×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2012
Drukāt

Kā vērtējat Lielajā talkā paveikto


lielatalka_leta

Andra Matuļenko, Bauskas novada galvenā koordinatore: “Šogad aktivitāti talkā nobremzēja ķibele ar atkritumu maisiem – mēs tos saņēmām vien piektdien. Tas nozīmē, ka daudzi skolēni, kas lauku skolās pēc mācību stundām talko vairākas dienas agrāk, šajā reizē nevarēja to darīt. Tomēr pagastos aktīvāki nekā pērn bija pieaugušie cilvēki.

 

Arī Bauskas pilsētā sestdien noteikti bija vairāk talcinieku nekā pērn. Liels paldies pašvaldībai un veikalam “Rimi”, kas talciniekiem sarūpēja našķus un atspirdzinājumu, kā arī izklaidēja ar muzikāliem priekšnesumiem. Talkas dienā ikviens Bauskas iedzīvotājs varēja bez maksas atbrīvoties no lielgabarīta atkritumiem. Pavisam novadā Lielajā talkā piedalījās ap 800 cilvēku, tostarp 200 Bauskā.”

Andris Kojro, Dundagas novada galvenais koordinators: “Mūsu novadā Lielajā talkā piedalījās 250 talcinieku, kas savāca 500 maisus ar atkritumiem un dažādu drazu. Jāuzsver, ka talka notika pirms un notiks arī pēc 21. aprīļa. Dundagas dīķim ziemā salūza slūžas, par vienu metru atsedzās krastmala, tāpēc šajā reizē vācām tur izskaloto drazu. Talkotāju aktivitāte pēdējos gadus ir nemainīga, tā nav īpaši liela, galvenie talkotāji aizvien ir skolēni. Nākotnē talkas dienā varētu koncentrēties ne tikai uz atkritumu vākšanu, bet arī, piemēram, uz apstādījumu ierīkošanu, tiltiņu atjaunošanu vai putnu būrīšu gatavošanu.”

Jānis Sirlaks, Priekuļu novada galvenais koordinators: “Sestdiena bija brīnišķīga diena, uz talku nāca arī ģimenes un visi labi pastrādāja. Talka īpaši patīk cilvēkiem, kam ikdienas darbs ir birojā. Mūsu novadā cilvēki bija aktīvāki nekā pērn. Es to skaidroju ar pērn televīzijā ļoti labi parādīto talkas notikumu. Lēšu, ka mūsu novadā talkas dienā darbojās aptuveni 300 cilvēku, bet citās dienās – vēl 700 talcinieku. Ar maisiem skolās mums problēmu nebija, jo bijām saglabājuši pērn neizmantotos maisus. Priekuļu novadā nelegālās atkritumu izgāztuves veido vien caurbraucošie šoferi, šo vietu paliek aizvien mazāk, jo aktīvi darbojas pašvaldības policija un arī novada cilvēki nav vienaldzīgi. Lielā talka ir labs nākotnē saglabājams pasākums, kas tā dalībniekiem liek padomāt par vidi, kurā dzīvojam. Nākotnē, manuprāt, uzsvaru varētu likt uz konkrētas vietas sakārtošanu, atkritumu vākšana paliktu otrajā vai trešajā vietā.”

Māris Varjanovs, Balvu novada galvenais koordinators: “Salīdzinājumā ar aizvadīto gadu atkritumu bija mazāk, tomēr vēl aizvien daudz. Galvenokārt iepakojums, tostarp pudeles un visu veidu pakas, tomēr krūmos varēja atrast arī drēbes, makšķerēšanas rīkus, tualetes podus, lielā daudzumā plēvi, automašīnu degvielas tvertnes un citus priekšmetus. Talkas dienā lielā platībā gar Balvu ezera 
piekrasti tika izgriezti krūmi, iekopta ezera krastmala un izveidotas vairākas atpūtas vietas Bolupes krastā. Cilvēku aktivitāte bija lielāka nekā pērn. Pavisam talkas dienā mūsu novadā talkoja gandrīz 500 cilvēku, bet dienu agrāk – ap 500 skolēnu. Visi talcinieki kopā Balvu novadā savāca 7000 atkritumu maisus. Ja katrs kaut mazliet vairāk padomāsim par dabu, tad, iespējams, nākotnē cilvēku atstātie atkritumi “talkas entuziastiem” nebūs jāvāc, vairāk varēs veikt labiekārtošanas darbus. Ļoti liela problēma vairākus gadus pēc kārtas ir ceļmalas. Lielākie grēkāži ir autovadītāji – gan stāvlaukumi, gan ceļmalas ir visvairāk piegružotas.”

 

Uzziņa

Šogad Lielajā talkā bija pieteikts rekordliels talkas vietu skaits – 1490 vietas. Visvairāk talkotāju šogad pulcējās Zemgalē un Latgalē, bet vismazāk – Kurzemes reģionā. Pavisam kopā talkojuši ap 210 000 talcinieku.

Projekta mērķis ir līdz 2018. gadam, Latvijas 100. dzimšanas dienai, padarīt Latviju par tīrāko un sakoptāko vietu pasaulē.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+