×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. oktobris, 2012
Drukāt

Kā vērtējat ierosinājumu mazināt eksprezidentu privilēģijas?

Jūlija Ņikitina, studē un strādā sabiedrisko attiecību nozarē: “Bērziņa priekšlikumu vērtēju kā mēģinājumu tuvināties un izpatikt tautai viņa pēdējā laikā piedzīvoto ķibeļu dēļ. Ja prezidents valstī nav tautas vēlēts, tad kāpēc tautai pēc viņa amata pilnvaru izpildes beigām būtu jāturpina uzturēt viņa līdzšinējo dzīvesveidu?

 

Tāpat ilgi mediju telpā vazāta tēma par V. Zatlera dzīvokļa meklējumiem, pirkšanu vai īrēšanu, naudas summām, dzīvokļa īpašniekiem. It kā prezidentam pirms tam nebūtu bijis sava īpašuma. Tas tiešām šķiet smieklīgi. Šis Bērziņa ierosinājums liekas tikai loģisks. Ļoti interesē, kā šī situācija risināsies tālāk.”

 

Ilmārs Ozols, studē un strādā RTU Aeronautikas institūtā: “Domāju, ka uz šādu soli prezidentu mudinājusi ažiotāža par milzīgajām izmaksām V. Zatlera dzīvokļa iegādei. Tas pats attiecas uz auto iegādi. Protams, ir ļoti labi, ka prezidents reaģē uz šo situāciju, vēloties kaut ko labot. Turklāt tas, ka uz pašu A. Bērziņu neattiektos nedz tiesības uz valsts dzīvokli, nedz pensijas palielinājums, ir labs žests. Kopumā uzskatu, ka eksprezidentiem tomēr ir jāpiešķir dzīvoklis, jo viņi jebkurā gadījumā ir bijuši valsts pirmās amatpersonas – paši svarīgākie cilvēki, uz kuriem pilsoņi skatās ar godu un cieņu, būdami lepni par Latviju. Tas būtu tikai normāli, ja par aug­stiem sasniegumiem dzīvokļi tiktu piešķirti arī citiem iedvesmojošiem un pasaulē atzītiem māksliniekiem, sportistiem utt. Jautājums tikai – vai eksprezidentu dzīvokļiem jābūt tik smalkiem un dārgiem?! Bērziņa rīcību vērtēju pozitīvi. Krīzes situācijā, kad avīžu slejās vienā lappusē ar rakstiem par naudas trūkumu slimnīcām un jaunu bērnudārzu celšanai tiek publicētas provizoriskās pusmiljona izmaksas viena dzīvokļa iegādei – kaut kas nav kārtībā. Uzskatu, ka vajadzētu noteikt “griestus”, ko valsts var tērēt eksprezidentiem. Ja tiktu paaugstinātas viņu pensijas, iespējams, rastos jaunas ažiotāžas, tomēr, visticamāk, kopumā valsts no tā ietaupītu. Turklāt eksprezidentiem būtu iespēja pašiem izlemt, kur dzīvot un ar kādu transportlīdzekli pārvietoties par savu nopelnīto pensiju.”

 

Santa Meļķe, strādā tirdzniecībā: “Man šī ideja liekas apsveicama. Vēl jo vairāk tāpēc, ka tik lielas privilēģijas ir reti kuram citam Eiropas valstu prezidentam. Uz vispārējā taupīšanas fona tas gan ir mazliet novēlots ierosinājums, to savulaik vajadzēja izdarīt jau Zatleram. Bērziņš veic darbības, kādas citi politiķi veic īsi pirms vēlēšanām. Iespējams, tas tāpēc, ka viņam ir tālejošāki plāni politikā, nekā mēs domājam. Jau iepriekš daži viņa gājieni likuši domāt – kāpēc? Varbūt viņš cenšas kļūt tuvāks tautai. Un tomēr nepamet sajūta, ka kurā katrā brīdī sekos rīcība, kas ļaus saprast šo Bērziņa iniciatīvu patiesos iemeslus.”

 

Uzziņa

* Valsts prezidents Andris Bērziņš iesniedzis Saeimā likumprojektu, kas piedāvā atteikties no dzīvokļa un luksusa klases automašīnu nodrošināšanas eksprezidentiem, tā vietā piedāvājot viņu ikmēneša pensijas palielinājumu.

* Izmaiņas attiektos tikai uz nākamajiem prezidentiem, bet pašam Bērziņam nebūtu nedz tiesību uz valsts dzīvokli, nedz pensijas palielinājumu.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+