×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
25. jūnijs, 2012
Drukāt

Kā uzturat veselību un možu garu?


Ainārs Dimants Valmierā: “Jāatzīst, ka neko īpašu nedaru, lai uzturētu veselību, jo esmu ar to apmierināts. Neapmeklēju sporta zāli, neskrienu. Tam arī neatliek laika. Neskatoties uz to, dodu gan priekšroku veselīgai pārtikai, tāpat arī nesmēķēju. Arī alkoholu lietoju ļoti reti.

 

Cenšos neēst neveselīgu pārtiku, piemēram, dažādi burgeri man negaršo. Tādējādi arī krietni pasargāju savu veselību. Esmu gan novērojis, ka jaunā paaudze savu veselību nesaudzē, liela daļa jauniešu gan smēķē, gan lieto alkoholu. Savam bērnam esmu noteicis, ka ar šīm lietām nevajadzētu aizrauties, jo tās sagandē veselību.”

Viola Kopmane Rīgā: “Es ar draudzenēm vakaros dodos laukā un mēs skrienam. Parasti tie ir nelieli gabali – līdz pieciem kilometriem. Šo nodarbi esam uzsākušas šajā vasarā, kad redzējām, ka vakaros skrien ļoti daudz cilvēku. Nodomājām – kādēļ mums nepamēģināt? Jāatzīst, ka vakara skrējiens tiešām palīdz atbrīvoties no negatīvajām emocijām, kas uzkrājušās dienas gaitā. Pēc tam ir labāks miegs, nākamajā dienā jūtos labāk atpūtusies. Turklāt esmu pamanījusi izmaiņas arī ķermeņa uzbūvē – tas kļuvis skaistāks. Lai justos labi gan fiziski, gan morāli, nav jāskrien katru dienu. Mēs to darām trīs reizes nedēļā. Šajā gadā, veicinot aktīvo atpūtu, ar draudzenēm devāmies arī Rīgas “Nordea maratona” skrējienā, pieveicot piecu kilometru distanci. Dienā cenšos vismaz uz kādu mirkli doties ārpus biroja. Tas ir nepieciešams, citādi, visu dienu pavadot darbā, turpat arī ieturot maltīti, vakarā esmu ļoti nogurusi.”

Jānis Bunduks Daugmalē: “No agra pavasara līdz vēlam rudenim man neapzināti sanāk uzturēt sevi formā, jo strādāju savā lauksaimniecībā. Tad ir daudz lauku darbu, kad sanāk daudz uzturēties svaigā gaisā un veikt arī fiziski smagu darbu. Jāatzīst, ka savu veselību bojāju ar cigaretēm. No šīs atkarības gan nekādi neizdodas atbrīvoties.”

Kristīne Auzupe Skrundā: “Ņemot vērā lielo noslogotību, diemžēl man nesanāk veltīt laiku īpašai atpūtai vai sevis uzturēšanai formā. Tādēļ cenšos veselīgi vismaz ēst, uzturā maz lietoju gaļu, majonēzi un citas taukvielas. Dodu priekšroku zupai, īpaši vasarā. Tāpat dienas laikā notiesāju kādu augli. Arī tā sevi var uzturēt labā formā, nevis aizrauties ar pusfabrikātu vai ātro uzkodu lietošanu uzturā. Tāpat esmu noliegusi jebkādu atkarību – alkoholu nelietoju un nesmēķēju. Vienu brīdi biju aizrāvusies ar cigaretēm, taču piespiežoties spēju no tām tikt vaļā.”

 

Uzziņa

Liela daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka veselīgi dzīvot nozīmē pareizi ēst, aktīvi sportot un veikt citas aktīvas darbības, tomēr paši daudz biežāk izmanto pasīvākus veidus savas veselības veicināšanai – pavada laiku svaigā gaisā, cenšas būt optimisti un izvairīties no atkarībām.

Vairāk nekā trešā daļa jeb 34 – 35% respondentu atzīst, ka darīt ko vairāk viņiem traucē laika trūkums un slinkums. 24% aptaujāto norādījuši, ka ievērot veselīgu dzīvesveidu ir dārgi, bet 22% atzinuši, ka trūkst šādu iespēju. Piektā daļa aptaujāto ir pārliecināti, ka dara visu, kas būtisks veselīgam dzīvesveidam, bet 9% aptaujāto uzskata, ka ir pietiekami veseli un viņiem nekas īpašs šajā jomā nav jādara.

Avots: “DNB Latvijas barometra” pētījums

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+