Kā zemgaļu valdnieks 0

Jā, jā, Lietuvā NORMUNDS JĒRUMS oficiāli atzīts par zemgaļu valdnieku, jo viņš daudz laika atvēl zemgaļu pagātnes mantojuma popularizēšanai. Kopā ar dzīvesbiedri INĀRU ieguldījuši milzīgu darbu Tērvetes vēstures muzeja izveidē.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Lasīt citas ziņas

Jūnija sākumā atklāta viņa izlolotās Tērvetes 12. gadsimta koka pils rekonstrukcijas pirmā kārta – jābrauc skatīties, būšot arī seno zemgaļu zobenu kolekcija, unikāls arheoloģiskais materiāls. Par šo uzņēmīgo jaunieti rakstīts vairākkārt, arī 2005. gada 4. februāra “Mājas Viesī”.

– Esmu ikgadējo Zemgaļu svētku organizators, Tērvetes senvēstures muzeja un biedrības “Latviešu karavīrs” vadītājs, Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta arheoloģijas nodaļas zinātniskais asistents, strādāju arī Valsts policijā. Straujais dzīves ritms liek būt aktīvam. Ar ģimeni dzīvoju gan Rīgā, gan Tērvetē. Lai gan daudz laika veltu arī meitām Sindijai (8 gadi) un Jasmīnai (jūlijā paliks gadiņš), tomēr rodu laiku un enerģiju gan maizītes pelnīšanai, gan sirdsdarbam – seno zemgaļu pagātnes mantojuma apzināšanai un popularizēšanai. Pērn viesojos Vācijas pilsētiņā Obervēzelē, netālu no Frankfurtes, kur stāstīju par zemgaļiem. Pabūts arī Maskavā, tur ir interese par kaimiņtautas seno, varonīgo cilti. Esmu uzrakstījis vairākus zinātniskus rakstus par zemgaļu zobeniem, kopā ar rotkali Viesturu Jēkabsonu izgatavojam zemgaļu rotas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.