Mobilā versija
+14.7°C
Līga
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017
22. augusts, 2014
Drukāt

Kā vecākiem palīdzēt bērniem uzsākt skolas gaitas pēc vasaras brīvlaika

1. Atjaunot darba dienu ritmu

1no5
Foto - 123rf.comFoto - 123rf.com
Foto – 123rf.com

Tuvojas septembris – laiks, kad skolēni atsāks skolas gaitas pēc vasaras garajiem, brīvajiem mēnešiem. Visgrūtāk skolas ikdienas ritmā varētu būt atgriezties tieši jaunāko klašu bērniem, jo viņiem vēl nav izstrādājies ikgadējais ritms starp brīvdienu un skolas laika mēnešiem. Lai atvieglotu bērna atgriešanos skolā, vecāki var ievērot dažas vienkāršas lietas, ko iesaka klīnikas Premium Medical psihiatre-psihoterapeite Sandra Pūce.

Brīvdienas – šis vārds pats par sevi apzīmē brīvu laiku, kurā mēs gan sev, gan bērniem atļaujam veidot dienas ritmu pēc saviem ieskatiem. Tādēļ nedēļu vai divas pirms skolas gaitu sākšanas, bērns būtu jācenšas lēni, bet mērķtiecīgi atgriezt dienas ritmā, kāds būs jāievēro, atsākoties skolai. Sandra Pūce skaidro, ka, uzsākot skolas gaitas, bērnā var rasties nervozitāte, trauksmainība, bailes un miega traucējumi, kuru pamatā ir izjaukts dienas ritms. Jau laikus atgriežoties pie ierastā darba dienu ritma, ir iespēja pasargāt bērnu no pārslodzes un liekiem emocionāliem pārdzīvojumiem.
Liela nozīme ir gulētiešanas un celšanās laikam. Būtu jāatgriežas pie ierastā skolas gulētiešanas laika, vēlams ap plkst. 21:00/ 22:00, un no rīta mosties ap plkst. 7:00/ 8:00. Protams, uzreiz šādu rimu ieviest nav viegli, bet darot to pakāpeniski, tas nāks par labu bērna fiziskajai un garīgajai veselībai.

  1. Atjaunot darba dienu ritmu
  2. Vakara nodarbes
  3. Prāta “iekustināšana”
  4. Satiksmes drošība
  5. Atsākoties skolai

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+