×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
20. jūlijs, 2018
Drukāt

Egils Līcītis: Raimonda valdīšanai pienākušas beigas (7)

Ērika Oša zīmējumsĒrika Oša zīmējums

Valsts nekustamo īpašumu aģentūrai laikam gan jāsāk meklēt fešeneblu dzīvojamo platību vakances Rīgas adresu galdā, kur Vējoņa kungam iemājot pēc Jūrmalas rezidences atstāšanas. Vai atbilstoši augstajam ieņemtajam sabiedriskajam stāvoklim jāpārbūvē kāds penthausa tipa dzīvoklis Madonā, ja Valsts prezidents gribētu domesticēties un atgriezties sev piemērotā darbā provinces vidusskolas skolotāju istabā.

Raimonda valdīšanai pienākušas beigas, ja jau pat Augusts ir stipri skeptisks par amata termiņa pagarināšanu uz otru pilnvaru periodu. Vienīgi sentimentāli noskaņoti Latvijas cilvēki joprojām atbalsta Vējoni un gribētu turpināt skaistu draudzību ar gara auguma stalto vīru, bet aizvien lielāka iedzīvotāju daļa ir tais ieskatos, ka šoreiz Saeimai nav paveicies ar nācijas līdera izraudzīšanu. Aktīvākie, žultainākie valsts vadītāja nedraugi pat pieprasa Madonas skaistulim pārtraukt prezidēšanu jau rīt uz brokastlaiku, un atlikušo periodu atstādināto aizvietotu mūsu īstā prezidente Ināra Mūrniece.

Skaļāko nopelšanu prezidents saņem par publisko koncertdarbību un komunikāciju. Ko madonietis saka – viss garām, garām, vārdi kā zirņi pret sienu, tautā neatbalsojas. Arī ārpolitikā valsts galva pilnvērtīgas pārrunas varot vest tikai ar Ēģiptes sfinksu.

Sevišķu nokritizēšanu Vējonis izpelnījies sakarā ar runu Mežaparka estrādē, kurai vajadzējis spēcinoši aizskanēt tālu pār priežu galotnēm un Latvijai, bet runātājs īsti netvēris, vai piedalās Dziesmu vai Ziemassvētkos. Runas musturā nebijis ievīts nekas iedvesmojošs un magnetizējošs, lai klausītāji sajūsmībā veidotu vilni, ceļoties no pārpildīto solu rindām. Jau pirms programmā paredzētā uznāciena daudzus skatītājus sagrābušas trīsas, uzmetusies zosāda un mocījušas nervozas priekšnojautas. Savukārt pēc priekšnesuma cilvēki skrējuši uz sanmezgliem, Sarkanā Krusta teltīs mediķiem sūdzējušies par vēdersāpēm, dežurējošam neiropsihologam – par priekšģīboni un apziņas traucējumiem. Kāds kungs blakussēdētājiem rezumējis – jāpārcieš trīs minūtes kauna, un tad jau Dziesmu svētki turpināsies.

Vēlāk prezidenta līdzstrādnieki žēlojušies par brīvdabā uzstādīto mikrofonu eho vibrācijām, taču, tā kā arī slēgtās telpās Vējoņa teiktais liek šausmās aizturēt elpu, tad aszobainākie kritiķi apšauba Rīgas pils saimnieka veselības stāvokli ar augstu kaļķa saturu. Visi uz vecumu mineralizējamies, bet prezidentiem tomēr vairāk vajadzētu sastāvēt no dzelzs un tērauda.

