×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2013
Drukāt

Kā vērtējat to, ka Liepājas mērs Uldis Sesks saglabās amatu, pateicoties “SC” balsīm?

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Biruta Gereiša, 
pensionāre Liepājā:
 ”Cita varianta jau nebija, kā vien Liepājas partijai veidot koalīciju ar ”Saskaņas centru”. Es uzticos stabilai partijai, kāda ir Liepājas partija. Jaunā Vilnīša partija ar to nevar sacensties. Vilnītim nav harismas, lai tauta par viņu varētu jūsmot.

Ņemot vērā Reformu partijas zemo reitingu, paredzu, ka šī partija izjuks. Kas attiecas uz ”Saskaņas centru”, viņiem tagad ir iespēja parādīt, ka var kaut ko izdarīt pilsētas labā. Paldies Dievam, ka nav ievēlēta Lindermana partija – tā gan būtu katastrofa! No nacionālajiem jautājumiem mani Liepājā visvairāk satrauc tas, ka novārtā atstāta jauniešu patriotiskā audzināšana.”

 

Uldis Pīlēns, 
uzņēmējs Liepājā:
 ”Ja man jāizvēlas starp Sesku un Vilnīti, es noteikti izvēlos Sesku, kurš ir stabilāks. Vilnītis kā politisks lielums ir nezināms. Viņa darbošanās domē iepriekšējos četrus gadus nav parādījusi lielu jaudas kapacitāti. Pat ja Reformu partija būtu vinnējusi vēlēšanās, Vilnītim uzticēt mēra krēslu būtu riskanti. Protams, skumji, ka Reformu partija savu ambīciju dēļ neieņems to vietu domē, ko liepājnieki viņiem bija uzticējuši. Jebkurā situācijā 20% cilvēku vienmēr ir gatavi balsot par jaunām lietām. Reformu partijas komandai nopietni jāpārdomā, vai tā ir vienās domās ar savu vadītāju Vilnīti par tik smagām sarkanajām līnijām. Lai gan Liepājas līmenī ”Saskaņas centra” nokļūšanai koalīcijā nav risku. Visā Latvijā pietrūkst nopietna kreisā politiskā spēka. Gribam vai negribam, bet Eiropa virzās pa kreisi. Tā kā ”Saskaņas centrs” pirmais uzņēmās kreiso politiku, viņu iekļūšana domē labi saprotama. Nav ievēlēts ne Osipovs, ne “PCTVL” – tas ir sava veida līdzsvara rādītājs. Valdības koalīcijas partijām ir ārkārtīgi būtiski domāt, kā līdzsvarot politiku. Sociālā nevienlīdzība ir pārāk liela, tāpēc politikā ir nepieciešamas korekcijas.”

 

Zigrīda Tooma, 
bibliogrāfiskās vārdnīcas sastādītāja Liepājā:
 ”Neesmu sajūsmā par izveidoto koalīciju. Es balsoju par Vilnīti. Cerēju, ka viņš strādās kopā ar Liepājas partiju. Programmās nebija nekā atšķirīga. Vilnītis Liepājā tiešām ir daudz darījis cilvēku labā. Ja viņš būs opozīcijā, diez vai viņa priekšlikumus ņems vērā. Man liekas, Sesks kļuvis augstprātīgs. Tomēr neko sliktu par viņu nevar teikt. Liepājā ielas ir sakoptas, nav dzirdēts par akūtiem korupcijas skandāliem. Nesaprotu, vai tās ir Vilnīša ambīcijas vai neprasme strādāt kopā ar citiem. Par ”Saskaņas centru” grūti spriest – viņi žurnālistiem teikuši, ka nacionālos jautājumus neaiztiks. Ja ”Saskaņas centrs” aiztiks valodas jautājumu, tad gan ar to pietiks, lai par viņiem neviens vairs nebalsotu.”

 

Monta Krafte, 
Karostas glābšanas biedrības vadītāja:
 ”Mani izbrīna Vilnīša attieksme – viņš vienkārši raujas pie varas. Līdz šim nekādu pārlieku aktivitāti neizrādīja, ne ar kādām spīdošām idejām nenāca. Protams, es būtu priecīgāka, ja koalīciju veidotu Liepājas partija ar Reformu partiju. Tomēr nekādu satraukumu par jauno koalīciju nejūtu. Politiķus galvenokārt vērtēju pēc padarītajiem darbiem. ”Saskaņas centrs” nacionālajos jautājumos nav izrādījis nekādu iniciatīvu, tāpēc, manuprāt, nav par ko satraukties.”

 

Juris Raķis, 
Latviešu strēlnieku apvienības biedrs Liepājā:
 ”Vai tad rīdzinieki iet slīcināties Daugavā ”Saskaņa centra” uzvaras dēļ? Nē, un Liepājā tas pats. Rīgā vēl maisa kopā ķieģeļus ar kāpostiem – saimniecisko dzīvi ar politiku –, bet pašvaldības pārsvarā nodarbojas ar saimniecisko. Cēlais partijas nosaukums pašvaldībās neko nedod – diemžēl Nacionālā apvienība un ”Vienotība” Liepājā ir sīkpartijas. Cilvēki jau skatās uz deguniem. Ja Vilnītim nebūtu daudz jēdzīgu cilvēku blakus, viņš netiktu ievēlēts. Gribot negribot vienmēr vinnēs tādi vietējie saraksti kā Liepājas partija.”

 

Uzziņa

* Pašvaldību vēlēšanās 1. jūnijā Liepājas domē ievēlēti trīs politiskie spēki. Liepājas partija ieguvusi septiņas, Reformu partija – piecas un “Saskaņas centrs” – trīs deputātu vietas.

* Pēc vairāk nekā nedēļu garām pārrunām pieņemts lēmums, ka Liepājas domē darbosies pašreizējā Liepājas mēra Ulda Seska vadītā Liepājas partija kopā ar politisko partiju apvienību “Saskaņas centrs”.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+