Politika

Kabanovs sargās latu 0

Foto – LETA

Pēc “Saskaņas centra” (“SC”) Saeimas frakcijas iniciatīvas vakar Saeimā izveidota deputātu grupa lata saglabāšanai. To vadīs Nikolajs Kabanovs (“SC”) , bet grupā bez viņa darbosies vēl divi saskaņieši – Aleksandrs Sakovskis un Igors Meļņikovs.

 

“Taču mēs esam atvērti domubiedriem un ceru, ka mums pievienosies arī deputāti no citām frakcijām,” teica N. Kabanovs.

Par galveno jaunizveidotās deputātu grupas mērķi Kabanovs uzskata sabiedriskās diskusijas veicināšanu par eiro ieviešanu. Viņaprāt, līdz šim diskusija par pievienošanos eirozonai Latvijā notikusi “vienos vārtos”, jo eiroskeptiķiem esot daudz mazākas iespējas izteikties. Tāpat lata saglabāšanas grupas deputāti tikšoties ar uzņēmējiem un to Eiropas Savienības valstu pārstāvjiem, kas nav pievienojušās eiro (piemēram, Lielbritānija, Zviedrija, Dānija).

“Eirozona šobrīd atrodas uz izdzīvošanas sliekšņa, un mums nav jāsteidzas tai pievienoties. Arī Latvijas Banka savas obligācijas pārdos par dolāriem. Tātad viņi paši neuzticas eiro, bet valsts spiež iedzīvotājus riskēt,” uzskata Kabanovs. Viņš arī norādīja, ka, atjaunojot monetāro neatkarību un atsaistot latu no eiro, Latvija, līdzīgi kā Ungārija, Polija un Zviedrija, varēs izmantot savā labā valūtas kursa svārstības.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli ne mazāk kā trīs deputāti var izveidot deputātu grupu sadarbības veicināšanai ar citu valstu parlamentiem vai citu ar deputāta darbību saistītu interešu apmierināšanai. Par deputātu grupas izveidošanu, kā arī grozījumiem tās sastāvā deputātu grupas locekļi paziņo rakstveidā Saeimas prezidijam. Atsevišķs finansējums deputātu grupām netiek piešķirts.

 

LA.lv