Feļetoni

Kabanovs: okupantus ārā! 16

Trīs jaunekļi, sadevušies rokās, zvērējuši mūžam būt uzticīgi latam un darīt to grupveidā. Viņi piederīgi Saeimā pazīstamai “Saskaņas centra” meln-
strādnieku frakcijai, kas beidzas vai nost no pārstrādāšanās Latvijas labā. Lata atbalsta grupu vadīs Niks Kabanovs, bet deputāti Sakovskis un Meļņikovs būs pilnvērtīgi projekta dalībnieki.

 

Koļas Kabanova pazinēji ir pārliecināti – lai nacionālo valūtu nepārvērstu par bezvērtīgiem konfekšu papīriņiem, viņš to aizstāvēs sīvāk, nekā būtu aizstāvējis akad. Mendeļējeva uz mata nolikto proporciju spirķika sajaukšanā ar H2O, lai nepieļautu kristāltīrā dzīvības ūdenī novirzi ne par miligramu. Kas tā par lietu – divdesmit gadu Latvijai uzticīgi kalpojušos likumīgos maksāšanas līdzekļus, kur taču katrs latiņš ir numurēts, Rimšēviča parakstīts, uz zoba pārbaudīts, uz katriem desmit pirkstiņiem kabatā sasildīts, mīt pret kaut kādiem iebraucējiem okupantiem, nepilsoņiem eiro! Pat ja latam zvanīs bēru zvanus un mīkstmiesīgā duraku valdība, padevusies kapitālisma finanšu haizivju un Frankfurtes spiedienam, pieļaus valsts nokļūšanu eirozonā, kas beigu beigās novedīs pie ubaga spieķa, triju patriotisko monetāriešu savienība paliks lata draugu klubiņā, pārtiks no krājkasītes cūciņā paglabātā un svešo naudu nelietos kā norēķinu ekvivalentu.

Cilvēki, esiet modri! – brīdinās Latvijas intereses aizstāvēt no čuguna krāsns nokāpis muromietis Kabanovs, – te grib ievilināt slazdā ar zakuskas spieķa gabaliņu! Jāpieņem tik komplicēts un nācijai dārgajam atribūtam sāpīgs lēmums, jāiet pa lielajām darīšanām, bet deputātiem nav vairāk skaidrības kā Saeimas dvorņikam! Vai tad ir ievāktas izziņas, taisīti aprēķini, vai mūs neizslauks pa tīro, – pa miglas tauri pūš Ls mīlētāji un maļ balto kaķīšu dzirnaviņās.

Lats bijis pietiekami stipriem pleciem un nelokāmu mugurkaulu iznesis valsts saimniecisko dzīvi, lai Kabanovs stāvētu stīvs kā miers un svešajiem plēsoņām neatdotu pat ne kapara naudas gabalus, ne simtnieku ar virsū izzīmētu bārdaino tēvocīti, ne pēdu zemes no lata apdzīvotās teritorijas.

Fanātiskais mirdzums mūsu drauga deputāta zilajās, godīgajās acīs ir liecība, ka tamdēļ, pat ozverīnu nedzēris, viņš spējīgs uz neprātībām, kaut vai lai drošībnieki izrakņā Kabanova mitekli ar lielākām stangām nekā kratīšanā b. Lindermana kvartīrā. Pat rītausmā iztramdīts, šķērsu sagrieztu naktsmici galvā, Koļa sauks – ja ņe trus i ņe bojus! (Neesmu trusis, nebaidos!) Lata draugu grupa, kaut stāvi būdami, tomēr turpmāk Saeimā sēdēs, ar rudzupuķu vainadziņiem rotājušies, konsultēsies ar vecīšiem, kuri atceras červoncu bojāeju, un diskutēs ar frakcijas ebreju biedriem kā pieredzes bagātiem finanšu analītiķiem. Viņus vadīs nemaldīgs instinkts un sapņu komandas ekspertu slēdziens. Tie, kuri grib lata demisiju un eiro emisiju, piekrīt nacionālās naudas vienības slepkavībai – bet žiglais vanadziņš Koļa tiem iedos tabaciņu un pašķils uguntiņu. Viņš tak zvērestu teicis, karogu skūpstījis, viņš arī starptautiskiem finanšu okupantiem parādīs durvis: čemodāns ar jūsu naudu, stacija Brisele.

 

LA.lv