюсь, боюсь….Брысь на место, мелюзга!

     • Ļoti izklausās pēc apspiesta. Vai tomēr apspiedēja gars laužas ārā ? Aktieris no nodeguša teātra.

 7. Ja kas otrais uzraksts tulkojumā ir pareizs: Latvians (of Russin ethnicity)-krievu etnosa latvieši.

 8. Kā kremļa fermas troļļi aktivizējušies , tātad sūdīgi tur iet ,ja piespieduši troļļus aktīvāk riet ,nav ko, no Maskavas na hoļavu naudu saņemt, jārej aktīvāk .

 9. Cik tipiski ! Grafists viens pats pierakstījis komentāru jūru un ņaud par cenzūru . Tas pats ar to apspiešanu. Tāda taktika.

  • Что типично?! Вы будете утверждать, что на этом портале нет политической цензуры?! Это ложь! Вы наверняка сами цензор и врёте во славу своей профессии. Какое бы море комментариев я не написал, большую их часть благополучно удаляют, даже из статей в архиве. Эта такая специфическая свобода слова по латышски, когда вопреки вашей же конституции, право на свободу слова имеют только те комментаторы, которые пишут по латышски! Здорово, правда?! Точно так же с угнетением и ограничением в правах русскоязычных неграждан. Вы надеваете шоры на глаза и предпочитаете просто не видеть никаких проблем, и всё. Вам так и удобнее, и выгоднее.

   • Demagoģija kā pa notīm . Izvēlies citu publiku, mazāk zinošu , tad plūksi laurus. Profesionāls vaimanātājs.
    Esi kādreiz iedomājies , cik bāla tava dzīve kļūtu , ja nebūtu latviešu ?Paliktu bez iemīļotā hobija.

    • Демагогия? Простите, а у вас тогда что?! И другой аудитории здесь, простите, нет. Можно переходить от сайта к сайту, ваша аудитория не меняется ничуть. Просто именно на этом сайте она самая забористая. А как бледна и скучна стала бы именно ваша жизнь и жизнь ваших политиков без нас, без русских?! На кого тогда вы стали бы списывать все свои неудачи, кого ненавидеть всей душой?! Как же вы сможете жить без своей религии: оккупации и латышского языка?!

     • tu esi kā ērce Latvijas miesā. Kolorads paliek kolorads, labāk sēdi savos krievu soc. tīklos – lien kā sūdu muša!

     • Smieklīgajam grafomānam

      Latvija nevar būt bez latviešu valodas. Tu centies atrunāt latvieti no savas valodas ? Uz ko tu ceri? Pamēģini atrunāt kādu itāli , francūzi, japāni.

     • Нет, не хочу. Просто я показываю вам абсурдность ваших собственных действий. Вы же ведь хотите заставить нас забыть наш язык и насильно внедряете свой! У вас же русский язык по закону считается иностранным и вам плевать, что почти пол страны на нём говорит и считает его родным!

     • Tu izdomā , ko es gribu un man jāattaisnojas ? Parevidē savu manieri , būs vieglāk saruāties , bet tas no ir pretrunā ar tavu mērķi. Tu padari dialogu neiespējamu ,jo tas nav tev vajadzīgs. Tu taču dzīvot neproti bez mūžam abižotā pozas un mūžam atradīsi iemeslus no pozas neiziet .

     • Я выдумываю? Я заставляю вас оправдываться? Вот ещё, была нужда. И в чём, по вашему, заключаются мои цели? Диалог возможен всегда, но только тогда, когда этого хотят обе стороны и не с позиции силы. Какой может быть диалог, если вам по сути, предъявляют ультиматум: будет только так и никак иначе. Напомню вам, что депутаты самого первого сейма говорили на латышском, русском, латгальском и немецком языках! И никого это не напрягало, и никто не считал другого депутата, говорящего на другом языке, предателем родины! А сейчас у вас одна сплошная «вековая боль» и штрафы за русский язык даже в социальных сетях.

 10. grafistam ir vajaashanas maanija un imperialista sindroms 🙂

  • Мания преследования как раз у тебя и синдром неполноценности тоже. Сидишь гдето за границей в нормальной стране, ну и сиди там, чего тебе неймётся то. Ан нет, всё о латышской Латвии мечтаешь, судя по нику то твоему.

   • Un tu seedi valsts iestaadee un teeree nodoklju maksaataaju naudu rakstot rebekliibas, kas nav savienojamas ar lojalitaati pret valsti kuraa dziivo!!! Visticamaak klerks, kas kozh rokaa, kas pashu baro! AAksts un nemiera ceelaajs!!!

