×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. decembris, 2012
Drukāt

Kā vērtējat iespēju saņemt nepieciešamos veselības aprūpes pakalpojumus?


Iveta Uzula, projektu vadītāja:
 “Manuprāt, tas ir atkarīgs no ap-stākļiem un cilvēka iespējām. Personīgi man nav bijis gadījumu, kad nav sniegta palīdzība. Arī par savu ģimenes ārsti sūdzēties nevaru, viņa ir kompetenta, zinīga, pacientus kārtīgi apskata, aprūpē un izprot katra situāciju. Vienmēr gatava palīdzēt!

 

Ārsti ir dažādi, tieši tāpat kā deputāti, skolotāji, uzņēmēji un citu profesiju pārstāvji. Vieni ir tendēti uz palīdzības sniegšanu, citi uz naudas pelnīšanu. Tie ārsti, kas ir sava aroda meistari, – to priekšā būtu cepure jānoceļ! Lai uzlabotu veselības aprūpi, būtu cītīgi jāizvērtē katra ārsta sasniegumi un darbība!”

 

Līva Immermane, 
studē politikas zinātni:
 “Veselības aprūpes pakalpojumu saņemšana, pirmkārt, atkarīga no dzīvesvietas. Pilsētu iedzīvotājiem saņemt veselības aprūpes pakalpojumus ir vienkāršāk, jo lielāka slimnīcu, poliklīniku, ambulanču koncentrācija. Otrkārt, veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu un izmantošanu ietekmē arī kopējā iedzīvotāju labklājība. Man nepieciešamie pakalpojumi vienmēr ir sniegti, bet ir nācies saskarties ar nepatīkamu ģimenes ārsta attieksmi. Kopumā ārsti Latvijā ir profesionāli. Lai situāciju uzlabotu, vajag vairāk nodrošināt ģimenes ārstu prakses, jo šobrīd ģimenes ārsti ir ļoti noslogoti, tāpēc viņiem grūti koncentrēties uz atsevišķiem indivīdiem.”

 

Rigonds Leinasars, 
pārdevējs:
 “Esmu bijis neapmierināts ar veselības aprūpi, jo man neizārstēja hepatītu, tagad saskaros ar tā radītajām sekām. Cerams, valsts ņems vērā manus ieteikumus, ko iesniedzu Rīgas Stradiņa slimnīcā, un tagad slimnīcās zinās, kā izārstēt šo hepatīta veidu un kādi drošības pasākumi ir jāveic, lai atkārtoti neinficētos. Arī mani vecāki nomira no šīs kaites, un joprojām nekas netiek darīts lauku cilvēku labā.”

 

Ligita Strazda, 
pensionāre:
 “Problēma šobrīd ir iedzīvotāju plānais maks. Dzīvoju laukos, man ir ģimenes ārsts, kas vienreiz nedēļā atbrauc uz mana pagasta poliklīniku, taču neesmu viņu apmeklējusi, jo nav bijusi vajadzība. Uz vietas pagastā ir ļoti zinīga feldšerīte, pamatā ar viņu arī konsultējos – tieši viņa piezvana, lai apjautātos, vai nav sūdzību, atgādina, kad jāierodas uz nākamo vizīti. Laba feldšerīte ir liels bonuss. Arī novada centrā ir poliklīnika, priecē, ka tur ir gudra ginekoloģe un moderns rentgena kabinets. Šoruden nejauši sagriezu roku, saņēmu ķirurga palīdzību turpat Ilūkstē, nevajadzēja braukt uz Daugavpili. Neesmu no tiem, kuri žēlojas par dzīvi, saprotu, ka esam tur, kur esam – trešajā vietā Eiropas Savienībā no beigām.”

 

Intis Neviero, 
informācijas tehnoloģiju speciālists:
 “Saņemt nepieciešamo aprūpi ir vienkārši, bet diemžēl tikai tiem, kuriem ir nauda. Tas nav nekas slikts vai nepareizs valsts vai veselības aprūpes iekārtā – tā ir normāla sistēma kapitālismā. Nav jau tā, ka valsts kases pacientiem nav nekādu cerību uz aprūpi, to par nevērtīgu padara garās rindas. Pats esmu bijis neapmierināts ar saņemtajiem pakalpojumiem. Saskāros ar visai nepatīkamu gadījumu – esmu divas reizes gulējis slimnīcā, un viena no tām likās drausmīga. Radās iespaids, ka slimnīcā vairāk priecātos par mūsu nāvi, lai tikai nav atkal jānāk dot zāles vai veikt procedūras. Veselības aprūpe pavisam noteikti nav labākajā līmenī, bet būsim reāli – līdzekļu nav tik daudz, lai to visu uzlabotu. Variants, kas man pašam sāk patikt aizvien vairāk, ir veselības apdrošināšana. Ārzemēs tā ir diezgan “pieslīpēta” sistēma, un man ir prieks skatīties, ka Latvijā tā aizvien labāk sāk strādāt.”

 

Fakti

Lai saņemtu valsts garantēto veselības aprūpi:

jābūt reģistrētam pie ģimenes ārsta;

ja neesat reģistrējies, jāvēršas pie ģimenes ārsta, kurš ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu un kura pamatdarbības teritorijā ietilpst jūsu dzīvesvieta.

Veselības inspekcijas dati

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+