Man privāti nav īpašu pretenziju par Vējoņa runu saturu. Runas ir īsas, kodolīgas, par ko kancelejas papīra piegādātājs ir nikns uz prezidenta palīgiem. No kancelēm Vējonis teikto neber kā pupas. Doto tekstu gausināti nolasa līdzpārdzīvodams, laipni noskatās uz sapulcējušos publiku, pēc tam labprāt smaida līdzi kopīgi uzņemtajos foto. Jā, varbūt cilvēks nav oratormākslas virtuozs un pie sacerējuma nav strādājis nedz intelektuālas jaunrades esejists, nedz loģiķis, taču praktiskā darbā prezidents noteikti pilda sabiedrībai derīgus pakalpojumus, par kuriem daudzi vis nedabū zināt. Citu valstu pirmajām personām neklājas vieglāk. Rau, misteru Trampu apsaukā par Putina pūdeli par to vien, ka Amerikas līderis Helsinkos izkūpinājis miera pīpi ar Krievijas prezidentu.

Tāds ir prezidentu mūžs. Jāmaksā cena, ka tautas neapmierinātības gadījumā ievēlē jaunu līderi. (Visvairāk žēl patīkamās, jaukās prezidenta kundzes Ivetas.) Agrākie valsts galvas tomēr bija vairāk distancējušies no politiskiem spēkiem, tādi kā neatkarīgāki, kamēr šamējais ir kauls no partiju kaula, turklāt vēl Zaļais pēc politiskās piederības. Secinājumi nākamā gada izvēlei ir, ka par Latvijas prezidentu neder tāds vīrs, kurš pārāk cieši saistīts ar tīklveida struktūrām, grupējumiem, kuri mūspusē nez kāpēc tiek dēvēti par politiskām partijām. Otrkārt, partijās par 99 procentiem koncentrējušies zemas kvalitātes, B kategorijas darboņi, kuriem acīgāka kvalifikācijas vērtēšanas komisija neizsniegtu licenci darbībai politiķa profesijā. Saeimā sēdētāji vis nepieļaus, ka prezidenta godā cels personību, kas mirdz un viz augstu simts “gudro galvu” līmenim.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. No NRA, Elita Veidemane vispār neļauj komentēt: “Ivars Ījabs: Balsojot par mazpartijām, būs ķēpa ar koalīciju” -Elita Veidemane 20.jūl”- lai neaizskartu komunistisko ZZS filiāli un SaSkaņu un neaizstācvētu kādu citu ZZS neciešamu partiju.
  Intervijā ar Ījabu uzdoti uzvedinoši jautājumi un gatavas atbildes, ko varbūt pat nav teicis Ījabs. Intervijā vienas aplamības sadrākalētas kopā, kā pēc Lemberga pavēles, ar ko ZZS veidošot koalīciju un ka to vadīs Kučinskis.

  Laikam ZZS zina, ka viss nokārtots, kā saskaitīs balsis un ka ZZS būs tās nopirkušas?

  ZZS ir stulba partija līdz kaulam. Nu jau viņi manipulē un izrāda, ka ziedo savu prezidentu Vējoni. Drīzāk, ka Vējonis jau pateicis, ka nekandidēs uz otro termiņu, un ZZS to jau izmanto, itkā viņi paši dzen projām Raimondu. Viss komunistiski- čekistiski saskaņots ar SaSkaņu, kā kas balsos.

  Jau parādīts, ja būs čekistiskā NA, ar ko SADARBOSIES čekistiskā ZZS. Nē, nē, tajās čekas aģenti redzami nebūs, ko sen jau būs attiecīgie personāži izņēmuši. Pie tam, komunistiskās nomenklatūras kadru čekas “maisā – kartotēkā nebūs.

  Vai tuiešām Ījabs jau ir pavadā uz komunisko nākotni Latvijā? Uzlicis klapes uz ausīm tautai ?- “mazās partijas”, kurām nav Lemberga miljonu, tādēļ mazās – tas būšot ļoti slikti vai kā.

 2. ZZS ir murgs, ne partija Atbildēt

  ZZS+SaSkaān + NA Latviju ir noveduši katastrofā un plivinās būt atkal un atkal pie varas – stāsta: MĒS VEIDOSIM KOALĪCIJU AR …, m\es nesadarbosimies ar …, mēs tie varenie mūžu mūžos – zagsim , laupīsim, šķērdēsim, kamēr Latvijā pēdējais mokihānis izslēgs elektrību, būs aizbraucis projām.