    • Видимо, вы уже давно живёте за границей и плохо знаете латвийские законы. Негражданин не может быть государственным служащим! Никак! Это не возможно в принципе. В государственных учреждениях работают только граждане! И это как раз я кормлю этих бездельников своими налогами. Вот так.

  • Kur problēma? Vācies uz savu “roģinu” un tu sprēgā.

 11. krievu mūžīgā melošana Atbildēt

  Apspiedēji un varmākas tēlo cietušos.

  • А у вас вековая боль и комплекс неполноценности! И ещё язык вместо религии!

   • ja godiigi, tad tavs komentaars ir par tevi pashu! 🙂

   • Tev laikam tas komplekss no anonizma , beidz mastubirovaķ .

    • Да сам ты ананист саморучка. Хавалу закрой свою, ариец недобитый! Нос откушу и зубы выбью, придурок! Прекрати воровать чужие ники, сука!

 12. Напоминаю господам цензорам, уже в который раз, что не я первым начал писать оскорбительные комментарии. Я только отвечаю. Но эти комментарии вы удаляете, а те оставляете. Вы открыто поддерживаете публикацию оскорбительных и разжигающих национальную вражду комментариев, написанных на латышском языке. Видимо, именно в этом и заключается позиция редакции. Господа, вы сами нарушаете законы и конституцию Латвии, и вы специально провоцируете агрессивные ответные действия! Вам нужна гражданская война?! От оскорблений в комментариях до коктейлей молотова, всего лишь один шаг.

  • grafist, aizej pie ārsta:neviens tev te pāri nedara, tas, ka tev tā liekas, var būt pirmā psihiskas slimības izpausme.

   • Да идите вы сами к психиатру, Алла Борисовна! Вы сами свои комментарии почитайте, да других таких же. Во где симптомов то пересчитать!

  • grafiķis = krievnacists Atbildēt

   Vienalga kādas izcelsmes šis cūka arī nebūtu.

 13. es atkal juutos apspiesta, kad man darba deveeji zvana un runaa krieviski. ar klientiem ,nav probleemu sarunaaties, bet nu atvainojiet, bet ar darba deveeju jaarunaa valsts valodaa. tas ir sviests ,kas daraas un neviens to neparbauda, neviens to nemaina…,shii sisteema pati sagraus shiis valsts pamatelementu – valodu.

 14. Es centīgi apgūstu latviešu valodu un man tā patīk. Tāpat man neviens netraucē! Ar visu esmu apmierināts.

  • Да идите вы сами к психиатру, Алла Борисовна! Вы сами свои комментарии почитайте, да других таких же. Во где симптомов то пересчитать!
   Конечно ты доволен. А чего тебе волноваться? Цензоры за тебя горой, любая гадость от тебя в сторону русских, будет обязательно сохранена. Но сути это не меняет, ты – вор! Прекрати воровать чужие ники, сука!

 15. Man laikam suņa daba – par visām varītēm gribas iekost kādam latvietim.

  • Ну у тебя то точно такая приорода! Но ты лично, никому и нахрен не нужен! Прекрати воровать чужие ники, сука!

 16. Я прихожу к выводу, что редакция портала намеренно и специально разжигает ситуацию, провоцируя людей на неадекватные действия. В предверии муниципальных выборов, нашим националистам срочно нужно что то вроде Шапли, и обязательно с жертвами. Именно с сакральными жертвами, которых вынесут и положат на щит избирательной компании! Только тогда у националистов будет хоть какой то шанс в Риге! Вот такой сценарий выборов.
  2

 17. Я прихожу к выводу, что редакция портала намеренно и специально разжигает ситуацию, провоцируя людей на неадекватные действия. В предверии муниципальных выборов, нашим националистам срочно нужно что то вроде Шапли, и обязательно с жертвами. Именно с сакральными жертвами, которых вынесут и положат на щит избирательной компании! Только тогда у националистов будет хоть какой то шанс в Риге! Вот такой сценарий выборов.

 18. Действия цензоров этого портала показывают всю ту двуличность, так называемой, свободы слова по латышски! Вы подвергаете жесточайшей и однобокой цензуре даже статьи в архиве. Как вам не стыдно господа!

 19. Katram savs, grafist, katram savs … Jācer, ka lasi komentārus arī Latvijas krievvalodīgajos mēdijos? Kādēļ nekomentē tur? Vai tādēļ, ka tur ne ar ko nespētu izcelties no pelēkās mūžam apspiesto masas? Jo tev taču tik ļoti gribas būt pamanītam, vai ne?

  • А вы пацифист? Да ну, что то не похоже. А ты сам не из серой массы? Нет? Один сплошной одобрямс. А я комментирую и там тоже.

