×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. janvāris, 2014
Drukāt

Kā veselībai palīdz noteiktu krāsu dārzeņi un augļi

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Dzeltenās un oranžās krāsas dārzeņi un augļi, piemēram, citrusaugļi, pašmāju ķirbji, cidonijas, burkāni un smiltsērkšķi, galvenokārt satur flavonoīdus, beta un alfa karotīnus, kas organismā tālāk spēj pārveidoties par A vitamīnu, uzlabojot imūno sistēmu, kā arī ādas un gļotādu veselību. Šīs krāsas dārzeņu sastāvā papildu esošās balastvielas palīdz arī kontrolēt cukura līmeņa izmaiņas.

Tā nu katram krāsas pigmentam to bioloģiski aktīvo vielu dēļ ir sava veselības veicinošā iedarbība un tieši tāpēc daudzveidība ikdienas ēdienkartē ir ļoti svarīga. Neaizmirstiet arī baltos augu valsts produktus.

Uzsākt ēst veselīgāk nenozīmē uzreiz pavisam atteikties no iecienītajiem našķiem vai citiem tā dēvētajiem “gardajiem grēkiem”. Ja organisms tiek apgādāts ar tam nepieciešamajām uzturvielām, mazāk arī gribēsies našķoties.

Atceries – ja sāksi savā ikdienā arvien vairāk ieviest veselīgus paradumus, tad reizēm tik ļoti kārotā kūciņa vai izdzertais saldais dzēriens nenodarīs neko sliktu, ja uzturs pamatā būs sabalansēts. Tāpat arī vienmēr svarīgi paturēt prātā – ja ēdienkarte ir sabalansēta un tiek pievērsta uzmanība, vai uzņemtā enerģija tiek arī patērēta, tad galu galā arī mazāk nākas sevi ierobežot.

Konsultēja uztura speciāliste Lizete Māldere.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+