×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2013
Drukāt

Kā vērtējat pašvaldību vēlēšanu rezultātus Rīgā?

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Zanda, 
studente:
 “Diezgan pārsteidzoši, ka tik liels ir tā sauktā kreisā spārna pārsvars. Taču man ir prieks par Nacionālo apvienību, kas ir otrajā vietā un guva labus rezultātus. Domāju tā – kad “Saskaņas centrs” būs iztērējis visus Rīgas līdzekļus un izveidojis rekordlielu budžeta deficītu, varbūt cilvēki sapratīs, ka šī nav bijusi pareizā izvēle.

Cilvēki uzķērās uz “Saskaņas centra” ārišķībām.”

 

Poikans_TS_2

Oskars Poikāns, 
kontrolieris:
 “”Saskaņas centrs” jau strādāja arī līdz šim. Nav jau starpības, vai šim politiskajam spēkam ir izteikts vairākums vai neliels vairākums. Nav nozīmes, vai pilsētā galvenos lēmumus pieņem ar 52% vai 99% ietekmi. Tas ir un paliek vairākums. Gribētos, lai jaunā opozīcija vairāk piedāvātu savus risinājumus, nevis vienkārši censtos nomelnot pozīcijas politiku. Es domāju, ka “Saskaņas centrs” Rīgā iepriekšējā sasaukumā darbojās ļoti praktiski un reāli, nedomāju, ka turpmāk kaut kas mainīsies. Ja opozīcijas priekšlikumi būs sakarīgi – tie nepaliks nemanīti. Es nezinu, kas notiek tur, domes iekšienē, taču tas, ko redzēju notiekam pēdējos četros gados, bija kas neredzēts. Protams, ir bijuši neskaitāmi megaprojekti arī citos sasaukumos, taču ne tik izteikta ikdienas dzīves labiekārtošana gan iedzīvotājiem, gan tūristiem. Ir sakārtotas labierīcības Vecrīgā, atjaunots sabiedriskais transports u. c. Tas, ko pirms vēlēšanām solīja visas pārējās partijas, pēdējos četros gados Rīgā jau notiek.”

 

 

Zalite_TS_2Ruta Zālīte, 
ēkas administratore:
 “Esmu šokā. Man nepatīk, ka “Saskaņas centrs” domē ir tādā vairākumā. Pat nespēju iztēloties, kādi varētu būt nākamie četri gadi Rīgā. Katrā ziņā, ja šādu iznākumu 1. jūnijā plkst. 22 jau daži sagaidīja ar salūtu un Krievijas karogiem ielās, tad par turpmāko pat bail domāt. Tas ir kārtējais solis tuvāk austrumu kaimiņam. Ušakovs savu kažoku maina pēc vajadzības – parakstās par otru valodu, bet pirms vēlēšanām runā pretējo. Iepriekšējos četrus gadus uzskatu par farsu un labu mārketingu. Grūti laiki gaidāmi. Vienīgā cerība, ka Rīgu var glābt Eiropas kultūras galvaspilsētas gads, kad ieplūdīs daudz tūristu un veicinās uzņēmējdarbību. Vienlaikus man arī bail, ka Nacionālā apvienība ar savu maksimālismu kaut ko varētu saputrot. Lietām ir jāpieiet objektīvi. Latviešu valodai kā vienīgajai skolās un bērnudārzos vajadzēja būt jau sen, bet tagad par vēlu sākt kaut ko radikālu. Tagad ir jādara lēnām un pamazām, jo citādi varam nonākt situācijā kā pērnā gada februārī, kad jālemj, kādā valodā turpmāk runāsim…”

 

Jurdzs_TS_2

Jēkabs Jurdžs, 
students:
 “Protams, cilvēkam ir tiesības uz savu izvēli, taču man šķiet, ka rīdzinieki vairāk skatās uz to, kas tiek darīts viņu labā, bet neskatās, ar kādiem resursiem. Ja mēs paraugāmies uz Rīgas domes budžetu – ir diezgan problemātiski to uzturēt, jo izveidojies pamatīgs deficīts. No otras puses, arī populismā, kas piemīt “Saskaņas centram”, reizēm var būt kaut kas labs, kas var radīt labumu cilvēkiem. Jautājums tikai – vai, četrus gadus šādi saimniekojot, vienā brīdī nauda neizbeigsies pavisam. Tas politiskā ziņā “Saskaņas centram” varētu būt visai nelāgs pavērsiens. Jebkurā gadījumā – būs interesanti. Arī Tallinā ir tāda pati situācija – domē pie varas populistiska partija, kas visiem talliniešiem nodrošina transporta biļetes par brīvu, taču Igaunijas parlamentā valda centriskās partijas. Manuprāt, Latvijā šī situācija drīz vien mainīsies. Man nepatīk ne Ušakova populisms, ne politiskā kultūra, ko viņš piekopj. Piemēram, labi zināmā saruna ar Šleseru, kad Ušakovs rupji lamājās. Domāju, mums pietiek inteliģentu un kulturālu cilvēku, kas varētu daudz vairāk dot gan Rīgai, gan visai valstij, mums nav vajadzīgi tādi, kas publiski ir vieni, bet privāti pavisam citi. Ir nepatīkami apzināties, ka šāds cilvēks vada Rīgu.”

 

Uzziņa

Rīgas domē nākamos četrus gadus “Saskaņas centru”/”Gods kalpot Rīgai” pārstāvēs 39, “Visu Latvijai”/”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK – 12, bet “Vienotību” – 9 deputāti.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+