 20. Viss tas bars skaitās Latvijas krievi…bet ja tēvs ukrainis,māte baltkrieviete, tad bērns ir krievs? Vai loģiskāk nebūtu ukraiņu-baltkrievu izcelsmes latvietis? Drīzāk jau pie mums ar segregetās izglītības sistēmas palīdzibu tiek radīta nejēdzīga ļaužu zorte-krievniekvalodīgie!

  • Taisnība gan.Mamma izgāja naturalizāciju,kolēģe savos 65 arī.Nu kur problēma iegūt pilsonību?Būs krieviski runājoši latvieši!!Bet, ja principi traucē,tad nav ko vainot puspasauli.Dzīvo un priecājies par to,kas ir.

   • Ну, ну, нет проблем? Это потому, что вы их видеть не хотите!

    • Nosauc tieši problēmas, kas tev traucē dzīvot Latvijā, kas aizliegts tikai krieviem! Salīdzini aizliegumus Latvijas un Krievijas likumos! Tu apvainojies, ka tiec apsaukāts, bet vai nav arī paša vaina? Mierīgi taču jautājumus pārrunāt nespēji, ja nav pēc tava prāta, tā visi citi ir hansi, naciķi, fašisti.

     • А разве с вами можно дискутировать спокойно, мирно и уважительно?! Вы же этого не умеете, вернее даже так, умеете, но не хотите этого делать специально. Мы же все для вас априори оккупанты, враги, чего с нами церемониться. Ведь так? Хорошо хоть в интернете нельзя стрелять, а то нас за русский язык поубивали бы уже давно! Ну, вот как недавно случилось с русским таксистом на украине.

 21. Okupantu banda vēl okupē Latviju , Baltijas valstis un nebrauc uz savu rodinu.

  • И это банда именно вы! Ехайте назад, в Ирию да в Англию, да в штаты! чего припёрлись?!

 22. Krievvalodīgie ir nācija, kas savā nabadzībā, arī garīgajā, vienmēr vainos citus.

 23. krievu izcelsmes latvietis Atbildēt

  Pret krievu nacismu (agresīvo nacionālismu) ir jācīnās enerģiskāk, citadi cīņa būs zaudēta.

  • А ты дружок, и не русский совсем. Ты просто жертва ассимиляции и только.

 24. Viņiem ir tiesības braukt prom un justies brīviem un neapspiestiem.

  • Хрен тебе и этой суке Лоренцу в рыло! Как вам правда то не нравится.

   • d e k o l o n i z ā c i j u ! Atbildēt

    Krievi reāli apspiež karēļus, komiešus, mordoviešus, mariešus, čuvašus, udmurtus, tatārus, baškortostaniešus, kalmikus, adigejiešus, karačaus -čerkesiešus, kabardino-balkāriešus, dagestaniešus, ingušus, čečeņus, osetiešus, altajiešus, kakasiešus, burjatus, tuviešus, jakutus .

    • Откройте гугл и поитнтересуйтесь, сколько в России государственных языков и на скольких языках преподают в школах?! Так просто, ради любопытства.

   • Bet Krievijā vēlēšanās piedalās visi iebraucēji, viesstrādnieki, viņi ir tiesīgi ieņemt amatus valsts iestādēs, kļūt par deputātiem, juristiem, advokātiem, prokuroriem, tiesnešiem. Viesstrādniekiem nav jāzina krievu valoda, jo darba devēji sazinās ar viesstrādniekiem viņu dzimtajās valodās. Krievijā skolās mācības notiek kazahu, armēņu,ukraiņu, baltkrievu un daudzās citās brāļu tautu valodās.

    • Kur tu to rāvi? aizbrauc uz krieviju, tad redzēsi, vai varēsi strādāt valsts iestādē, ja nebūsi pilsonis!!!

     • Vai tu nesaproti,ka es vienkāršā valodā pārtulkoju GRAFISTA apgalvojumus? Pacenties izprast domu! Ne visi prot lasīt kirilicā rakstīto.

     • Не надо врать! Я такого не писал и не утверждал!

    • Krievijā nav vēlēšanu…

    • Nejega — diemzel nav jega.

     Kapec aizvien runa par “bralu” tautam. Man tas kaiten jo ta runaj ar par Latviju padomju laika.
     Okkupet Latvija Kriev nosauc par “bralu” tautu. Ta grib dot iespaid kad ir draudzig — istniba bij
     otrad. Darij niknas lietas saviem “braliem”.

     • Сидишь в штатах, ну и сиди спокойно. Тебя кто нибудь трогает? нет. Нахрен лезешь сюда со своими советами.

     • Nožēlojami, ka tu pat ironiju nesaproti! Neticami, ka mans tautietis pat neatšķir izsmiešanu no nopietnības.Dažkārt par ienaidnieku vajag arī paņirgt!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+