×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
6. decembris, 2012
Drukāt

Kā vērtējat iespējas atrast darbu vai nomainīt to uz labāk apmaksātu?

Danute Biedriņa, 
”Netflix” klientu servisa speciāliste:
 “Mūsu valstī šobrīd ir diezgan sarežģīti atrast darbu, it īpaši jauniešiem. Visur darba devēji pieprasa pieredzi. Kā lai tiek pie pieredzes, ja cilvēks netiek pie darba?

 

Šobrīd strādāju un esmu ļoti apmierināta. Ir izaugsmes iespējas, tātad arī iespējas tikt pie labāk apmaksāta darba. Pie lielā bezdarba līmeņa vainīga gan valdība, gan paši cilvēki. Ir tādi, kas nemaz negrib strādāt. Lai atrastu darbu, jābūt pareizai attieksmei un gribasspēkam. Latvieši mēdz apstāties pēc katras neveiksmes, nokārt galvu un zaudēt cerības. Izglītība noteikti arī spēlē lielu lomu. Manā draugu lokā ir bezdarbnieki – cilvēki specializējušies tikai vienā profesijā un, kļūstot par bezdarbniekiem, meklē darbu tikai šajā nozarē.”

 

Sandra Kalēja, 
bezdarbniece:
 “Latvijā darbu atrast ir grūti, ārpus Rīgas vēl sarežģītāk, it īpaši sievietēm. Es nestrādāju, jo, dzīvojot Liepājā, labi apmaksātu darbu nevaru atrast. Pēc profesijas esmu grāmatvede. Visās sfērās ienāk jaunie, pieredze vairs netiek novērtēta. Daļēji bezdarba problēma ir pašā sabiedrībā, bet lielākā daļa vainas jāuzņemas valdībai, jo, sagraujot ražotnes, neveidoja jaunas. Manuprāt, bezdarbniekiem jāpiedāvā apmācību kursi, pēc kuriem darba tirgū ir pieprasījums, pēc tam ar valsts atbalsta sistēmu cilvēks būtu uzreiz jāiesaista darbā.”

 

Sintija Artamonova, 
menedžere restorānā:
 “Latvijā šobrīd atrast darbu ir diezgan grūti. Pati strādāju, un tas, vai varētu atrast labāk apmaksātu darbu, atkarīgs no manām ambīcijām. Viens no pamatiemesliem, kāpēc valstī diezgan liels bezdarba līmenis, ir cilvēku slinkums. Bezdarbniekiem ieteiktu vairāk izmantot valsts piedāvātās iespējas. Arī manā paziņu lokā ir bezdarbnieki.”

 

Renāte Kārkliņa, 
tulkotāja:
 “Iespējas atrast darbu Latvijā ir plašas, taču maz iespēju atrast darbu, kur par astoņām darba stundām maksātu atbilstoši ieguldītajām pūlēm, un trūkst darba devēju, kas nodrošinātu likumā paredzētās sociālās garantijas. Pati esmu pašnodarbinātā, paralēli studēju doktorantūrā un saņemu stipendiju. Par galveno problēmu uzskatu ēnu ekonomiku. Manuprāt, bezdarbniekiem veiksmīgāk atrast darbu palīdzētu sakārtota nodokļu sistēma, atbalsts uzņēmējiem, birokrātijas mazināšana un nelegālā darba legalizācija. Pati nezinu nevienu bezdarbnieku – visi strādā un ir pārstrādājušies.”

 

Gints Sakalauskis, 
ceļojumu konsultants:
 “Uzskatu, ka Latvijā var atrast darbu, varbūt ne vislabākajā profesijā, amatā vai labi atalgotu, bet var. Pats strādāju un domāju, ka ar pašreizējām zināšanām un pieredzi nebūtu viegli atrast labāk atalgotu darbu. Valstī ir augsts bezdarba līmenis, jo lauku reģionos trūkst darba vietu, bet pilsētās cilvēki nevēlas strādāt slikti atalgotu un zema prestiža darbu. Atrast labu darbu palīdzētu kopējās ekonomiskās situācijas uzlabošanās ne tikai atsevišķās nozarēs, bet gan visā valstī, kā arī jaunu uzņēmumu un līdz ar to arī darba vietu rašanās.”

 

Fakti

* Rīt un parīt Ķīpsalā notiks jau ceturtā Latvijas nacionālā izstāde darbam un karjeras iespējām “Darbs EXPO 2012”, kurā varēs uzzināt par aktuāliem nodarbinātības pasākumiem, darbā iekārtošanās, profesionālās apmācības un pārkvalifikācijas iespējām Latvijā un Eiropā. Izstādes akcents – jauniešu iespējas iekļauties darba tirgū un uzņēmējdarbībā;

* izstādes darba laiks no plkst. 10 līdz 18. Ieejas biļetes cena – Ls 1;

* saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) operatīvo informāciju uz 3. decembri valstī reģistrēti 104 000 bezdarbnieku, kas ir 10,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita;

* salīdzinot ar pagājušā gada decembri, bezdarba līmenis valstī nedaudz samazinājies. 2011. gada decembrī tas bija 11,5% augsts, NVA bija reģistrēti 130 296 bezdarbnieki.

Dati: NVA

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+