Ekonomika
Darbs

Kā zināt, vai izvēlētā profesija ir īstā? Aptauja atklāj, ko domā jaunieši0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto LETA

Vairākums jauniešu, studējot vai pēc mācībām, izmanto iespēju iziet praksi savā profesijā, liecina “SEB bankas” veiktās aptaujas rezultāti.

Jaunieši ir pārliecināti, ka tikai prakse reālajā darba vidē sniedz pilnīgāku priekštatu par izvēlēto profesiju un ļauj iegūt reālu pieredzi.

Saskaņā ar aptaujas datiem iespēju iziet praksi savā profesijā mācību laikā vai pēc tām izmantoja 63% jauniešu. Apmēram 17% aptaujāto nebija prakses pieredzes, savukārt 20% jauniešu atzīst, ka viņiem nebija iespējas iziet praksi, bet viņi labprāt to izmantotu.

Jaunieši ir pārliecināti, ka darba prakse palīdz iegūt pieredzi reālajā darba vidē (88% aptaujāto), kā arī sniedz iespēju iedziļināties profesijā (57% aptaujāto).

Vienlaicīgi 57% jauniešu uztver praksi kā iespēju satikt profesionāļus, kuri ir gatavi dalīties zināšanās un pieredzē, kā arī pārbaudīt, vai izvelētā profesija ir viņiem piemērota (60% respondentu).

“SEB bankas” vadītāja Ieva Tetere norāda, ka ik gadu “SEB bankā” praksi iziet vairāk nekā 100 jauniešu, kuri mācās dažādās specialitātēs.

Viņiem tā ir unikāla iespēja pārbaudīt reālajā vidē, vai izvēlētā profesija, ko viņi mācās, ir īstā, vai viņi vēlēsies strādāt tieši šajā jomā.

Jau otro vasaru pēc kārtas “SEB banka” piedāvā jauniešiem inovatīvu prakses programmu “Youth LAB” jeb “Jauniešu laboratoriju”.

Pasākuma laikā studenti var ne tikai iedziļināties izvēlētajā specialitātē, bet arī apgūt jaunas prasmes, kas saistītas ar inovācijām un uzņēmējdarbību, satikt iedvesmojošus runātājus un piedalīties “SEB bankas” iekšējās aktivitātēs.

“Turklāt “Youth LAB” ir iespēja nodibināt arī jaunus kontaktus, jo programma vienlaicīgi notiek visās trīs Baltijas valstīs. No apmēram 70 jauniešiem, kuri pērn piedalījās programmā, apmēram 10 sevi parādīja tik jaudīgi, ka palika strādāt bankā”, skaidro I. Tetere.

Domājot par šī gada “Youth LAB”, jauniešiem prakses laikā būs iespēja paralēli darbam noteiktajā bankas struktūrvienībā reizi nedēļā piedalīties dažādām tēmām veltītās darbnīcās, apgūstot inovatīvas uzņēmējdarbības metodes un risinot reālus biznesa uzdevumus kopā ar “SEB bankas” inovāciju komandu.

Saistītie raksti

Pieteikties “Youth LAB” programmai aicināti dažādu nozaru un studiju programmu studenti – finanšu, vadības zinātņu, cilvēkresursu vadības, matemātikas, multimediju un citu nozaru topošie profesionāļi, kuri mācās 2. vai kādā no augstākajiem kursiem. Pieteikšanās turpināsies līdz 24. maijam.

Plašāka informācija, kā arī pieteikuma anketa pieejama šeit.

Interneta aptauja “SEB bankas” klientiem tika veikta 2019. gada martā, tajā piedalījās 1850 respondenti vecumā no 18 līdz 25 gadiem.

LA.lv