Kā vērtējat pašreizējā tiesībsarga darbības pirmo gadu? 0

Ieva Lāss, Sociālo darbinieku biedrības valdes priekšsēdētāja: “Pagaidām mums ir sajūta, ka šī ir tiesībsarga iesildīšanās un viņš tikai apgūst savu darbības sfēru.

Reklāma
Reklāma

 

Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Šā gada laikā mēs viens pie otra neesam vērsušies. No tiesībsarga ir bijuši tikai ieteikumi sociālās jomās pašvaldību iestādēm, kas mums šķituši interesanti, jo ir svarīgi, ka šādā amatā esošam cilvēkam nav vienaldzīgi sociālie jautājumi. Noteikti raudzīsimies uz sadarbību tuvākajā nākotnē, jo vērsīsimies pēc iespējām aizsargāt darbinieku tiesības un personisko informāciju. Ar pašvaldībām jautājumus par darbinieku tiesībām risināt ir sarežģītāk, tāpēc vēršanās pie tiesībsarga atvieglotu sarunu procesu. Tikai jautājums ir par to, cik ļoti pašvaldības ņems vērā tiesībsarga ieteikumus.”

Ivars Balodis, invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” valdes priekšsēdētājs: “Sākumā pret tiesībsargu izturējāmies ar skepsi, bet pēdējos mēnešos mums izveidojusies laba sadarbība. Kad esam vērsušies pēc atbalsta, tas vienmēr ir saņemts. Līdz gada beigām mēs kopā ar tiesībsargu veiksim ārstniecības iestāžu monitoringu par vides pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti. Pēc tam arī zināsim, vai ir vajadzīgi kādi uzlabojumi, un tiesībsargs tos varēs ieteikt augstākām institūcijām. Vienīgais negatīvais aspekts ir tāds, ka tiesībsargam nav ietekmes. Protams, ir juridiski specifiski gadījumi, kad viņš norāda uz nepilnībām, bet līdz to uzlabošanai vēl ir tāls ceļš ejams. Es gribētu, lai tiesībsargam būtu lielāka ietekme valstiskā līmenī un lai viņā ieklausītos.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Māris Luste, ieslodzīto biedrības “Prison Fellowship Latvia” valdes priekšsēdētājs: “Vērojot no malas, varam teikt, ka esam gandarīti par tiesībsarga darbību. Apmeklējot cietumus un tiekoties ar ieslodzītājiem, J. Jansons apliecinājis, ka viņam nav vienaldzīgs tur notiekošais. Starp citu, 23. februārī tika rīkota diskusija, kas pulcēja tās nevalstiskās organizācijas, kam rūp ieslodzīto problēmas, un mēs nolēmām vienoties kopīgā aliansē. Tā veidos dialogu ar pašvaldībām, valsti un tiesībsargu. Šobrīd valsts nespēj nodrošināt palīdzību ieslodzītajam pēc iznākšanas no cietuma. No cilvēka nereti ir atteikusies ģimene, nav arī darba, toties ir krimināli draugi, kas mēģina atkal ievilināt noziedzības pasaulē. Bez dažādu institūciju, tajā skaitā tiesībsarga, iesaistes situāciju mainīt neizdosies.”

Andris Siliņš, Latvijas Pensionāru federācijas valdes loceklis: “Sadarbību ar tiesībsargu esam tik tikko uzsākuši. Pārrunājām pro­blēmas, kas tagad ir aktuālas pensionāriem, tādēļ ļoti cerīgi skatāmies uz turpmāko notikumu attīstību. Pensionāriem pašlaik aktuālas ir vairākas problēmas. Viena no tām ir nekustamā īpašuma maksājumu pieaugums, ko pensionāram ir ļoti grūti samaksāt. Tāpat laukos pensijas vecuma cilvēkiem ir apgrūtinoši tikt līdz vēlēšanu urnām, jo pasliktinājusies sabiedriskā transporta struktūra. Mēs izjūtam diskrimināciju pret pensionāriem, kas pārvietojas ar savu auto, jo viņi to bieži izmanto tikai vasaras periodā, bet nodoklis jāmaksā tik un tā par visu gadu. Tiesībsargs ir nopietna institūcija, kas var palīdzēt risināt šos jautājumus.”

 

Uzziņa

* Pirms gada, 2011. gada 3. martā, par tiesībsargu Saeima ievēlēja “Saskaņas centra” virzīto kandidātu Juri Jansonu. Viņš amatā ievēlēts uz piecu gadu termiņu.

* 2011. gadā tiesībsargs saņēmis 2246 personu iesniegumus; ierosinātas 328 pārbaudes lietas, bet 629 gadījumos atteikts ierosināt lietu; pabeigtas vai izbeigtas 355 lietas.