Latvijā
Rīga

Kā viss sākās: Rīgas zooloģiskajā dārzā vēstures nakts0

Publicitātes foto, kolāža – la.lv

Muzeju nakts noskaņās Rīgas Zooloģiskais dārzs sadarbībā ar uzziņu dienestu 1188 sestdienas 19. maija vakarā piedāvā Vēstures nakti.

Jau pagājuši 105 gadi kopš tālajā 1912. gadā pirmo reizi publikai vārtus vēra daudzu fanātisku cilvēku izlolotais sapnis – Rīgas Zooloģiskais dārzs. Garajos darbības gados ir piedzīvoti daudzi uzplaukuma periodi. Arī krīzes nav gājušas secen, taču kopīgiem spēkiem, pateicoties dārza darbinieku pašaizliedzīgajam darbam, tās visas ir pārvarētas.

Arī šobrīd attīstība turpinās un kā apliecinājums tam ir divi jaunie āra voljēri pie Terārijas ēkas, kuros nupat, nupat iemitināti vairāku sugu papagaiļi un grifu pērļvistas, uzsver zoodārzs.

Vēstures naktī zoodārzs piedāvā aplūkot zooloģiskā dārza savulaik izveidotos plakātus. Tie izvietoti Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīcijā, kas atrodas kādreizējā restorāna telpās. Par tā laika spozmi liecina masīvā lustra, kamīns zāles stūrī, kā arī ēkas arhitektūra.

Pie Latvijas pūču ekspozīcijas izvietota plakātu sērija “Zoodārzs laiku lokos”, kuros redzami dažādi drukāti izdevumi un zīmīgākās publikācijas par Rīgas Zooloģisko dārzu.

Pie dārza vēsturiskajām ēkām ir izvietoti informatīvi plakāti, kas stāsta par ēkas būvniecību un par dzīvniekiem, kas tajās mituši.

Nīlzirgu mājā izvietota kaulam veltīta izstāde “Osteo stāsti Zoodārzā”.

Galerijas nosaukums

19. maija vakarā Zoodārza vārti apmeklētājiem būs atvērti līdz plkst. 22, ekspozīcijas – līdz plkst. 23, bet klejot pa zooloģiskā dārza takām drīkstēs līdz plkst. 23.30.

Sadarbībā ar uzziņu dienestu 1188, pērkot ieejas biļeti no plkst. 18.00-22.00 un izmantojot īpašo 1188 kuponu, ieejas maksa ikvienam apmeklētājam būs tikai 3 eiro.

LA.lv