×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. februāris, 2012
Drukāt

Kā vērtējat Dombrovska valdības veikumu pirmajās simts dienās?

Šonedēļ trešajai Valda Dombrovska vadītajai valdībai apritēja simts dienas. “Latvijas Avīzes” lasītāji vērtē, cik daudzsološs bijis šīs valdības starts.


 

Maija Vecvagare Rūjienas novadā: “Domāju, ka šīs valdības darba augļus tā pa īstam redzēsim vēl tikai pēc simts dienām. Protams, ja šī valdība noturēsies, jo pēdējā laikā atkal dzirdamas ziņas par iespējamu valdības nestabilitāti. Šī valdība priecē ar to, ka ministri beidzot tik daudz nerunā par valsts budžeta taupīšanas pasākumiem. Tas nozīmē, ka arī iepriekšējās Valda Dombrovska valdības strādājušas labi. Tagad gribētos sagaidīt, lai valdības vadītājs un ministri ziņotu par to, ka iedzīvotājus sagaida labāki laiki, stāstītu, ka palielinās darba vietu skaitu, veselības aprūpe un izglītība kļūs pieejamāka. Iepriekšējos gados šīs jomas ir cietušas visvairāk, un līdz šim valdība par to nav domājusi. Tātad pašreizējās valdības trūkums – pārāk maz pozitīvās informācijas, lai gan iedzīvotāji to būtu pelnījuši.”

Valdis Zondaks Rīgā: “Šī valdība nav īpaši izcēlusies nedz ar labiem, nedz ar sliktiem darbiem. Tās vienīgais lielais darbs bija šā gada budžeta pieņemšana, ko gan var novērtēt par labi padarītu darbu. Nebija dzirdams, ka šogad kādā jomā būtu krass valsts budžeta līdzekļu samazinājums. Tiesa, lai cik labus darbus veiktu Valdis Dombrovskis ar ministriem, viņu iepriekšējie darbi tāpat iedzīvotājiem palikuši atmiņā, piemēram, pensiju samazināšana. Arī mani tā skāra.

 

Esmu gan novērojis, ka premjers atguvis uzticību iedzīvotāju vidū. Nevar gan noliegt to, ka viņš ir profesionālis, jo esam saņēmuši pozitīvas atsauksmes par to, kā Latvija pārcietusi krīzi. Līdz ar to pēdējās valdības lielākais un atbildīgākais darbs – pēdējo taupības pasākumu ieviešana valstī.”

 

Kārlis Upmanis Liepājā: “Valdim Dombrovskim un viņa valdības ministriem ir liela profesionālā pieredze, tādēļ viņu darbu var vērtēt ļoti labi. Viņi mierīgi strādājuši pie tā, lai sabalansētu valsts budžetu un mēs atgūtu reputāciju starptautiskajā vidē. Tas veiksmīgi arī izdevies. Tiesa, ja man vajadzētu nosaukt kādu konkrētu darbu, ko valdība paveikusi, to gan laikam nemācētu izdarīt. Vēl ir gana daudz darāmā. Pirmām kārtām tā būtu jaunu darba vietu radīšana, jo šobrīd daudz cilvēku ir bez darba un iztikas līdzekļiem. Tāpat valdībai jādomā par demogrāfiskās situācijas uzlabošanu, jo pēdējie tautas skaitīšanas dati nav iepriecinoši.”

Daina Koerna Vecumnieku novadā: “Jāatzīst, ka īsti neesmu sekojusi līdzi notikumiem politikā, jo tur pastāvīgi notiek ķīviņi. Šķiet, ka darbs krīzes pārvarēšanai ir padarīts un nu politiķi atkal nodevušies savu ambīciju apmierināšanai – cīņai par krēsliem un amatiem. Man kā studentei viszināmākais ir izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis un viņa iecerētās reformas. Tās noteikti neatbalstu, jo pati nesen absolvēju skolu un zinu, cik smagi ir mācīties vasarā, kad aiz loga spīd saule. Domāju, ka viena gada mācību vielu var iekļaut 11 gados, nepagarinot mācību gada garumu. Jāatzīst, ka šis ministrs nav izpelnījies atzinību jauniešu vidū tieši tā iemesla dēļ, ka nav izprotamas viņa idejas. Par citu ministru darbu īpaši daudz neesmu dzirdējusi.”

 

Uzziņa

Dombrovska valdības vērtējums tās darbības 100 dienās

Ļoti pozitīvi 2%

Drīzāk pozitīvi 19%

Drīzāk negatīvi 34%

Ļoti negatīvi 21%

Grūti pateikt 24%

Avots: TNS Latvia/LNT janvārī veiktais pētījums; aptaujāti iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+