Reklāmraksti

Kā veiksmīgi izkļūt no parādiem?0

Operācija, medikamentu iegāde, auto remonts, jaunas sadzīves tehnikas iegāde – šīs ir tikai dažas no neplānotajām situācijām, kad nepieciešami naudas izdevumi. Diemžēl ne visi prot apieties ar savu budžetu, un ne visiem ienākumi ir tik lieli, lai, ja arī kādā mēnesī gadās kas neparedzēts, to varētu apmaksāt.

Nereti domājam, ka vienīgais atrisinājums ir aizdevums. Bet aizdevums nekad nav risinājums.

Tas, protams, var palīdzēt situācijā, kad steidzami nepieciešama nauda, taču tas vēlāk tāpat ir jāatmaksā. Ko darīt, ja tomēr šobrīd nevari atļauties kredītu atmaksāt? Kā veiksmīgi izkļūt no parādiem?

Lūk, kļūdas, no kurām izvairīties, lai izkļūtu no parādu jūga:

1.kļūda: Tu ievēro vecos tērēšanās paradumus

Cilvēki visbiežāk rīkojas tieši uz ieradumu pamata, arī finanšu joma nav izņēmums. Mēs ikdienā iepērkamies vienos un tajos pašos veikalos, ēdam vienās un tajās pašās iestādēs, braucam ar vienu transporta līdzekli utt. Kādēļ mēs tā darām? Tādēļ, ka tā mums ir ērti. Taču šie paši ieradumi var mūsu dzīvi padarīt nelaimīgāku, kā nekā Tu taču nonāci līdz parādiem, vai ne?

Ja Tu nemainīsi vecos naudas tērēšanas paradumus pret jauniem, Tu neizkļūsi no parādiem. Maini savus rīta ieradumus – malko kafiju un ēd brokastis mājās. Vakaros skaties TV ēdot paša gatavotas vakariņas. Tu jau pavisam drīz redzēsi, kā jaunie paradumi ietekmē Tavu dzīvi. Viss, kas Tev jādara – jāpieņem labāki lēmumi.

2.kļūda: Tu centies izkļūt no parādsaistībām viens

Ja esi aizņēmies, piemēram, kredītlīniju, ātro kredītu no Ferratum Bank vai cita aizdevēja, un neesi varējis kādu mēnesi (vai vairākus) to atmaksāt, tad, visticamāk, šobrīd jau saproti, ka, pieņemot lēmumu, rūpīgi neizvērtēji savu maksātspēju un esošo finansiālo situāciju. Lai nu kā, īpaši gadījumos, kad esi aizņēmies no bankām vai nebanku iestādēm, svarīgi ir pēc iespējas ātrāk aizdevumu atmaksāt, lai parāda summa nekļūtu vēl lielāka, jo tā būs smaga nasta.

Ja neesi aizņēmies no draugiem vai ģimenes locekļiem, tad šis būtu īstais brīdis, kad to darīt. Bet šeit jāņem vērā, ka pirms tam vajadzētu izvērtēt, kuriem cilvēkiem būtu nauda, ko Tev aizdot. Turklāt vaicāt šādu lūgumu vajadzētu tikai pašiem tuvākajiem, nevis paziņām. Šādā situācijā, protams, atmaksājamā summa arī draugam jāatmaksā pēc iespējas ātrāk, taču, ļoti iespējams, viņš Tev neprasīs lielāku summu, nekā iedots, turklāt atmaksas termiņš, iespējams, būs garāks. Katrā ziņā ar draugu visu varēsi veiksmīgāk norunāt.

Ja nu gadījumā neesi atradis cilvēku, kurš varētu naudu aizdot, palūdz uzticamiem cilvēkiem pastāstīt par savu pieredzi. Varbūt arī viņi kādreiz aizņēmušies. Kā šādā situācijā viņi ar aizdevuma atmaksu tika galā? Iespējams, viņi var dot kādu padomu, kā plānot budžetu, no kādiem izdevumiem izvairīties u.tml. Arī no citu pieredzes var mācīties, turklāt šajā situācijā tuvāko cilvēku ieteikumi var būt ļoti vērtīgi.

3.kļūda: Vienlaicīgi centies atmaksāt vairākus aizdevumus

Ir cilvēki, kuri aizņēmušies ne tikai vienu, bet pat vairākas reizes. Situācija, kad nevienu no šiem aizdevumiem nevat atmaksāt, kļūst pavisam bēdīga. Šādā reizē Tev vēlreiz jāizvērtē savs budžets.

Pirmo atmaksā kredītu ar lielāko procentu likmi vai lielāko aizņēmuma summu. Un pēc tam, kad šis aizdevums būs atmaksāts, ej pie nākamā!

LA.lv