×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
16. jūlijs, 2012
Drukāt

Kā vērtējat ieceri bezdarbniekiem maksāt pārcelšanās pabalstus?

Miervaldis Krotovs, Talsu novada domes priekšsēdētājs: 
”Tādā veidā mēs panāksim tukšu teritoriju veidošanos Latvijā. Mums vajadzētu dibināt uzņēmumus, lai cilvēkiem būtu jaunas darba vietas.

 

Ja valsts nerisinās šo bezdarba problēmu tādā veidā, lauki vietām paliks pilnīgi neapdzīvoti. Jāmaina nodokļu sistēma vai jāpiešķir kādi atbalsti uzņēmējiem, lai viņiem būtu izdevīgi attīstīt uzņēmējdarbību un pilnveidot savas idejas. Ļoti ceru, ka šīs pārcelšanās pabalstu izmaksas nestimulēs visus cilvēkus doties prom.”

 

Andris Vaivods, Līvānu novada domes priekšsēdētājs: 
”Manā skatījumā, ministram, kurš rosina šādu pabalstu, ir jāatvainojas vai jāatkāpjas no amata. Šo mobilitāti vajag apturēt, nevis veicināt. Vajag radīt darba vietas tuvāk mājām, vairāk maksāt tiem, kuri strādā. Bet pabalsti jāmaksā tiem, kuri nevar strādāt, piemēram, veselības problēmu dēļ. Mūsu valstī lielākā daļa vērtīgu, strādīgu cilvēku ar augstāko izglītību jau ir devušies uz ārzemēm, jo šeit viņu darbs netiek novērtēts. Ja visi tagad dosies dzīvot un strādāt, piemēram, uz Rīgu, ko mēs panāksim?! Pierīgas rajonos bērnudārzi jau ir pārblīvēti, cilvēku ir par daudz, bet visa pārējā Latvija paliek aizvien tukšāka. Latvija nav tik liela, lai koncentrētu cilvēkus vienā vietā. Mums ir sfēras, kurās var radīt jaunas darba vietas, – zemkopība un lauksaimniecība. Ja valsts patiešām grib palīdzēt, tad lai rada apstākļus jaunu darba vietu veidošanai.”

 

Ella Frīdvalde-Andersone, Vecpiebalgas novada domes priekšsēdētāja: 
”Šo ieceri vērtēju ļoti negatīvi. Uzskatu, ka Latvijā nav tik daudz iedzīvotāju, lai mudinātu cilvēkus doties dzīvot un strādāt uz citām pilsētām. Valstī ir jāattīsta reģioni! Šis lēmums ir negatīvs signāls arī investoriem. Ja Latvijas valdības politikas mērķis ir reģionu neattīstīšana un iznīcināšana, lai atklāti to tad arī pasaka. Ticu, ka katram reģionam ir nākotne. Iesaku attīstīt ekonomiku, uzņēmējdarbību un diferencēt nodokļu sistēmu, lai uzņēmēji būtu ieinteresēti investēt. Piemēram, mūsu novadā situācija ir uzlabojusies. Netālu no Vecpiebalgas tiks atvērta saulessargu ražotne, kurā būs 50 jaunas darba vietas. Mūsu novadam tas ir ļoti daudz!”

 

Astrīda Harja, Apes novada domes priekšsēdētāja: 
”Šādu pabalstu sniegšana nav pareizs risinājums. Piemēram, mūsu novads ir viens no tiem reģioniem, kas ir apdraudēts. Valstij jāstrādā tā, lai attīstītu šos reģionus, nevis mudināt cilvēkus doties prom un atstāt savas mājas. Nav jāizgudro šādas idejas bezdarbnieku atbalstīšanai. Mūsu novads ir divus kilometrus no Igaunijas, tur mēs novērojam cilvēku atgriešanos no ārzemēm. Cilvēki sāk strādāt savā dzimtenē, attīstīt savus uzņēmumus. Valdībai ne tikai jāpārstāj veicināt cilvēku došanos prom, bet arī jācenšas atgūt atpakaļ visus emigrējušos. Jārada vēlme dzīvot un strādāt Latvijā netālu no savām mājām, savā dzimtajā pusē!”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+