×
Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
12. marts, 2013
Drukāt

Kā vērtējat stingrāku sodu piemērošanu dzērājšoferiem?

Georgs, 
vada auto vairāk nekā 40 gadus: 
”Jo stingrāk pret šo likstu vērsīsies, jo labāk. Ja vēl aizvien atrodas tik daudz šoferu, kas sēžas pie stūres dzērumā, tas nozīmē, ka pašreizējie sodi – sēdēšana arestā, tiesību atņemšana un naudas sodi – ir par mīkstu. Manuprāt, tā visatļautība, kas notiek, pārsniedz visas robežas.

 

Visās jomās cilvēki vēl aizvien, tā teikt, spļauj virsū tam, kam nevajadzētu. Tie ir pēcpadomju simptomi. Mēs vēl neesam Rietumeiropā, ja tādos apmēros ignorējam tik nopietnus aizliegumus. Domāju, kriminālatbildības drauds liks šoferiem vairāk padomāt, vai tiešām ir vērts riskēt. Cilvēki baidīsies no šādas atbildības.”

 

Rihards Graumanis, 
vada auto otro gadu:
 “Es atbalstu šo ideju. Visi, kas dzērumā vada auto, gan jāsēdina cietumā, gan arī jāpiemēro viņiem kriminālatbildība. Tas tāpēc, ka, braucot dzērumā, tiek apdraudēti citi. Ja dzērājs pie stūres kaut ko nodara sev, pats vainīgs, bet, ja apkārtējiem, tā jau ir netaisnība. Kriminālatbildība ir nopietns bieds, kas kaut vai vismaz līdzās esošajiem draugiem, radiem, paziņām liks atturēt kompanjonu reibumā sēsties pie stūres. Aktīvi jāturpina arī CSDD reklāmas kampaņas, jo, kā rāda statistika, tās ir iedarbīgas, tāpēc šajā pašā virzienā noteikti būtu jāvirzās arī turpmāk.”

 

Jūlija, 
nav autovadītāja:
 “Būtu labi, ja par šādu pārkāpumu sodi būtu stingrāki, jo šobrīd auto vadītāji brauc dzēruši, jo jūtas droši. Daļa, visticamāk, domā, ka viņus nepieķers, daļa apmierinās ar sevis mānīšanu, ka šoreiz jau neesmu tik iereibis un aizbraukšu tikai pa vietējās nozīmes celiņu līdz galamērķim un viss, vēl citi uzskata, ka pasēdēt arestā tāds nieks vien ir, bet vairākums droši vien cer piekukuļot ceļu policistus. Varbūt būtu vēl biežāk jārīko sociālās kampaņas par braukšanu dzērumā, sevišķi tādas, kas dod psiholoģisku impulsu.”

 

Romāns, 
12 gadu autovadītāja stāžs: 
”Esmu par stingrākiem sodiem. Jautājums ir, vai tie tik tiešām tiks piemēroti, jo, cik zinu, šobrīd arī ar aresta piemērošanu nemaz tik raiti neiet – ieslodzījuma vietas ir pārpildītas. Domāju, ka kādu daļu vieglprātīgo šoferu augstāki sodi atturēs no braukšanas dzērumā. Tas jau arī ir daudz un labi, jo varbūt tā būs tieši mana dzīvība vai veselība, ko tādā veidā izdosies nosargāt. Būtiski, manuprāt, būtu izvērtēt pieķerto šoferu kopumu dziļāk. Varbūt tā ir kāda noteikta vecuma grupa, ar kuru būtu vairāk jāstrādā, varbūt liela daļa pieķerto bijuši pavisam vieglā reibumā. Izvērtējot to, varētu veiksmīgāk izstrādāt soda mērus un iedarbīgāk izglītot.”

 

Jeļena Matvejeva, 
auto nevada: 
”Par šādiem pārkāpumiem labāk vajadzētu uzlikt vēl bargākus naudas sodus, nevis piemērot kriminālatbildību. Šaubos, vai kriminālatbildība kādu iebiedēs. Milzu naudas sods ir ļoti praktiska sankcija, tāpēc, manuprāt, iedarbotos uz daudz lielāku sabiedrības daļu. Par lielo dzērājšoferu skaitu vajadzētu biežāk un vairāk runāt gan medijiem, gan izglītības iestādēm. Iespējams, vajadzētu rīkot kādus speciālus seminārus. Regulāri jārāda spilgtas reklāmas. Lai gan pati neesmu šofere, saviem līdzcilvēkiem stingri noliedzu sēsties pie stūres kaut pēc vienas glāzītes stiprās dziras. Un domāju, ka par to daļēji varu pateikties arī emocionāli spēcīgajām reklāmu kampaņām.”

 

Mārtiņš, 
pirms teju desmit gadiem zaudējis tiesības par braukšanu dzērumā: 
”Domāju, ka bargākus sodus tik tiešām vajag, jo pašreizējie tik un tā nav tik iedarbīgi. Daļu šoferu kriminālatbildība droši vien iebaidītu, bet daļu, visdrīzāk lauku iedzīvotājus, ne. Viņi, visticamāk, turpinātu domāt, ka uz vietējās nozīmes lauku ceļiem, aizbraucot no kaimiņa līdz mājai, policija nepieķers vai nekas slikts neatgadīsies. Pats zaudēju tiesības apstākļu sakritības dēļ. Devos mājup nākamajā rītā pēc svinībām, apturēja policija un uzrādījās promiles. Pēc 30 minūtēm mani apturēja cita policistu ekipāža un skaitījās, ka esmu pieķerts jau otro reizi gada laikā.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+