×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. novembris, 2012
Drukāt

Kā vērtējat Saeimas priekšsēdētājas darbu?

Visvaldis Valtenbergs no Valmieras: “Mēs nezinām daudzas lietas par parlamentā notiekošajiem procesiem. Arī tas, ar ko nodarbojas Saeimas spīkers, galvenokārt ir aizkulišu darbs. Iespējams, medijiem būtu lielākā mērā jāatspoguļo priekšsēdētāja darbība.

 

Taču no pieejamās informācijas uzskatu, ka Saeimas priekšsēdētāja veic savus pienākumus atbilstoši Satversmē ierakstītajam. Protams, vienmēr pastāv iespēja kaut ko uzlabot – šajā gadījumā vairāk varētu piestrādāt pie komunikācijas ar sabiedrību. Solvitu Āboltiņu vērtēju kā līdz šim ietekmīgāko un veiksmīgāko Saeimas spīkeri.”

 

Gustavs Gudzuks no Jūrmalas: “Parasti sekoju līdzi Saeimas darbam, bet, tā kā pēdējos mēnešus pavadīju ārzemēs, Latvijas likumdevējā notiekošais krietni mazāk piesaistīja manu uzmanību. Lai gan uzsvars parasti tiek likts uz atsevišķu deputātu un komisiju darbības izvērtējumu, uzskatu, ka Saeimas priekšsēdētājam ir būtiska loma. Ne velti spīkers tiek uzskatīts par trešo augstāko amatpersonu valstī tūlīt aiz prezidenta un premjera. No malas spīkera amats var šķist reprezentatīvs, bet tam ir gan simboliska, gan arī politiska nozīme. Bez Solvitas Āboltiņas Saeimas sēdes būtu vienīgi ietekmīgu cilvēku cirks.”

 

Ieva Murjāne no Rīgas: “Lai gan Saeimas priekšsēdētājs tiek uzskatīts par vienu no galvenajām politiskajām figūrām un pat ir tiesīgs pildīt Valsts prezidenta pienākumus tā prombūtnes laikā, slimības vai nāves gadījumā, lielākoties viņa funkcijas ir diezgan ierobežotas. Līdz ar to nešķiet, ka politiķi tik ļoti tīkotu pēc šā amata. Ja amatam piešķirtu lielāku nozīmīgumu, iespējams, situācija uzlabotos un Saeimas priekšsēdētāja pienākumus pildītu vien spējīgākie un zinošākie politiķi. Pašreizējo spīkeri Solvitu Āboltiņu esmu ievērojusi vienīgi viņas kritizētā ģērbšanās stila, spilgtās matu krāsas un nepārdomāto izteikumu dēļ.”

 

Ligita Baltiņa no Kuldīgas novada: “No visiem Saeimas priekšsēdētājiem atmiņā visspilgtāk palicis Gundars Daudze. Viņš likās gana reprezentatīvs, nosvērts un zinošs cilvēks konkrētajam amatam. Savukārt par visnepiemērotāko šā amata pildītāju uzskatu Induli Emsi, galvenokārt saistībā ar medijos plaši iztirzāto naudas aploksnes lietu. Pašreizējā Saeimas galva nešķiet pietiekami aktīva politiskā spēlētāja. Neapšaubu, ka Solvita Āboltiņa izpilda visus tiešos darba uzdevumus, taču ar savām darbaspējām un uzņēmību viņa varētu izdarīt daudz vairāk.”

 

Jānis Cīrulis no Salaspils: “Mani neinteresē politiskās kaislības, kas norisinās no Saeimas tribīnes. Neredzu jēgu sekot deputātu kašķiem, kuru laikā netiek pieņemti nekādi valstij būtiski lēmumi. Notiek vien savu ambīciju, interešu un negāciju izspēle. Ja Saeimas deputāti biežāk atcerētos par Latvijas iedzīvotāju vajadzībām un noliktu malā savas politiskās nesaprašanās, tad valsts sen jau plauktu un zeltu. Iespējams, Saeimas priekšsēdētājam vajadzētu biežāk parādīt atsevišķiem deputātiem viņu vietu. Neuzskatu, ka pašreizējā priekšsēdētāja ar to tiek galā.”

 

Uzziņa

* 25% iedzīvotāju Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas darbu vērtē pozitīvi (1% ļoti pozitīvi, 24% drīzāk pozitīvi);

* 50% S. Āboltiņas darbu vērtē negatīvi (23% ļoti negatīvi, 27% drīzāk negatīvi);

* 1% aptaujāto norādījuši, ka nezina šādu cilvēku;

* 24% nav konkrēta vērtējuma.

 

Avots: TNS/LNT “900 sekundes” aptauja, aptaujāti 700 ekonomiski aktīvie Latvijas iedzīvotāji

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+