  NA un ZZS \ēra jau beigusies, pietiek jums krāpt tautu un valsti dzīt izmisumā STOP STOP – ZZS un NA. Par SaSkaņu balsos krievi – jo sliktāk, jo labāk. Šajās partijās vairs nav neviena nopietna kadra.

  Skaidri un atklāti pat KNAB priekšnieku ievēlēja no savas komandas, no Kučinsla – Lemberga komandas. Nu tik dzeltenā NRA sākusi vajāt, apmētāt ar dubļiem visus konkurentus. Lasīt nievājošus komentārus tas pat kā lasīt rakstus NRA – p;ēc satura vienādi, it kā visi NRA žurnālisti kļuvuši par Krievijas “troļļiem’.

 3. No NRA, Elita Veidemane vispār nelauk komentēt: “Ivars Ījabs: Balsojot par mazpartijām, būs ķēpa ar koalīcijuElita Veidemane 20.jūl”- lai neaizskartu komunistisko ZZS filiāli un SaSkaņu un neaistācvētu kādu citu ZZS neciešamu partiju.
  Intervijā ar ījabu uzdoti uzvedinoši jautājumi un gatavas atbildes, ko varbūt pat nav teicis Ījabs. Intervijā vienas aplamības sadrākalētas kopā, kā pēc Lemberga pavēles, ar ko ZZSeidos koalīciju un ka to vadīs Kučinskis.

  ZZS ir stulba partija līdz kaulam. Nu jau viņi manipulē un izrāda, ka ziedo savu prezidentu Vējoni. Drīzāk, ka Vējonis jau pateicis, ka nekandidēs uz otro termiņu, un ZZS to jau izmanto, itkā viņi paši dzen projām Raimondu. Viss komunistiski- čekistiski saskaņots ar SaSkaņu, kā kas balsos.

  Jau parādīts, ja būs čekistiskā NA, ar ko SADARBOSIES čekistiskā ZZS. Nē, nē, tajās čekas aģenti redzami nebūs, ko sen jau būs attiecīgie personāži izņēmuši. Pie tam, komunistiskās nomenklatūras kadru čekas “maisā – kartotēkā nebūs.

  Vai tuiešām Ījabs jau ir pavadā uz komunisko nākotni Latvijā? Uzlicis klapes uz ausīm tautai ?- “mazās partijas”, kurām nav Lemberga miljonu, tādēļ mazās – tas būšot ļoti slikti vai kā.

 4. kāda "Raimonda valdīšana" ? . Atbildēt

  Zic amats nav reāla vara !
  Var tikai “neapžēlot” tos, kuri uzdrošinās uzstāties pret mafiju…

 5. runu Mežaparkā viss bija vislabākajā kārtībā. Kādu runu var gaidīt tauta, kura dej un smej laikā, kad tā tiek izvarota jau 27 gadus!!!

 6. mūdzis regionālis Atbildēt

  “Saeima nav tā ,kas domās valstiski”,tā sprieda dr.Kārlis Ulmanis un ņēma grožus savās rokās.Dažs no 100 gudrākajām galvām pat nonāca kūdras raktuvēs.

 7. velešanas jau itkā saeimai, bet nez kāpec akcentē prezidenta pārvelešanu. būs jauna saeima, būs cits politiķu sastāvs tad ari vares ko spriest, vel var paspet izlemt par tautas veletu, tad vispār lembergu ievēlēs

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Nelieniet manās sēņu vietās!

No 20. augusta līdz 2. septembrim vismaz 36 Latvijas novados notiks vērienīgas militārās mācības “Namejs”. Jēkabpilī un Valmierā plānots izspēlēt masu nemierus. Mācību uzdevumi tiks veikti arī uz juridiskām un privātām personām piederošiem zemes īpašumiem. Mācību laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies militārā tehnika, tāpēc bruņotie spēki aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un nekavēt karavīru un tehnikas pārvietošanos.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+